برای جدیدترین لوک بوک خود، 10 اتاق نشیمن را از آرشیو Dezeen انتخاب کرده‌ایم که دارای قالی‌هایی است که از فرش‌های روستایی پوست گاوی گرفته تا فرش‌های وسیع تزئین شده با اشکال هندسی.


طراحان داخلی به طور سنتی فرش های دنج را در اتاق نشیمن قرار داده اند تا به فضا گرما بخشند و آکوستیک آن را نرم کنند.

مثال‌های زیر نشان می‌دهند که چگونه تغییرات خلاقانه در فرش کلاسیک، مانند کف‌پوش‌های لاغر و منسوجات با طرح‌های نامتعارف، می‌توانند بیشتر از هدف اصلی خود با زنده‌کردن ظاهر اتاق عمل کنند.

این آخرین گردآوری در مجموعه Dezeen Lookbooks است که الهام‌بخش بصری برای طراحان و علاقه‌مندان به طراحی است. لوک‌بوک‌های قبلی شامل خانه‌هایی با بتن اکسپوز، فضای داخلی بنفش و مهدکودک‌های رنگارنگ است.


خانه مور توسط وودز و دانگران
عکس از جو فلچر است

خانه مور، ایالات متحده، توسط Woods + Dangaran

شرکت محلی Woods + Dangaran خانه‌ای در لس‌آنجلس را که در سال 1965 توسط معمار کریگ الوود ساخته شده بود، با فضای داخلی که به منشأ خانه در اواسط قرن اشاره دارد، به روز کرد.

اتاق نشیمن در خانه مور دارای یک فرش رنگارنگ تیره با منگوله های پشمالو است که با مبلمان شیک اطراف از جمله مبل چرمی Arflex ساخته شده توسط Umberto Asnago و لامپ های پیازدار Foscarini که روی میزهای کناری سنگی قرار گرفته اند، در تضاد است.

درباره خانه مور بیشتر بدانید ›


اتاق نشیمن Caserío Azkarraga
عکس از بیدربست عکس است

Caserío Azkarraga، اسپانیا، توسط BABELstudio و Bonadona Arquitectura

Caserío Azkarraga در شمال اسپانیا، رستورانی با خانه ای مجاور برای سرآشپزش است، جایی که رگه های رنگی داخل آن، روکش چوبی سیاه شده ساختمان را جبران می کند.

READ  استودیو Gameiro از هنر Algarve برای رستوران Austa استفاده می کند

یک چراغ نارنجی بلند در فضای نشیمن به لهجه‌های رنگ موجود در فرشی با طرح‌های هندسی متصل می‌شود، که شبیه یک کارت بازی عجیب و غریب است و بیانیه‌ای را در اتاقی مینیمالیست نشان می‌دهد.

درباره Caserío Azkarraga بیشتر بدانید ›


Atherton توسط Pacific Peninsula و Leverone DesignAtherton توسط Leverone Design
عکس از جو فلچر است

Atherton Contemporary، ایالات متحده، توسط Pacific Peninsula Architecture و Leverone Design

استودیوی سیلیکون ولی Leverone Design فضای داخلی را برای Atherton Contemporary ایجاد کرد، خانه ای از سنگ آهک با رنگ روشن با مبلمانی با رنگ خنثی مشابه.

علیرغم نزدیک بودن به رنگ، مواد نرم فرش کف مخملی با ناهمواری دیوارهای آجری مجاور تضاد دارد و نشان می‌دهد که چگونه فضای داخلی اتاق نشیمن می‌تواند با بافت بازی کند تا حسی متفاوت ایجاد کند.

درباره Atherton Contemporary بیشتر بدانید ›


اتاق نشیمن در کیو رزیدنس توسط معماران جان واردل در ملبورن، استرالیا
عکس توسط Trevor Mein و Sharyn Cairns است

اقامتگاه کیو، استرالیا، توسط معماران جان واردل

سه فرش به سبک دونده با نقش و نگار واضح زیر یک میز قهوه چوبی در کیو رزیدنس، خانه ای در ملبورن با دیوارها، کف و سقف های ویکتوریایی خاکستر قرار داده شد.

این ملک که معمارش جان واردل است، دارای آثار هنری با رنگ‌های روشن است که به رنگ‌ها و اشکال ظریفی که روی فرش‌ها وجود دارد، اشاره می‌کند.

درباره کیو رزیدنس بیشتر بدانید ›


لوین اثر هندریکس چرچیل
عکس توسط تیم لنز است

خانه کانکتیکات، ایالات متحده، توسط هندریکس چرچیل

دفتر آمریکایی، هندریکس چرچیل، این اقامتگاه کانکتیکات را به عنوان یک «خانه مزرعه مدرن» با فرش‌های طرح‌دار و بافت‌دار روی زمین‌های چوبی سخت طراحی کرد.

راف چرچیل، مدیر خلاقیت هندریکس چرچیل، توضیح داد: «هدف طراحی یک خانه تا حدی سنتی با چند عنصر کلیدی معاصر بود.

درباره این خانه کانکتیکات بیشتر بدانید ›


اتاق نشیمن در مدرسه White Arrow
عکس از پیکان سفید است

آپارتمان مدرسه تاریخی، ایالات متحده، توسط White Arrow

READ  هر اندازه‌گیری از آشپزخانه خانه‌های کشاورزی ما و احساس من در مورد آن پس از شش ماه…

فرش‌های هندسی یکپارچهسازی با سیستمعامل در مرکز مدرسه تاریخی، آپارتمانی در شهر نیویورک با عناصر داخلی برجسته مانند درخت نخل سرپوشیده سر به فلک کشیده، در مرکز صحنه قرار می‌گیرند.

استودیوی طراحی بروکلین White Arrow فرشی گسترده را به فضای نشیمن اضافه کرد که به لطف اشکال بازیگوش بافته شده در سایه های یاسی، سبز و آبی تیره به عنوان نقطه کانونی اتاق عمل می کند.

درباره آپارتمان The Historic Schoolhouse بیشتر بدانید ›


اقامتگاه وایومینگ
عکس توسط آبرامسون تایگر است

اقامتگاه وایومینگ، ایالات متحده، توسط آبرامسون تایگر

دیوارهای بتنی پانلی که در محل ریخته شده اند، در داخل وایومینگ رزیدنس، خانه ای فولادی که توسط دفتر آمریکایی آبرامسون تایگر طراحی شده است، قرار گرفته است.

بافت صاف دیوارها به طور مستقیم با یک فرش کرکی مجلل که در اتاق نشیمن قرار داده شده است در تضاد است، اگرچه هر دو عنصر طراحی با سایه های غیر معمول سبز رنگ آمیزی شده اند.

درباره The Wyoming Residence بیشتر بدانید ›


خانه استودیوی معماری آنتونیو زانینوویچ در کیپ تاون
عکس از السا یانگ است

خانه ایکاریا، آفریقای جنوبی، توسط استودیو معماری آنتونیو زانینوویچ و تارا بین

این خانه متعلق به اواسط قرن که روی یک صخره در کیپ تاون قرار دارد، توسط استودیوی معماری آنتونیو زانینوویچ و طراح تارا بین برای اتصال فضاهای داخلی و خارجی بازسازی شد.

دیوارهای داخلی به رنگ سفید رنگ آمیزی شده اند تا نور را به خانه بیاورند و در مقابل عناصر بصری چشمگیرتری مانند فرش قرمز تیره کف که افق آبی-آبی اقیانوس را از پنجره های بزرگ دیده می شود، متضاد است.

درباره خانه ایکاریا بیشتر بدانید ›


خانه معماران ترنر
عکس از آدام اسکات است

خانه ای در خانه، بریتانیا، توسط معماران ترنر

READ  حمل و نقل فروشگاه فارم هاوس - از بازار فیس بوک، مراکز خرید عتیقه + فروشگاه های قدیمی محلی

با افزودن یک فرش کلاسیک از چرم گاوی به اتاق نشیمن، که دارای عناصر اصلی مانند کفپوش های چوبی تیره است، احساسی دنج در اقامتگاه لندن A Cloistered House ایجاد شد.

معماران ترنر، خانه را بازسازی کردند تا اتاق‌های «صومعه‌مانند» در اطراف یک حیاط مرکزی چیده شده‌اند، با رنگ‌ها و الگوهای داخلی که برای آوردن رنگ‌های متغیر فصول به داخل انتخاب شده‌اند.

درباره A Cloistered House بیشتر بدانید ›


نیک دیور لیانتو آستین
عکس از کیسی دان است

LeanToo، ایالات متحده، توسط Nick Deaver Architects

استودیوی آستین، Nick Deaver Architects، یک خانه سنتی شیروانی سفید در پایتخت تگزاس را با پسوند فلزی راه راه بزرگ کرد.

این ترکیب از عناصر قدیمی و جدید در فضاهای داخلی پروژه نیز منعکس شده است، که دارای مبلمانی مانند فرش ایرانی با تزئینات غنی است که با صندلی راحتی سفید و قفسه کتاب بیان شده در تضاد است.

درباره LeanToo بیشتر بدانید ›

تصویر اصلی مربوط به کیو رزیدنس توسط Trevor Mein و Sharyn Cairns است.

این جدیدترین مورد از سری کتاب‌های ظاهری ما است که از آرشیو تصاویر Dezeen الهام گرفته است. برای الهام بیشتر، به لوک‌بوک‌های قبلی مراجعه کنید که فضای داخلی رستوران‌های با بافت سنگین، اتاق‌های شیکر و حمام‌های سبز رنگ قدیمی را نشان می‌دهند.

دیدگاهتان را بنویسید