برای جدیدترین لوک‌بوک خود، ده تغییر و نوسازی اتاق زیر شیروانی را در شهر نیویورک بررسی می‌کنیم که در آن طراحان پارتیشن‌ها، فضای ذخیره‌سازی و سایر عناصر را برای سازماندهی هوشمندانه فضای باز درج کرده‌اند.

آپارتمان‌های زیر شیروانی که با پلان‌های طبقه باز جادار، سقف‌های بلند و پنجره‌های بزرگ مشخص می‌شوند، حداقل در فرهنگ عامه، مانند قهوه و نان شیرینی با شهر نیویورک مترادف هستند.

آپارتمان‌های لفت در ساختمان‌های تجاری، تولیدی یا انباری تغییر یافته قرار می‌گیرند، که به احساس کلی صنعتی و همچنین پلان‌های طبقه باز آن‌ها که برای دهه‌ها به عنوان یک بوم خالی برای خلاقان عمل کرده است، نشان می‌دهد.

در اتاق‌های زیر شیروانی نیویورک، طراحان با برداشتن دیوارها، کاهش و اضافه کردن نیم‌ساخت‌ها، قرار دادن واحدهای ذخیره‌سازی شیشه‌ای و چوبی یا در آغوش گرفتن سازه‌های اصلی، فضاهای داخلی را سازماندهی و سازماندهی مجدد کرده‌اند.

از یک اقامتگاه بروکلین که می‌تواند به یک فضای رویداد تبدیل شود تا یک انبار سوهو که اکنون یک دیوار جداکننده مجسمه‌ای را در خود جای داده است، ده نمونه از اتاق‌های زیرشیروانی نیویورکی را که هوشمندانه سازماندهی شده‌اند در سراسر شهر بخوانید.

این جدیدترین نسخه از مجموعه لوک‌بوک‌های ما است که از آرشیو Dezeen الهام می‌گیرد. برای الهام بیشتر، نگاه کنید به لوک‌بوک‌های قبلی که شامل آشپزخانه‌هایی با کابینت‌های کف تا سقف، سوله‌ها و ساختمان‌های بیرونی با طراحی خوب و فضاهای داخلی ساخته شده با بودجه است.


آپارتمان Seedbed دیگرآپارتمان Seedbed دیگر
عکس از پروژه های آینده است

یک بستر دیگر، ویلیامزبورگ، توسط پروژه های آینده

معماران استودیو نیویورک Future Projects یک فضای صنعتی در یک ساختمان چدنی قرن نوزدهمی را که زمانی به عنوان یک کارخانه کلاه‌سازی عمل می‌کرد، به یک آپارتمان زیر شیروانی منحصربه‌فرد تبدیل کرده‌اند که به عنوان محل سکونت و فضای رویداد عمل می‌کند.

برای پاسخگویی به نیازهای مسکونی مالک و همچنین رویدادهای عمومی، حجم‌هایی که با تخته‌لایه و خاک رس پوشانده شده بودند در یک پلان طبقه باز قرار داده شدند تا قسمت‌های خصوصی را محصور کنند، در حالی که مبلمان متحرک از جمله مبل روی چرخ‌ها را می‌توان به راحتی برای اجرا از مسیر خارج کرد.

READ  خانه ای شیشه ای در تگزاس با سقفی که به نظر می رسد شناور است

درباره دیگر بستر بذر بیشتر بدانید ›


شیروانی دامبو با نیم طبقهشیروانی دامبو با نیم طبقه
عکس از ست کاپلان است

دامبو لفت، دامبو، توسط کریستال سینکلر دیزاینز

استودیوی داخلی Crystal Sinclair Designs یک نیم طبقه کتابخانه و یک پارتیشن شیشه ای بزرگ را برای تقسیم فضا در این انبار دامبو قرار داده است.

سقف‌های اصلی 14 فوتی ساختمان دارای نیم‌ساخت می‌شوند، در حالی که پارتیشن شیشه‌ای از کف تا سقف برای محصور کردن اتاق خواب از پلان طبقه باز باقی‌مانده آپارتمان استفاده می‌شود.

درباره دامبو لفت بیشتر بدانید ›


تیرهای چوبی ساختارهایی را در فضای زندگی تشکیل می دهندتیرهای چوبی ساختارهایی را در فضای زندگی تشکیل می دهند
عکس از No Architecture است

خانه درختی شهری، روستای غربی، توسط No Architecture

No Architecture دو واحد را در یک آسمان‌خراش West Village ترکیب کرد تا این آپارتمان دو ارتفاع را ایجاد کند که استودیو یک سازه چوبی گسترده با تخت‌های شبکه‌ای را که در فضای نشیمن قرار دارد، قرار داده است.

No Architecture مستقر در نیویورک گفت: «ما دو واحد را با اول ترکیب کردیم، همه اتاق‌ها را به یک «طرح ماتریسی» منسجم تبدیل کردیم و دوم، یک «حماقت باغ» را وارد کردیم که فضای داخلی را به رودخانه گرین‌وی مجاور هادسون مرتبط می‌کند.»

درباره خانه درختی شهری بیشتر بدانید ›


ستون های چدنی در مقابل دیوار آینه کاری شدهستون های چدنی در مقابل دیوار آینه کاری شده
عکس از سارا الیوت است

Tribeca Loft، Tribeca، توسط Andrea Leung

معمار آندریا لئونگ این انبار را در ترایبکا برای خودش بازسازی کرد و ترجیح داد یک سطح نیم طبقه را حذف کند و فضاهای خصوصی را در یک ردیف خطی در طول فضا سازماندهی کند.

شیفتگی لئونگ به فضاهای مخفی – که از پنت هاوس مادربزرگش که حاوی اتاق های مخفی بود مطلع شد – معمار را بر آن داشت تا همه فضاها را به جز اتاق نشیمن و غذاخوری را پشت یک دیوار آینه ای پنهان کند.

درباره ترایبکا لفت بیشتر بدانید ›


فضای داخلی آپارتمان نیویورکفضای داخلی آپارتمان نیویورک
عکس از ایزابل پارا است

انبار منهتن، روستای غربی، توسط استودیو Tala Fustok

یک واحد ذخیره سازی شیشه ای بزرگ و چوب افرا برای تقسیم آشپزخانه این آپارتمان صنعتی وست ویلج از یک منطقه نشیمن استفاده شد، در حالی که یک راه پله فولادی کورتن سفارشی به طبقه دوم منتهی می شود.

READ  Atelier Right Hub گوشه ها را با منحنی های آبگرم Hangzhou غاری عوض می کند

استودیو Tala Fustok در لندن، فضای داخلی را طوری سازماندهی کرد که بر سقف‌های بلند و پنجره‌های بزرگ آپارتمان تأکید داشت و همچنین فضا را با دیوارهای شسته شده با سنگ آهک نرم‌تر کرد.

درباره لفت منهتن بیشتر بدانید ›


برادوی لفت اثر ورل یونگبرادوی لفت اثر ورل یونگ
عکس از آلن تانسی است

برادوی لفت، میدان مدیسون شمالی، اثر ورل یونگ

استودیوی معماری نیویورک وورل یونگ این اتاق زیر شیروانی NoMad را سازماندهی کرد تا از نور بیشتر، انباری و اتاق خواب و حمام اضافی برای خانواده ای رو به رشد که بیش از یک دهه در این فضا زندگی کرده بودند استقبال کند.

تمام دیوارهای آپارتمان برداشته شد تا ساختارها و لوله های ساختمان نمایان شود، در حالی که واحدهای قفسه کتاب و کابینت برای تقسیم فضا درج شده بودند.

درباره برادوی لفت بیشتر بدانید ›


میز تحریر چوبی زیر یک تخت نیم طبقهمیز تحریر چوبی زیر یک تخت نیم طبقه
عکس از کوین کونشتات

فریم لفت، منطقه مالی، توسط نور و هوا

این انبار که در یک ساختمان تجاری تغییر کاربری یافته در منطقه مالی در منهتن واقع شده است، قبل از اینکه استودیوی بروکلین Light and Air پارتیشن‌ها را جدا کند تا از فضای سخاوتمندانه کف و پنجره‌های بزرگ حداکثر استفاده را ببرد، با دیوارهای داخلی تنگ بود.

این استودیو ردپای انباری بالای سر را کاهش داد تا سقف‌های بلندتری داشته باشد و در عین حال واحدهای ذخیره‌سازی قفسه‌بندی چوبی سبک، صندلی، میز و کابینت را در سراسر فضا قرار داد.

درباره Frame Loft بیشتر بدانید ›


بروکلین لفت توسط دین ورکزبروکلین لفت توسط دین ورکز
عکس از دانیال سالمی است

بروکلین لافت، کلینتون هیل، اثر دین ورکز

یک حجم ساخته شده از تخته سه لا توس بالتیک در این اتاق زیر شیروانی کلینتون هیل قرار داده شد تا فضای ذخیره سازی بیشتری ایجاد کند و بخش خواب خصوصی را که بیشتر در پشت یک پارتیشن شیشه ای محصور شده بود، ایجاد کند.

پلان طبقه تنظیم شده یک منطقه نشیمن را به سمت پنجره های سخاوتمندانه انبار، آشپزخانه در مرکز آن و اتاق خواب به سمت ورودی آپارتمان قرار می دهد.

READ  پرهای پرنده به فضای داخلی بار میلر توسط Polonsky & Friends اطلاع می دهند

درباره Brooklyn Loft بیشتر بدانید ›


سوهو لفت توسط معمار جولیان کینگسوهو لفت توسط معمار جولیان کینگ
عکس از مایکل موران است

سوهو لفت، سوهو، اثر جولیان کینگ

برای به روز رسانی این آپارتمان باریک که در انبار ابریشم سابق قرار دارد، طراح جولیان کینگ یک نیم‌ساخت خواب مجسمه‌ای را در مرکز آن قرار داد، یک قفسه کتاب تعبیه کرد و بسیاری از فضای باقی‌مانده را کاملاً در زیر سقف‌های 13 فوتی آن باز نگه داشت.

نیم طبقه، که تنها میزبان یک تخت است، در پشت یک دیوار جزئی که با نور LED یکپارچه پوشانده شده است، پنهان شده است.

درباره سوهو لفت بیشتر بدانید ›


چلسی لفت توسط وورل یونگ و ژان لینچلسی لفت توسط وورل یونگ و ژان لین
عکس توسط Eric Petschek است

چلسی لفت، چلسی، اثر ورل یونگ

رنگ سبز ستون‌های چوبی این انبار چلسی را قبل از اینکه وورل یونگ فضا را به‌روزرسانی کند، یک جزیره آشپزخانه بزرگ اضافه کرد و قسمت‌های خصوصی را در پشت آپارتمان در مقابل پنجره‌های بزرگ آن سازماندهی کرد، پوشانده بود.

این استودیو گفت: “استراتژی طراحی سازماندهی این بازسازی، حفظ مناطق زندگی عمومی به هم پیوسته و گسترش نور روز تا جایی که می تواند با به حداقل رساندن پارتیشن ها و متمرکز کردن اتاق های خصوصی در ضلع شمالی آپارتمان بود.”

درباره چلسی لافت بیشتر بدانید ›

این جدیدترین نسخه از مجموعه لوک‌بوک‌های ما است که از آرشیو Dezeen الهام می‌گیرد. برای الهام بیشتر، به لوک‌بوک‌های قبلی با آشپزخانه‌هایی با کابینت‌های کف تا سقف مراجعه کنید، سوله‌ها و ساختمان‌های بیرونی با طراحی خوب و فضاهای داخلی که با صرف بودجه ایجاد شده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید