برای جدیدترین لوک‌بوک خود، 10 پروژه داخلی را جمع‌آوری کرده‌ایم که دارای الوارهای متقاطع ورقه‌ای هستند، از یک بلوک مسکونی دهه 1980 در آلمان تا یک کابین دنج فنلاندی.


الوار متقاطع (CLT) نوعی چوب مهندسی شده با انبوه چوب است که می تواند به عنوان مصالح ساختمانی سازه استفاده شود. اغلب در معماری استفاده می شود و معمولاً از کاج اروپایی، صنوبر یا کاج ساخته می شود.

در فضای داخلی، این ماده که گاهی به عنوان تخته چندلای فوق العاده شناخته می شود، به اتاق ها حسی سبک و مدرن می بخشد و می تواند جلوه ای مجلل حتی برای پروژه هایی با بودجه کم ایجاد کند.

CLT اغلب برای فضاهای داخلی در پروژه های اسکاندیناوی استفاده می شود، اما می توان آن را در ساختمان ها در سراسر جهان یافت.

این آخرین گردآوری در مجموعه Dezeen Lookbooks ما است که الهام‌بخش بصری برای طراحان و علاقه‌مندان به طراحی است. لوک‌بوک‌های قبلی شامل اتاق‌خواب‌های کابین دنج، فضای داخلی به سبک شاکر و اتاق‌هایی هستند که انگار بخشی از یک فیلم وس اندرسون هستند.


آپارتمان چاودار توسط Tikari Works

آپارتمان چاودار، انگلستان، توسط Tikari Works

استودیوی لندن Tikari Works از CLT برای ساختار بلوک چهار طبقه Rye Apartments در جنوب لندن استفاده کرد.

این مواد در اکثر دیوارها و سقف های شیروانی آپارتمان ها در معرض دید قرار گرفتند و با کابینت آشپزخانه، واحدهای ذخیره سازی و قفسه بندی از چوب صنوبر ترکیب شدند. پوشش‌های چوبی با کف‌پوش‌هایی به سبک ترازو با لکه‌های کهربایی و کرم رنگ تحسین شده است.

READ  مجموعه Amore Mio به برش های عمیق زیبایی شناسی دهه 70 می پردازد

درباره آپارتمان چاودار بیشتر بدانید ›


پسوند R11 توسط Pool Leber Architekten

پسوند R11، آلمان، توسط Pool Leber Architekten

Pool Leber Architekten یک پسوند دو طبقه CLT را به یک بلوک مسکونی دهه 1980 در مونیخ اضافه کرد تا یک سری فضاهای زیر شیروانی ایجاد کند.

الوارهای سازه ای بر روی دیوارها، سقف و کف قابل مشاهده است. این با کابینت های ذخیره سازی مجسمه ای که به عنوان نشیمنگاه در پنجره عمل می کنند جفت شده است.

درباره Pool Leber Architekten بیشتر بدانید


شمع توسط معماران Ortraum

Kynttilä، فنلاند، توسط Ortraum Architects

شکل شیروانی این کابین 15 متر مربعی در دریاچه سایما در فنلاند یک اتاق خواب و یک آشپزخانه کوچک را در بر می گیرد.

CLT ساختاری که دیوارهای کف و سقف زاویه دار را تشکیل می دهد، در سراسر کابین قابل مشاهده است.

درباره Kynttilä بیشتر بدانید ›


بیشه بارتز توسط معماران امین طاها

بارتز گرو، انگلستان، معماران امین طاها

این بلوک شش طبقه CLT که بین یک جفت ساختمان آجری مجزا در استوک نیوینگتون قرار دارد، شامل شش آپارتمان است. در داخل ساختمان، پانل های CLT در معرض دید و لاک قرار گرفتند.

توانایی CLT در خدمت به عنوان ساختار و پایان نیاز به دیوارهای گچ کاری شده، سقف های کاذب، قرنیزها، دامن ها، کاشی کاری و رنگ را از بین برد و تا 15 درصد از کربن تجسم یافته ساختمان، هزینه ساخت و زمان ساخت آن را کاهش داد. سایت، استودیوی معماری توضیح داد.

درباره Barretts Grove بیشتر بدانید ›


ویلا کوروپ، دانمارک، توسط معماران یان هنریک یانسن

طراحی شده توسط Jan Henrik Jansen Arkitekter، با همکاری Marshall Blecher و Einrum Arkitekter، این خانه در جزیره دانمارکی Fyn دارای ساختار CLT ساخته شده از صنوبر بالتیک است.

READ  گرافیک + رنگ از طریق مجموعه پتوهای مراقبت کننده شادی را به ارمغان می آورد

پانل ها در سراسر فضای داخلی در معرض دید قرار گرفتند، جایی که آنها را با صابون و لیمو برای سبک کردن و محافظت از چوب استفاده کردند.

درباره ویلا کوروپ بیشتر بدانید ›


MAS JEC، اسپانیا، توسط Aixopluc

این پسوند CLT به یک خانه سنتی کاتالان در شهر Reus اضافه شد. دفتر معماری کاتالان Aixopluc از مواد سبک وزن برای این ساختمان استفاده کرده است که در خارج از محل آماده شده و تنها در دو هفته ساخته شده است.

جرم حرارتی فضای داخلی الوار متقاطع در معرض دید به اطمینان از دمای داخلی راحت در هنگام برخورد آفتاب بعد از ظهر به ساختمان کمک می کند.

درباره MAS JEC بیشتر بدانید ›


استودیو 12 توسط معماران اورتراوم در هلسینکی، فنلاند

12، فنلاند، توسط Ortraum Architects

این استودیو نامتقارن به نام 12 ساخته شده است تا صاحبان خانه ای در هلسینکی فضایی برای ساخت موسیقی و ساخت سرامیک فراهم کند.

معماران Ortraum ساختار CLT را در سرتاسر فضاهای داخلی به نمایش گذاشتند، که با یک کف بتنی ساده در سطح پایین تر و مبلمان درشت ساخته شده از CLT ترکیب شده بود.

درباره 12 بیشتر بدانید ›


ساختمان لوازم جانبی Eton توسط Motiv Architects

ساختمان لوازم جانبی Eton، کانادا، Motiv Architects

معماران Motiv CLT را برای گاراژی انتخاب کردند که برای قرار دادن یک موستانگ قدیمی بازسازی شده طراحی شده بود و به عنوان کارگاهی برای شرکت تولید کیف و کمربند صنعتی صاحبان آن خدمت می کرد.

Motiv Architects گفت: این طرح “از میل شدید به کار با الوارهای چند لایه – برای درک بهتر خواص آن و همچنین کارایی مونتاژ آن در یک پروژه در مقیاس بسیار کوچک زاده شد.”

READ  هشت فضای داخلی که توسط لامپ های زیبایی شناسی مجسمه ای روشن شده است

درباره ساختمان لوازم جانبی Eton بیشتر بدانید ›


هنرمند Bothy، اسکاتلند، توسط Bobby Niven و Iain MacLeod

این استودیوی کوچک هنرمند که برای حمل در پشت کامیون طراحی شده است تا بتوان آن را به مکان های دوردست برد، توسط بابی نیون و معمار Iain MacLeod طراحی شده است.

ساختار چوبی متقاطع لامینیت شیروانی آن در سراسر فضای داخلی که یک طبقه نیم‌ساخت CLT نیز در آن تعبیه شده است، قرار گرفته است.

درباره Artist Bothy بیشتر بدانید ›


عمارت چوبی توسط MAATworks

خانه شهری IJburg در هلند، توسط MAATworks

این خانه شهری آمستردام که توسط استودیوی معماری MAATworks طراحی شده است در اطراف یک پلکان زاویه‌دار ساخته شده از کاج چند لایه قرار گرفته است.

در پاسخ به تمایل مشتری برای ارجاع به خانه های چوبی اسکاندیناوی، دیوار و سقف خانه نیز از چوب کاج در معرض دید ساخته شده است.

درباره خانه شهری IJburg بیشتر بدانید ›

دیدگاهتان را بنویسید