برای جدیدترین لوک بوک خود، 10 پروژه داخلی را از بایگانی Dezeen گردآوری کرده ایم که دارای آجرکاری نمایان است، از دیوارهای صنعتی گرفته تا سقف های طاقدار.


آجرکاری های نمایان به این فضاهای داخلی احساسی روستایی و آرامش بخش می دهد. به جای پوشاندن دیوارهای داخلی با رنگ یا کاغذ دیواری، طراحان آنها را همانطور که در ابتدا ساخته شده بودند رها کرده اند و به دیوارها کیفیتی صنعتی می بخشند.

طراحان داخلی از بلژیک تا برزیل، دیوارهای آجری اکسپوز را در پروژه های خود گنجانده اند، که اغلب این روند را با دیگر عناصر روستایی ترکیب می کنند.

این آخرین گردآوری در مجموعه Dezeen Lookbooks است که الهام‌بخش بصری برای طراحان و علاقه‌مندان به طراحی است. لوک‌بوک‌های قبلی شامل اتاق‌خواب‌های کابین دنج، فضای داخلی به سبک شیکر و اتاق‌هایی هستند که انگار بخشی از یک فیلم وس اندرسون هستند.


خانه طاق یورک توسط استودیو بن آلن

خانه تراس دار، انگلستان، توسط استودیو بن آلن

استودیوی تمرین لندن بن آلن یک جفت طاق از آجرهای دست ساز به این خانه تراس دار ویکتوریایی در شهر یورک اضافه کرد.

به گفته بن آلن، بنیانگذار استودیو، در پشت ملک L شکل، از آجرهای محلی برای طاق‌های بشکه‌ای استفاده شده است که قصد دارند «نماهای آجری، حیاط‌ها و خطوط» رایج در یورک را تکرار کنند.

درباره این خانه تراس دار بیشتر بدانید ›


Oatlands Close توسط Soup Architects

پسوند آجر خاکستری، انگلستان، توسط Soup Architects

یک پسوند آجری در پشت این خانه در شهر انگلیسی Weybridge توسط شرکت انگلیسی Soup Architects تعبیه شد.

نمای داخلی این افزونه با آجر خاکستری در نمای بیرونی و داخلی آن، دارای دیوارهای آجری خاکستری روشن است که به مبلمان و آثار هنری براق آن بافت می‌افزاید. نورگیر گوه ای شکل دیوارها را روشن می کند.

READ  رتبه بندی طراحی جهانی 2022 (WDR) توسط جایزه طراحی A'

درباره این پسوند آجری بیشتر بدانید ›


پیرهورست

Old Bearhurst، انگلستان، توسط معماران Duggan Morris

Old Bearhurst یک مزرعه تغییر یافته متعلق به قرن 19 توسط معماران Duggan Morris است که به دلیل ترکیب عناصر سنتی و مدرن در فهرست نهایی جایزه خانه سال RIBA برای بهترین خانه جدید در بریتانیا قرار گرفت.

این پروژه شامل بازسازی یک آجرکاری بود oast خانه – ساختمانی که برای خشک کردن رازک طراحی شده است – دارای دو برج مدور و دارای دیوارهای ناهموار آجری قرمز است که با کف‌های بتنی صاف تازه وارد شده در تضاد است.

درباره Old Bearhurst بیشتر بدانید ›


خانه ای در کونا، برزیل، اثر Arquipélago Arquitetos

آجرهای کاهی رنگ از یک استودیوی سفالگری محلی، دیوارهای داخلی این خانه خاکی در حومه برزیل را که توسط استودیوی سائوپائولو Arquipélago Arquitetos طراحی شده، پوشانده است.

آجرهایی که دیوارهای اتاق دوش دوش را با سقفی با اندود چوبی و کاشی‌های خاکستری تیره می‌پوشانند، سادگی بقیه طراحی خانه را نشان می‌دهند.

درباره خانه در کونا بیشتر بدانید ›


خانه GjG ساخته شده از آجرهای اصلاح شده توسط BLAF Architecten در گنت، بلژیک

GjG House، بلژیک، توسط BLAF Architecten

دفتر بلژیکی BLAF Architecten خانه GjG را در شهر گنت کاملاً از آجرهای اصلاح شده ساخته است. ساختمان شکلی نامنظم دارد که در فضاهای داخلی خمیده آن منعکس می شود.

در اتاق نشیمن، آجرهای قرمز گرم در مقابل سقف بلند با تیرهای چوبی و مجموعه‌ای از مبلمان متنوع تضاد دارند. به منظور به حداقل رساندن ضایعات، آجرهای موجود با استفاده مجدد برای این پروژه انتخاب شدند.

درباره GjG House بیشتر بدانید ›


El Quincho توسط Lalo Carrillo، CaSA و SY Arquitectos

مهمانخانه ال کیچو، آرژانتین، توسط لالو کاریلو، معماری کلمبو و سربولی و SY Arquitectos

READ  22RE "سکوت" را در بوتیک سبز گلف میامی فرا می خواند

این مهمان‌خانه آرژانتینی در کوردوبا دارای دیوارهای آجری درشتی است که برای انعکاس اجاق آجری آسادور در آشپزخانه طراحی شده‌اند. این به طور سنتی برای asado، یک رویداد اجتماعی آرژانتینی که شامل پختن گوشت روی اخگر است، استفاده می‌شود.

علاوه بر آجرکاری های آشکار، این خانه دارای عناصر روستایی دیگر مانند مبلمان چوبی تیره و فرش های فرسوده است که تضاد گرمی را در برابر طراحی مدرن آن ایجاد می کند.

درباره مهمانخانه ال کیچو بیشتر بدانید ›


استودیو Hygge توسط ملینا رومانو

Hygge Studio، برزیل، توسط ملینا رومانو

ملینا رومانو، طراح برزیلی، ردیف‌های نازکی از کاشی‌های آجری قهوه‌ای هلویی را به دیوارهای آپارتمانی به نام Hygge Studio در سائوپائولو اضافه کرد که نام آن از کلمه دانمارکی برای بیان آرامش و رضایت استفاده می‌شود.

فضای داخلی صاف با دیوارهای آجری و کاشی‌های کف سفالی ترکیب می‌شود تا طرحی کلی ایجاد کند که رومانو می‌گوید به معنای «مدرن و بی‌نظیر» است.

درباره Hygge Studio بیشتر بدانید ›


خانه طاق آجری توسط Space محبوب در اسپانیا

Brick Vault House، اسپانیا، توسط Space Popular

استودیوی چند رشته‌ای Space Popular سقف‌های طاق‌دار آجری را برای ایجاد یک عنصر منحنی در این خانه هندسی در والنسیا، که در یک شبکه سبز باریک ساخته شده است، اضافه کرد.

سقف‌های آجری سبک که نام آن را به خانه خرک آجری داده‌اند، طاق‌های گوستاوینو هستند، نوعی طاق کاتالانی که به نام یک معمار اسپانیایی که اولین بار این تکنیک را به ایالات متحده معرفی کرد، نامگذاری شده است.

درباره خانه طاق آجری بیشتر بدانید ›


سالن استراحت با بوفه سفارشی در آپارتمان انباری خیابان سنت جان توسط معماران امیل ایو

خیابان سنت جان، انگلستان، توسط معماران امیل ایو

شرکت محلی Emil Eve Architects یک انبار در محله Clerkenwell لندن را به یک آپارتمان دو خوابه تبدیل کرد و دیوارهای آجری و ستون های بتنی اصلی آن را در معرض دید قرار داد.

READ  Covid-19 برای ایجاد چهار "جابجایی کلان" برای محل کارهای آینده ، Steelcase را پیدا می کند

اما پرکین، یکی از بنیانگذاران امیل ایو، توضیح داد: “اگرچه یک پالت صنعتی می تواند کاملا خام و خشن به نظر برسد، مواد اینجا دارای طیف زیبایی از رنگ ها و بافت ها بودند که می دانستیم می خواهیم آنها را حفظ کنیم.”

درباره خیابان سنت جان بیشتر بدانید ›


خانه خطی Casa Borrero توسط Studio Wet

Casa Borrero، اسپانیا، توسط Studio Wet

این خانه اسپانیایی در دهکده آلوسنو که با آجرهای سرامیکی پوشیده شده، تم آجری خود را در داخل ادامه می‌دهد، جایی که آجرهای سفالی منحنی سقف‌های طاق‌دار آن را می‌پوشانند.

شرکت اسپانیایی Studio Wet این پروژه ساده به نام Casa Borrero را طراحی کرد تا به طرحی به طول 40 متر اما فقط 7 متر عرض پاسخ دهد.

درباره Casa Borrero بیشتر بدانید ›


این جدیدترین مورد از سری کتاب‌های ظاهری ما است که از آرشیو تصاویر Dezeen الهام گرفته است. برای الهام بیشتر، نگاه کنید به لوک‌بوک‌های قبلی که فضای داخلی تاریک چشمگیر، حمام‌های مرمری و کتابخانه‌های خانگی را به نمایش می‌گذارند.

دیدگاهتان را بنویسید