چیدمان های باز، مبلمان کاربردی و سازگار و طرح های مینیمالیستی برخی از علائم تجاری دکوراسیون داخلی مدرنیستی هستند. برای جدیدترین ظاهرمان، 10 اتاق نشیمن را جمع آوری کرده ایم که این سبک را تداعی می کند.


مدرنیسم به عنوان یک جنبش معماری در دهه 1930 پدیدار شد و از آن زمان بر ظاهر متلاشی شده بسیاری از پروژه های طراحی داخلی تأثیر گذاشته است.

در میان طراحان و معماران مشهوری که این سبک را پیشگام کردند می‌توان به چارلز و ری ایمز، میس ون در روهه و لوکوربوزیه اشاره کرد که همگی طرح‌ها و ساختمان‌هایی را خلق کردند که به نشانه‌های بارز این روند تبدیل شده‌اند.

برای این لوک‌بوک نگاهی دقیق‌تر به اتاق‌های نشیمن مدرنیستی انداخته‌ایم که اغلب دارای مبلمانی کم‌کم در چیدمان‌های جادار و انعطاف‌پذیر هستند که گاهی اوقات با پنجره‌های بزرگ قاب می‌شوند.

این آخرین گردآوری در مجموعه Dezeen Lookbooks است که الهام‌بخش بصری برای خانه است. لوک‌بوک‌های قبلی دارای ضمیمه‌های آشپزخانه، خانه‌هایی با درختان داخلی و فضای داخلی بنفش هستند که از رنگ سال 2022 پنتون مطلع شده‌اند.


آپارتمان برج شکسپیر توسط معماران تاکرو شیمازاکی
بالا: عکس توسط Joana France. عکس بالا: آنتون گورلنکو است

آپارتمان باربیکن، انگلستان، توسط معماران تاکرو شیمازاکی

دفتر لندن معماران Takero Shimazaki این آپارتمان را در باربیکن استیت بازسازی کردند که به خاطر معماری بروتالیستی اش معروف است – سبکی که در دهه 1950 در بریتانیا ظهور کرد.

این آپارتمان که در داخل برج شکسپیر قرار دارد، قصد دارد عناصر طراحی اصلی خود را با زیبایی‌شناسی ژاپنی ترکیب کند، از جمله تشک‌های تاتامی روی زمین که با دیوارهای بتنی اطراف تضاد دارند.

این شیوه معماری توضیح داد: “برای الهام گرفتن از خود، به بسیاری از معماران ژاپنی مدرنیست اولیه نگاه کردیم که با مسائل هویتی مشابهی در زمانی که مدرنیسم اروپایی با سرعتی سریع وارد ژاپن می شد، سروکار داشتند.”

READ  ده شومینه چشمگیر در قلب خانه

درباره این آپارتمان باربیکن بیشتر بدانید ›


هتل دره هو
عکس از هتل ولی هو است

بازسازی هتل ولی هو، ایالات متحده آمریکا، توسط آنیسا مندیل

هتل ولی هو در آریزونا که در ابتدا توسط معمار مدرنیست آمریکایی ادوارد ال وارنی در سال 1956 طراحی شد، توسط طراح محلی آنیسا مندیل در سال‌های اخیر تغییرات داخلی را تجربه کرد.

سوئیت‌های مهمان به دوره‌ای اشاره می‌کنند که در آن هتل برای اولین بار افتتاح شد، با عناصری مانند اتاق‌های نشیمن-آشپزخانه با پلان باز که دارای مبلمانی کم‌کم و پشتی و کابینت‌های کاربردی است.

درباره هتل ولی هو بیشتر بدانید ›


ویلا تاکستان
عکس توسط Mikkel Mortensen است

ویلا واینبرگ، دانمارک، توسط معماران Weinberg و Friis & Moltke

یکی دیگر از پروژه های بازسازی، این کلبه دهه 1940 در دانمارک توسط صاحبان خانه مت و مارتین واینبرگ از معماران واینبرگ و همکار دانمارکی فریس و مولتکه از دفتر خارج شد.

فضاهای نشیمن ویلا واینبرگ با تخته های بلوط روغن کاری شده از کف تا سقف پوشانده شده است که تنها با پنجره های بزرگ و جعبه ای که نور طبیعی را به فضاهای داخلی می افزایند، قطع می شوند.

درباره ویلا واینبرگ بیشتر بدانید ›


اتاق نشیمن مدرنیستی در کیو رزیدنس
عکس توسط Trevor Mein است

اقامتگاه کیو، استرالیا، توسط معماران جان واردل

بنیانگذار شرکت استرالیایی John Wardle Architects خانه 25 ساله خود در ملبورن را بازسازی کرد تا فضاهای داخلی پوشیده از خاکستر ویکتوریایی را شامل شود – مانند قفسه های سفارشی، کاربردی و ازاره هایی که زیور آلات متنوع را در خود جای می دهند.

اتاق نشیمن در Kew Residence که با پنجره‌های وسیع قاب شده است، دارای صندلی‌های متمایز Take a Line for a Walk توسط طراح محصول آلفردو هابرلی در سایه آبی کم رنگ است.

درباره کیو رزیدنس بیشتر بدانید ›


اتاق نشیمن جزیره ویدبی
عکس از کوین اسکات است

مزرعه جزیره Whidbey، ایالات متحده، توسط MW Works

مزرعه جزیره Whidbey که از سه حجم مستطیلی که در اطراف یک حیاط مرکزی چیده شده اند، توسط MW Works در واشنگتن طراحی شده است.

READ  شیر آب O-XY از یکی از درس های هندسه شما الهام گرفته شده است

اشکال هندسی خانه در فضای داخلی آن نیز منعکس شده است که شامل یک اتاق نشیمن بزرگ و با پلان باز با رنگ های ملایم و تزئینات خاکی است که مشرف به چمنزاری است که در آن گاوها در آن می چرند.

درباره مزرعه جزیره Whidbey بیشتر بدانید ›


Biscuit Loft توسط OWIU (Only Way Is Up)
عکس از جاستین چانگ است

Biscuit Loft توسط OWIU Studio

صندلی راحتی متمایز Pierre Jeanneret Chandigarh یکی از عناصر طراحی مدرنیستی است که به Biscuit Loft، آپارتمانی در مرکز شهر لس آنجلس که در یک کارخانه تغییر کاربری داده شده است، اضافه شده است.

پروژه شرکت محلی OWIU Studio نشانه هایی از طراحی مینیمالیستی آسیایی دارد و دارای یک منطقه نشیمن جادار با مبلمان کاربردی، از جمله قفسه بندی چوبی در رنگ های مختلف است.

درباره Biscuit Loft بیشتر بدانید ›


شومینه در خانه تتون
عکس توسط متیو میلمن است

تتون هاوس، ایالات متحده، اثر اولسون کوندیگ

اتاق نشیمن تتون هاوس، به لطف پنجره های کف تا سقف، از نظر مناظر تقریباً پانوراما، میزبان مجموعه ای از صندلی های هندسی تیره رنگ است که در اطراف یک شومینه مرکزی چیده شده اند.

این اقامتگاه که به دلیل چشم‌انداز کوهستانی‌اش در وایومینگ واقع شده است، توسط دفتر آمریکایی اولسون کوندیگ طراحی شده است که نما را با کرکره‌های چوبی بزرگ می‌پوشاند که می‌توان آن را با قرقره باز یا بسته کرد.

درباره خانه تتون بیشتر بدانید ›


آپارتمان 308 در زیر بلوک معماری
عکس توسط Joana France

آپارتمان برازیلیا، برزیل، توسط Underneath the Architecture Block

استودیوی محلی Debaixo do Bloco Arquitetura طرحی با پلان باز در این آپارتمان برازیلیا ایجاد کرد که در ابتدا توسط لوسیو کوستا و برل مارکس در دهه 1960 طراحی شده بود.

در حالی که استودیو با بریدن دیوارهای بتنی آشکار خود، فضا را متحول کرد، Debaixo do Bloco Arquitetura همچنین مراقب بود که عناصر طراحی مدرنیست اصلی مانند کفپوش گرانیلیتی را که مکمل واحدهای قفسه‌بندی چوبی کم ارتفاع است که اتاق نشیمن را می‌پیچد، حفظ کند.

READ  گرافیک + رنگ از طریق مجموعه پتوهای مراقبت کننده شادی را به ارمغان می آورد

درباره این آپارتمان در برازیلیا بیشتر بدانید ›


خانه روستایی مدرنیستی ادیت فارنسورث
عکس از ویلیام زبارن است

خانه فارنسورث، ایالات متحده آمریکا، اثر میس ون در روهه

یک نمونه قابل توجه از معماری مدرنیستی، خانه Farnsworth یک خانه شیشه ای مستطیل در ایلینویز است که توسط Mies van der Rohe در سال 1951 تکمیل شد.

در سال‌های اخیر، خانه برای تاسیساتی که شامل اثاثیه و وسایل شخصی پزشک محقق فقید ادیت فارنسورث، مشتری اصلی آن بود، بازسازی شد.

در اتاق نشیمن بزرگی که مشرف به محوطه سرسبز است، صندلی‌های انحنای بافته شده و یک فرش سیاه و سفید با طرحی ساده هندسی قرار گرفته‌اند.

درباره خانه Farnsworth بیشتر بدانید ›


اسمیت رزیدنس توسط مک کی-لیونز Sweetapple یک
عکس توسط Doublespace Photography می باشد

اسمیت رزیدنس، کانادا، توسط مک کی-لیونز سویتاپل

دسترسی به فضاهای اصلی زندگی با مجموعه ای از پله های بیرونی گسترده در Smith Residence، مجموعه ای از سازه های فولادی شیروانی کورتن توسط استودیوی کانادایی MacKay-Lyons Sweetapple انجام می شود که شبیه کلبه های ماهیگیری سنتی طراحی شده اند.

طبیعت کم ارتفاع ساختمان ها اجازه می دهد تا فضاهای داخلی با پلان باز مانند یک اتاق نشیمن کامل با مبل های چرمی قهوه ای مایل به قهوه ای مشرف به سقف چوبی سبک.

درباره Smith Residence بیشتر بدانید ›

این جدیدترین مورد از سری کتاب‌های ظاهری ما است که از آرشیو تصاویر Dezeen الهام گرفته است. برای الهام بیشتر، نگاه کنید به لوک‌بوک‌های قبلی که سالن‌های ورزشی خانگی، حمام‌های سبز رنگارنگ و مهدکودک‌های رنگارنگ را به نمایش می‌گذارد.

دیدگاهتان را بنویسید