با نزدیک شدن به زمستان در نیمکره شمالی، برای جدیدترین لوک بوک خود، ده شومینه غیرعادی را گردآوری کرده ایم که هم جذابیت بصری و هم به محیط اطراف خود گرما می بخشد.


شامل یک شومینه است که به عنوان یک راه پله عمل می کند، یک شومینه که نشانه های طراحی خود را از یک مقبره ونیزی گرفته است و یک شومینه الهام گرفته از آتش در یک خانه غار مانند.

این آخرین گردآوری در مجموعه Dezeen Lookbook ما است که الهام‌بخش بصری برای خانه است. مقاله‌های قبلی این مجموعه، سالن‌های ورزشی داخلی، فضای داخلی چند لایه، آجرکاری نمایان و هتل‌هایی را با حسی غیرمتعارف به نمایش گذاشت.


سینه دودکش به رنگ آبی تیره رنگ شده بود

خانه نویسنده، دانمارک، اثر اسلث

خانه نویسنده یک کابین نویسنده مسی است که در حومه آرهوس در دانمارک قرار دارد. کابین به گونه ای طراحی شده است که به عنوان یک فضای کاری برای مشتری عمل کند و از محیط جنگلی طبیعی خود بهره می برد.

در مرکز کابین، یک شومینه رنگارنگ به شدت با مواد طبیعی داخلی و پالت رنگی تضاد دارد. سینه دودکش به رنگ آبی عمیق رنگ آمیزی شده بود و آن را به نقطه کانونی فضا تبدیل می کرد.

بیشتر بخوانید درباره خانه نویسنده در Dezeen ›


Casa Malalcahuello توسط GAAA

Casa Malalcahuello، شیلی، توسط GAAA

این سازه شیروانی با سقف قرمز ساخته شده توسط GAAA بر روی یک شیب کوهستانی قرار دارد و دارای یک فضای داخلی چوبی با آرایشی کاملاً باز است که در چندین سطح تنظیم شده است.

یک دودکش مخروطی شکل بزرگ که قسمتی از آن با سنگ پوشیده شده است، از طبقه همکف تا سقف شیروانی با اندود چوبی امتداد دارد. نشیمن ها در اطراف شومینه مخروطی چیده شده بودند تا محیطی دنج ایجاد کنند.

READ  لینک بالا: ابزار خرد کردن سالاد جادویی امیلی، نمایش و گفتن وکیوم کیتلین، و درخواستی برای سفارش‌های خرید قدیمی پاریس

بیشتر بخوانید درباره Casa Malalcahuell on Dezeen ›


یک شومینه شیروانی در دیوارهای چوبی ساخته شده بود

Lake Cottage، کانادا، توسط UUfie

استودیوی معماری کانادایی UUfie به این خانه جنگلی در کنار دریاچه‌های کاوارتا در انتاریو که دارای ورودی آینه‌کاری شده و دیوارهای سدر زغالی است، افزوده شده است.

یک شومینه دیوار پشتی اتاق نشیمن را اشغال می کند و توسط یک برش که شکل سقف و سقف شیب دار را تقلید می کند، قاب شده است. روزنه ای بین شومینه و دیوار سرو پر از چوب خرد شده بود.

بیشتر بخوانید درباره Lake Cottage on Dezeen ›


در این پنت هاوس یک شومینه با روکش چوب گیلاس پوشانده شده بود

پنت هاوس BV، بلژیک، توسط Adjo Studio

روکش چوب گیلاس دیوارهای این آپارتمان پنت هاوس در هاسلت را توسط Adjo Studio مستقر در بلژیک می پوشاند. فضاهای داخل آپارتمان توسط پارتیشن ها و مبلمان پهن شده اند تا یک طرح شکسته را تشکیل دهند.

یک شومینه به سبک مدرن اواسط قرن برای تقسیم فضا بین اتاق نشیمن و کتابخانه استفاده شد. روکش چوب گیلاس سینه دودکش را می‌پوشاند تا با دیوارها مطابقت داشته باشد، در حالی که جعبه آتش‌نشانی در یک پایه سنگی قرار دارد.

اطلاعات بیشتر در مورد پنت هاوس BV در Dezeen ›


شومینه مثلثی با اجاق دایره ای

O12، آلمان، توسط فیلیپ فون مت

یک شومینه مثلثی شکل با یک اجاق دایره ای شکل مرکز اتاق نشیمن اقامتگاه این هنرمند در برلین توسط معمار آلمانی فیلیپ فون مت.

این اقامتگاه ترکیبی از هنر و معماری طراحی شده بود و شومینه غیرمعمول آن با معماری کلاسیک ساخته شده بود. این بنا برای تقلید از هرم سستیوس در رم و همچنین مقبره مجسمه ساز آنتونیو کانوا در ونیز طراحی شده است.

READ  محدوده های بتنی رادیکال کازا تو، پورتو اسکوندیدو

در مورد PO12 در Dezeen بیشتر بخوانید ›


تصویر یک شومینه بتنی سیاه با انبار چوب خرد شده

اسکی لج، کانادا، توسط معماران DKA و Kl.tz Design

معماران DKA و استودیوی طراحی داخلی Kl.tz Design برای ساخت این کلبه اسکی در Val Saint-Côme همکاری کردند. خانه با چیدمان نشیمن با پلان باز طراحی شده بود که با آشپزخانه و شومینه بزرگ در دو انتهای خانه مشخص شده بود.

شومینه چوب سوز نقطه کانونی خانه است و به شکل یک حجم بتنی سیاه رنگ با بریدگی در کناره آن شکل می گیرد که برای نگهداری چوب خرد شده استفاده می شود.

بیشتر بخوانید درباره اسکی لج در Dezeen ›


فضای داخلی خانه با شومینه هیزمی

خانه ساحلی Fairhaven، استرالیا، نوشته جان واردل

این خانه زاویه‌دار توسط معمار استرالیایی جان واردل، یک اقامتگاه ساحلی سه طبقه است که مشرف به اقیانوس مجاور است.

خانه ساحلی Fairhaven دارای فضای داخلی چوبی تاشو است که توسط پنجره‌هایی از کف تا سقف احاطه شده است. یک شومینه بزرگ چوبی به سبک صنعتی در مرکز محل نشیمن خود، خانه را گرم می کند و حسی روستایی به فضای داخلی می بخشد.

بیشتر بخوانید درباره Fairhaven Beach House در Dezeen ›


دیوارهای بازالتی دور یک شومینه فلوت دار منحنی می شوند

کابین الواری، نروژ، توسط آتلیه اسلو

آتلیه اسلو زیبایی انحنای غار مانندی را در سراسر فضای داخلی این کابین ایجاد کرده است که با بازالت پوشیده شده است و در کنار دریاچه نروژی قرار دارد.

یک شومینه فلوت دار مشکی بر روی یک سکوی مرتفع در مرکز خانه قرار داده شد و با دیوارهای منحنی و بی شکل احاطه شده است. این شومینه در داخل یک تخته سنگ مرمر شش ضلعی ساخته شده بود و با شیشه محصور شده بود تا ظاهر یک آتش را شبیه سازی کند.

بیشتر بخوانید درباره کابین چوبی در Dezeen ›


فضای داخلی بتنی با شومینه داخلی

خانه غرفه، سوئیس، اثر گاس وستمن

READ  دکور کریسمس با تأثیرگذاری بالا راشیدا (که هنوز هم می توانید قبل از آمدن خانواده خود را انجام دهید)

بتن و الوار برای نمای داخلی این خانه در روستای Buchberg توسط طراح Gus Wüstemann استفاده شده است که مواد را برای اشاره به انبارهای اطراف خانه انتخاب کرده است.

فضای نشیمن با بتن خام پوشانده شده بود و دارای یک شومینه توکار در گوشه کنار پنجره های تمام قد است. شومینه بتنی از زیر شیشه بیرون می‌آید و یک صندلی پنجره را تشکیل می‌دهد.

بیشتر بخوانید درباره The Pavilion House on Dezeen ›


منطقه نشیمن با شومینه آجری باریک

انبار مهمانی باستانی، بریتانیا، توسط Liddicoat & Goldhill

Liddicoat & Goldhill مجموعه‌ای از ساختمان‌های متروکه قرن هجدهم در کنت را به خانه‌ای تبدیل کردند که تاریخ غنی سازه را برجسته و حفظ می‌کند.

در فضای اصلی نشیمن، یک دودکش آجری مخروطی بزرگ میزبان شومینه و راه پله مارپیچ فولادی است. شومینه به قسمت نشیمن باز می‌شود، در حالی که پله‌ها در اطراف دودکش می‌پیچند تا یک نیم طبقه که اتاق خواب و حمام را در خود جای داده است.

درباره انبار مهمانی باستانی در دیزین بیشتر بخوانید ›


این جدیدترین مورد از سری کتاب‌های ظاهری ما است که از آرشیو تصاویر Dezeen الهام گرفته است. برای الهام بیشتر، نگاه کنید به لوک‌بوک‌های قبلی که سالن‌های ورزشی خانگی، حمام‌های مرمری، راه‌حل‌های ذخیره‌سازی هوشمند و کتابخانه‌های خانگی را به نمایش می‌گذارد.

دیدگاهتان را بنویسید