برای کتاب نگاه این هفته ، ما از بایگانی Dezeen ده اتاق نشیمن به سبک Scandi انتخاب کرده ایم که با بافت ها بازی می کنند و مواد طبیعی ، لوازم جانبی ظریف و رنگ های بی صدا را به نمایش می گذارند.

سبک Scandi اصطلاحی است که برای توصیف طرح های سه کشور اسکاندیناوی – سوئد ، دانمارک و نروژ – استفاده می شود ، اما همچنین به یک عبارت مهم تبدیل شده است که بیانگر طراحی داخلی مینیمالیستی است که از مقدار زیادی مواد طبیعی ، به ویژه چوب استفاده می کند.

کف چوبی در خانه های اسکاندیناوی سنتی است ، جایی که آنها اغلب با جزئیات چوبی مانند تخته و مبلمان مدرن کلاسیک اواسط قرن مطابقت دارند.

اتاق های نشیمن Scandi اغلب دارای دیوارهای سفید یا کم رنگ هستند ، که در کشورهای شمال اروپا که ماه های طولانی و تاریک زمستان به این معنی است که مردم تمایل دارند رنگ های روشن را برای فضای داخلی خود انتخاب کنند ، معمول است.

بسیاری از ده فضای داخلی زیر نیز با بافت بازی می کنند و پرتابهای کرکی را به مبل های ساده ، فرش های لمسی را به کف چوبی و نشیمن های چوبی و چرمی اضافه می کنند.

این آخرین خلاصه سری Dezeen Lookbooks است که الهام بصری برای خانه است. دوره های قبلی شامل آشپزخانه های L شکل ، فضای داخلی که از شیشه های داخلی و حیاط های دعوت کننده استفاده می کنند.


اتاق نشیمن Scandi با دیوارهای خاکستری

خانه Gjøvik ، نروژ ، توسط معماران معماری

یک خانه در خارج از اسلو واقع شده است ، Gjøvik House شامل شش بلوک بهم پیوسته با فضای داخلی شامل دیوارهای خاکستری خالدار ، منسوجات سفالی و روکش های چوبی گرم است.

برای اتاق نشیمن از رنگ های خاکستری کم رنگ استفاده شده است که دارای یک صندلی نرم بولو است که توسط Andreas Engesvik برای Foglia طراحی شده و یک مبل مدولار با رنگ خاکستری خنثی دارد.

به گفته معمار ، این فضاها به گونه ای طراحی شده اند که “احساسی دنج و دلپذیر داشته باشند ، جایی که می توانید در هنگام پناه گرفتن از روزهای خنک زمستان اسکاندیناوی به خواب زمستانی بروید.”

READ  10 کتاب برای کتابخانه عاشق طراحی (یا میز قهوه)

درباره خانه Gjøvik بیشتر بدانید ›


اتاق نشیمن TypeO Loft در سوئد

TypeO Loft ، سوئد ، توسط TypeO

محوطه اتاق نشیمن استوانه مهمان استودیوی خلاق TypeO در جنوب سوئد دارای شیشه های از کف تا سقف است که به یک بالکن بزرگ باز می شود.

یک میز قهوه توسط Isamu Noguchi برای ویترا با کف چوب و تیرچه ها مطابقت دارد و صندلی های توگو تولیو از Ligne Roset در چرم مشکی تکمیل می شوند. جزئیات تزئینی مجسمه ای احساسی شبیه گالری هنری را به فضای روشن زندگی می بخشد.

درباره TypeO Loft بیشتر بدانید ›


اتاق نشیمن آپارتمان 20 باند توسط استودیوی هوم

آپارتمان 20 باند ، ایالات متحده ، توسط استودیوی هوم

شرکت طراحی Home Studios آپارتمان 20 باند در نیویورک را با مبلمان سفارشی و یافته های قدیمی ، از جمله صندلی چرمی سافاری توسط طراح دانمارکی Kai Winding پر کرد.

یک دیوار کامل توسط یک واحد قفسه بندی سفارشی ساخته شده است که استودیو از چوب بلوط و برنج ساخته است و ویژگی دیگری به سبک اسکاندیناوی به اتاق اضافه می کند. یک میز حصیری و یک میز کناری رزین صورتی توسط Sabine Marcelis لمس لمسی را اضافه می کنند.

درباره آپارتمان 20 باند بیشتر بدانید ›


محل اسکان مجسمه ساز توسط معماران معمار در هفته طراحی استکهلم

اقامتگاه مجسمه ساز ، سوئد ، توسط معماران نرم ، منو و دوکس

معماران نرم ، منو و دوکس در این نصب که شبیه به “محل زندگی التقاطی یک خلاق” طراحی شده بود ، همکاری کردند. رنگ های خاموش قهوه ای و بژ به فضاهای داخلی یک احساس خاکی و ارگانیک می بخشند ، که با ظرافت میز مرمر سیاه و مجسمه های سیاه در تضاد است.

چراغ کف Hashira منو سر و صدای لطیف به فضای داخلی ژاپنی اضافه می کند ، و سطح براق آن باعث می شود که بافت دست ساز نیمکت مبل Eave Dining Sofa نامناسب باشد.

READ  خانه ای در سیاتل ساخته شده از جعبه های شیشه ای در میان درختان زندگی می کند

درباره اقامتگاه مجسمه ساز اطلاعات بیشتری کسب کنید ›


ویلا وینبرگ توسط معماران وینبرگ و فریس و مولتکه

ویلا وینبرگ ، دانمارک ، توسط متت و مارتین وینبرگ

معماران وینبرگ با معماران همکار دانمارکی همکاری کرد فریس و مولتکه برای تعمیر اساسی ویلا وینبرگ در دهه 1940. نتیجه یک خانه گرم و جذاب است که با دیوارهای بلوط روغن کاری شده پوشانده شده است.

در اتاق نشیمن روکش چوب یک میز قهوه چوبی ساده و جیب هایی برای خواباندن و همچنین یک نیمکت توکار چرمی تعبیه شده است. چراغ برنج و پرتاب پوست گوسفند به فضای داخلی چوبی بافت اضافه می کند.

درباره ویلا وینبرگ بیشتر بدانید ›


Summerhouse Solviken توسط Johan Sundberg Arkitektur

Solviken ، سوئد ، توسط یوهان Sundberg

اتاق های نشیمن Scandi تمایل به رنگ های بسیار خنثی دارند ، اما در این فضا در یک خانه تعطیلاتی سوئدی ، دو مبل راحت در یک رنگ سبز فوم دریایی یک نقطه کانونی روشن در اتاق ایجاد می کنند. رنگ آن را یک نقاشی در انتهای آشپزخانه و اتاق نشیمن بزرگ با نقشه باز می گیرد.

میزهای قهوه کوچک چوبی بدون رنگ با کف و کابینت های ذخیره سازی چوبی در کنار یک دیوار مطابقت دارند.

درباره Solviken بیشتر بدانید ›


Powerscroft Road توسط Daytrip

خانه شهری در لندن ، انگلستان ، توسط Daytrip

طراحی و بازسازی استودیوی Daytrip در یک خانه شهری در شرق لندن شامل یک اتاق نشیمن با دیوارهای سفید ، کف چوبی و مبلمان به رنگهای بی صدا است.

مبل “موز” با بافت طراحی شده توسط Cabinetmaker دانمارک ، در تضاد با میز کناری شیشه ای Trebol توسط Oscar Tusquets Blanca است.

سرامیک ها و مجسمه های متعددی شومینه روباز را احاطه کرده و به فضای سفید و براق زندگی و علاقه می بخشند.

درباره خانه شهر لندن بیشتر بدانید ›


آپارتمانهای لیسه توسط معماران آندریاس مارتین-لوف

آپارتمانهای لیسئوم ، سوئد ، توسط آندریاس مارتین-لوف آرکیتکتر

آپارتمانهای لیسئوم در استکهلم در انستیتوی دارویی کالج فنی قدیمی واقع شده اند و دارای اتاقهایی پر از نور با طراحی تمیز و جزئیات تاریخی هستند.

در اتاق نشیمن ، یک مبل سفید خمیده در مقابل اشکال زاویه دار چوب و عصای آسانسور Pierre Jeanneret قرار دارد ، پرده های بژ نرم با رنگ های خنثی بقیه اتاق مطابقت دارند.

READ  ZERO10 + Crosby Studios پاپ آپ AR را با لباس دیجیتال راه اندازی کرد

درباره آپارتمانهای لیسه بیشتر بدانید ›


خانه تعطیلات T توسط Johan Sundberg

Sommarhus T ، سوئد ، توسط Johan Sundberg

این خانه تابستانی توسط Johan Sundberg دارای یک مبل سبز و یک صندلی راحتی است. هر دو از مارک و سنت دانمارکی هستند و با فضای سرسبز بیرون پنجره های بزرگ شیشه ای مطابقت دارند.

یک میز چوبی کاربردی گلدان های شیشه ای کره ای شکل را با لامپ های شیشه ای کمی ناصاف در سقف نگه می دارد. کل اتاق با چوب کمرنگ پوشیده شده است ، از جمله کف های صنوبر ، فضای داخلی آرام و آرام را ایجاد می کند. مبلمان ثابت خانه از بلوط ساخته شده است.

درباره Sommarhus T بیشتر بدانید ›


Birkedal با معماری تعطیلات

بیرکدال ، دانمارک ، نوشته جان هنریک یانسن

یک خانه تعطیلات دایره ای شکل در جزیره مون در دانمارک دارای یک اتاق نشیمن بازیگوش با دیوارهای روکش سفید و کف پوشیده از سنگریزه های سفید کوچک جمع شده از ساحل است.

یک مبل منحنی توکار ، صندلی های چرمی قهوه ای رنگی دارد که با پرتاب و بالش اضافه شده ، از یکدست تر ساخته شده است و یک میز کناری دایره ای کوچک فضای کتاب ، مجله و میان وعده را فراهم می کند.

درباره Birkedal بیشتر بدانید ›


این جدیدترین مجموعه کتابهای ماست که از آرشیو تصویر Dezeen الهام گرفته است. برای الهام بیشتر به کتابهای جلوی قبلی که فضای داخلی رنگارنگ ، اتاقهای نشیمن آرام و آشپزخانه های رنگارنگ را نشان می دهند مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید