برای آخرین لک بوک خود ، ما ده پروژه از بایگانی دزین جمع آوری کرده ایم که از تخته سه لا استفاده خلاقانه ای می کنند و مواد محقر را به یک ویژگی شیک طراحی داخلی تبدیل می کند.


تخته سه لا ، یک ماده مهندسی شده از لایه های روکش چوبی نازک که به هم چسبانده شده اند ، اغلب در کاربردهای سازه ای استفاده می شود.

در این ده پروژه ، تخته سه لا در معرض دید قرار گرفته یا حتی به طرح ها اضافه شده است تا نمونه های شگفت انگیزی لوکس از نحوه استفاده از مواد برای ایجاد فضاهای داخلی گرم و دلپذیر ایجاد شود.

این جدیدترین نسخه از سری Dezeen Lookbooks است که الهام بخش بصری برای طراحان و علاقه مندان به طراحی است. دفترچه های نگاه قبلی شامل حمام های مرمری ، فضای داخلی ژاپندی ، اتاق خواب های دنج کابین و فضای داخلی مدرن اواسط قرن است.


آپارتمان روبان چوبی توسط تولدانو + معماران

آپارتمان روبان چوبی ، فرانسه ، توسط Toledano + Architects

آپارتمان روبان چوبی در پاریس ، که در داخل یک ساختمان مسکونی کلاسیک هاسمن قرار گرفته است ، دارای یک دیوار شیک سینوسی ساخته شده از تخته سه لا است که از طریق تخت عبور می کند.

دیوار ، که توسط یک نجار خارج از محل ساخته شده و در محل مونتاژ شده است ، آپارتمان را به سه منطقه تقسیم می کند: یک منطقه نشیمن ، اتاق خواب اصلی و اتاق خواب برای کودک. در اتاق نشیمن و آشپزخانه ، قفسه های داخلی فضایی را برای وسایل مالکان فراهم می کنند.

درباره آپارتمان روبان چوبی بیشتر بدانید


ویلا واسدال توسط استودیو هولمبر

ویلا واسدال ، سوئد ، توسط استودیو هولمبرگ

در این خانه تابستانی سوئدی پوشیده از کاج ، که در ساحل غربی این کشور قرار دارد ، فضای داخلی تخته سه لا مینیمالیستی به احساس آرامش می افزاید-و به برجسته سازی چشم انداز چشمگیر اطراف کمک می کند.

READ  طراحی با یک شریک؟ ببینید این زوج مشهور چگونه خانه رویایی خود را با وجود یک ترجیح سبک مخالف بزرگ طراحی کردند

دیوارها و سقف داخل خانه با تخته سه لا توس پوشانده شده بود ، که ماتیاس هولمبرگ ، بنیانگذار استودیو ، به دزین گفت “گرمای داخلی را ایجاد می کند که هم با صخره های خام بیرون متضاد است و هم متصل است.”

درباره ویلا واسدال بیشتر بدانید


آشپزخانه چوبی

Pocket House ، انگلستان ، توسط Tikari Works

Pocket House در فضایی فشرده شد که قبلاً دارای یک گاراژ در جنوب لندن بود و همه فضاهای موجود نیاز به استفاده داشت. در آشپزخانه آن ، یک آشپزخانه تخته سه لا جمع و جور و زیبا در یک دیوار نشسته است.

این توسط تولید کننده مبلمان ساخته شده است پروژه های غیر معمول، که در آشپزخانه و مبلمان تخته سه لا سفارشی تخصص دارد و دارای درهای کشویی و برش های هوشمند برای تراشیدن فضا به جای دستگیره ها برای طراحی ساده و چشمگیر است.

درباره خانه جیبی بیشتر بدانید


نمای داخلی تخته سه لا یک آپارتمان در The Queen of Catford توسط Tsuruta Architects

ملکه کاتفورد ، انگلستان ، توسط معماران Tsuruta

گربه ها بسیاری از سطوح خانه ملکه کتفورد در کاتفورد ، جنوب لندن را می پوشانند. در آشپزخانه تخته سه لا ، نقوش سر گربه ها با گوش های نوک تزیین شده کابینت آشپزخانه را تزئین می کند.

تخته سه لا با برش CNC برای کابینت آشپزخانه ، کمد ، مبلمان ، وسایل روشنایی و راه پله استفاده شد و به طراحی خانه معماری غیر معمول بخشید. در طبقه بالا ، یک تخت تخته سه لا در مقابل پنجره های بزرگ با چشم اندازی از مرکز وحشیانه Catford Center نشسته است.

درباره ملکه کتفورد بیشتر بدانید


استودیو غربی توسط goCstudio

آپارتمان سیاتل ، ایالات متحده ، توسط GoCStudio

یک جعبه تاریک آشپزخانه ، حمام و اتاق خواب را در این آپارتمان در سیاتل قرار داده است که به عنوان یک آتلیه عکاسی نیز عمل می کند. این جعبه که از تخته سه لا رنگی پوشیده شده است ، دارای سطح زیر شیروانی است که می توان از درب کناری به آن دسترسی داشت و برای ذخیره سازی و خدمات عمومی مورد استفاده قرار گرفت.

READ  هشت فضای داخلی خانه که در آن نیم‌ساخت‌ها فضای قابل استفاده را به حداکثر می‌رسانند

رنگ تیره فضای شیک تری نسبت به تخته سه لا خام ایجاد می کند و با مبلمان چوبی تیره هماهنگ شده است.

درباره آپارتمان سیاتل بیشتر بدانید


آشپزخانه رنگ آمیزی تخته سه لا

آشپزخانه Peak District ، انگلستان ، توسط From Works

رنگ غیرمعمول این آشپزخانه تخته سه لا با رنگ سبز برای تداعی صخره ای به رنگ خزه موجود در ناحیه پیک مجاور در شمال انگلستان انتخاب شده است و نشان می دهد که چگونه می توان از تخته سه لا رنگ آمیزی شده برای ایجاد دکوراسیون داخلی با حس و حال کامل استفاده کرد.

آشپزخانه دست ساز شامل یک جزیره آشپزخانه چوب راش و مجموعه ای از دیوارهای تخته سه لا با رنگ سبز و همچنین میزهای کار ساخته شده از سنگ آهک محلی است.

درباره آشپزخانه Peak District بیشتر بدانید


راک کریک هاوس توسط NADAAA

راک کریک هاوس ، ایالات متحده ، توسط NADAAA

لایه های چند لایه تخته سه لا بخش زیادی از فضای داخلی Rock Creek House را که NADAAA در واشنگتن دی سی طراحی کرده است ، تشکیل می دهد. استودیو دانه های لایه های تخته سه لا را در جهت شمال به جنوب قرار داده است ، که به گفته آن اجازه می دهد نور بیشتری بدون وقفه در فضاهای جنوب نفوذ کند.

در راه پله ، نرده های تخته سه لا باز ، دخالت مجسمه سازی را در فضا ایجاد می کنند و در عین حال اجازه می دهند نور بین طبقات خانه چند طبقه حرکت کند.

درباره Rock Creek House بیشتر بدانید


تختخواب استودیوی Barbican Dancer by Intervention Architecture

استودیو رقص باربیکن ، انگلستان ، توسط معماری Intervention

این آپارتمان سازگار در ساختمان باربیکن بی رحمانه نمادین لندن طوری طراحی شده بود که بتواند به یک استودیو رقص تبدیل شود.

مستاجر آن می تواند مبلمان چند منظوره مبلمان تخته سه لا را در وسط اتاق تنظیم کند تا تنظیمات متعددی از جمله استفاده از آن به عنوان تختخواب یا محل نشیمن ایجاد کند. یک میز تخت را می توان داخل آن قرار داد و در صورت نیاز به فضا برای تمرین رقص ، قطعات را می توان برداشته است.

READ  راهنمای Dezeen برای سنگ در معماری، دکوراسیون داخلی و طراحی

درباره Rock Creek House بیشتر بدانید


Brexit Bunker توسط استودیو طراحی RISE

Brexit Bunker ، UK ، توسط Rise Design Studio

پناهگاه Brexit در لندن که در سال 2019 به عنوان “پناهگاهی از فضای سیاسی تحت سلطه برکسیت” در انگلستان ساخته شده است ، یک پسوند فولاد پوشیده شده است که به عنوان یک استودیو کوچک عمل می کند.

استودیو Rise Design از تخته سه لا در فضای داخلی فضای کوچک برای ایجاد یک اتاق گرم و پر از نور استفاده کرد.

درباره پناهگاه Brexit بیشتر بدانید


اتاق U شکل توسط Atelier Tao+C

اتاق U-Shape ، چین ، توسط Atelier Tao + C

Atelier Tao + C یک جعبه تخته سه لا اضافه کرد که فضاهای خواب ، مطالعه و حمام این آپارتمان شانگهای با شکل غیر معمول را در خود جای داده است.

حجم چوبی چند منظوره از تخته سه لا افرا ساخته شده است و در دو سطح ، اتاق خواب و یک اتاق مطالعه در طبقه دوم قرار دارد. در طبقه پایین ، استودیو همچنین یک گوشه منحنی برای خواندن یا تماشای منظره از پنجره های خلیج و همچنین فضای ذخیره سازی داخلی اضافه کرده است.

درباره U-Shape Room بیشتر بدانید


این جدیدترین سری از کتابهای ما است که از آرشیو تصویری دزین الهام گرفته شده است. برای الهام بیشتر به بوک بوک های قبلی که کتابخانه های خانگی ، فضای داخلی سبک شیکر و حمام های مرمری را نشان می دهند مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید