برای جدیدترین لوک‌بوک Dezeen، 10 اتاق خواب از خانه‌های سراسر جهان، از یک کابین در فنلاند تا یک مجتمع آپارتمانی در تایلند، جمع‌آوری کرده‌ایم که همگی دارای پوشش چوبی هستند.


پانل های چوبی گرم و صیقلی حسی ارگانیک به بدترین فضای داخلی می بخشد. در اتاق خواب ها، می تواند فضایی دنج و آرام ایجاد کند و همچنین محکم تر و کاربردی تر از کاغذ دیواری است.

چوب مورد استفاده در این لوک‌بوک‌ها از چوب بلوط تیره که حسی مدرن در اواسط قرن ایجاد می‌کند تا پانل‌های چوبی سبک‌تر که به فضای داخلی نوردیک اشاره می‌کنند، است.

این آخرین گردآوری در مجموعه Dezeen Lookbooks ما است که الهام‌بخش بصری برای طراحان و علاقه‌مندان به طراحی است. لوک‌بوک‌های قبلی شامل خانه‌هایی با بتن اکسپوز، فضای داخلی بنفش و اتاق‌های نشیمن با قالیچه‌هایی است.


خانه SRG توسط فاکس جانستون
عکاسی توسط Anson Smart Photography است

خانه SRG، استرالیا، توسط فاکس جانستون

هنگامی که استودیوی محلی فاکس جانستون این خانه مدرنیستی را در سیدنی بازسازی کرد، هدف آن ایجاد طرحی بود که قدیمی و جدید را در هم آمیخته بود.

در اتاق خواب، پانل های چوبی تیره به فضای داخلی مدرن میانه قرن اشاره می کند، اما سقف بتنی و منسوجات پاستیلی کم رنگ، فضا را به روز نگه می دارد. یک اثر هنری انتزاعی و یک چراغ خواب باریک مشکی رنگ فضای داخلی را کامل می کند.

درباره خانه SRG بیشتر بدانید ›


اتاق خواب با روکش چوبی
عکاسی توسط جو فلچر است

خانه مور، ایالات متحده، توسط Woods + Dangaran

این اقامتگاه اواسط قرن در لس آنجلس دارای پنجره‌های بزرگی است که به روی آب و هوای سرسبز کالیفرنیا باز می‌شود. در اتاق خواب، طبیعت بیرون پنجره ها با استفاده از گیاهان سبز و تزئینات چوب ساج در داخل منعکس می شود.

READ  بسکتبال با چاپ سه بعدی ویلسون هوا را از بازی خارج می کند

یک چراغ برنج کلاسیک از ایسامو نوگوچی و یک صندلی راحتی Eames از چرم و چوب مشکی با پوشش چوبی که حاشیه‌های مشکی برای حسی گرافیکی دارد، مطابقت دارد.

درباره خانه مور بیشتر بدانید ›


اتاق خواب در پنت هاوس BV توسط Adjo Studio
عکاسی توسط رنعت نجس است

پنت هاوس BV، بلژیک، توسط Adjo Studio

عناصر نازک کاری چوبی بزرگ برای سازماندهی این آپارتمان پنت هاوس در هاسلت، بلژیک، از جمله دیواری از چوب گیلاس در اتاق خواب استفاده شده است.

بقیه قسمت‌های داخلی اتاق در رنگ‌های خاکستری، سفید و قهوه‌ای خنثی نگه داشته شده است که بر تجمل ظریف مواد استفاده شده تأکید می‌کند.

درباره پنت هاوس بی وی بیشتر بدانید ›


دیوارپوش گردویی
عکاسی توسط Hôtel Madame Rêve انجام شده است

هتل مادام رِو، فرانسه، اثر لوران تایب

یک اداره پست سابق در نزدیکی موزه لوور در پاریس توسط هتلدار لوران تایب به یک هتل مجلل تبدیل شد. این طرح با الهام از شعار “زندگی باید طلایی باشد”، دارای رنگ های غنی و اشباع طلایی، خرمایی و قهوه ای است.

در اتاق‌خواب‌ها، روکش‌های چوبی گردویی زاویه‌دار، نقش‌های جالبی را به دیوارها می‌افزایند و با رنگ‌های طلایی کم‌رنگ سر تخت و پرتاب تخت هماهنگ می‌شوند.

درباره Hotel Madame Rêve بیشتر بدانید ›


اتاق خواب چوبی در کابین فنلاندی
عکاسی توسط مارک گودوین، Archmospheres انجام شده است

Niliaitta، فنلاند، توسط Studio Puisto

این کابین با رنگ مشکی بر روی یک ستون در پارک ملی فنلاند بلند شده است. در داخل، پانل‌های چوبی سبک تقریباً هر سطحی را در طرحی قرار می‌دهند که هدف آن تمرکز چشم بر مناظر جنگل اطراف است.

استودیو توضیح داد: «منظره‌ای که از این پنجره باز می‌شود، عمداً بر بقیه چیره می‌شود، زیرا فضای داخلی به طور هدفمند انجام می‌شود تا تنها به عنوان یک بوم بی‌نظیر و خالی بعد از طبیعت بیرون عمل کند.»

READ  ده خانه با کف توری برای استراحت و بازی

درباره Niliaitta بیشتر بدانید ›


خانه تعطیلات استراحت جزیره در جزیره وایت طراحی شده توسط Ström Architects
عکاسی توسط نیک هافتون از Hufton + Crow است

جزیره استراحت، انگلستان، توسط Ström Architects

پرتوهایی از چوب کاج سیاه شده بیرونی خانه تعطیلات آیلند رست در جزیره وایت انگلستان را پوشانده است. تم چوبی در داخل ادامه پیدا می کند، جایی که از پانل های سبک هم برای کف و هم برای دیوارهای اتاق خواب استفاده شده است.

یک چراغ خواب طلایی براق، یک تختخواب بافتنی و یک قالیچه پوست حیوانات، جذابیت لمسی و احساس روستایی تر را به فضای داخلی چوبی صاف می بخشد.

درباره استراحت جزیره بیشتر بدانید ›


Balcones Residence توسط Clayton and Little
عکاسی توسط نیک سیمونیت انجام شده است

Balcones Residence، ایالات متحده، توسط Clayton & Little

استودیوی آمریکایی Clayton & Little به بالکنز رزیدنس دهه 1950 بازسازی دقیقی داد که آجرکاری اصلی و پوشش چوبی گرم آن را حفظ کرد.

چوب تیره براق، احساس راحتی در اتاق خواب ایجاد می کند، جایی که کف چوب پنبه ای تیره آن را تکمیل می کند. میزهای کنار تخت و یک دیوارکوب گلابی نلسون توسط طراح جورج نلسون، فضا را کمی شبیه به یک اتاق هتل مجلل می کند.

درباره Balcones Residence بیشتر بدانید ›


House P توسط MDDM Studio
عکاسی توسط Jonathan Leijonhufvud انجام شده است

House P، چین، توسط MDDM Studio

فضای داخلی خانه P در چین با رنگ های زرد روشن آغشته شده است، اما اتاق خواب با رنگ های طبیعی تر حفظ شده است. گوشه تخت توکار با چوب خاکستر پوشانده شده است تا فضایی متفاوت ایجاد کند.

Momo Andrea Destro طراح به Dezeen گفت: “از آنجایی که خانه با یک طرح رنگی بسیار ساده بازی می کند، ما می خواستیم به اتاق خواب اصلی فضایی گویاتر و گرم تر بدهیم.”

درباره House P بیشتر بدانید


Lom Haijai توسط Studionomad
عکاسی توسط Supee Juntranggur است

Lom Haijai، تایلند، توسط Studionomad

READ  ورودی خانه مزرعه - نگاهی به صفحه و فرآیند من

این بلوک آپارتمانی چوبی در بانکوک توسط معماری Studionomad دارای درختانی است که در لابه لای لوورهای نمای آن رشد می کنند.

فضای داخلی آن به تم طبیعی ادامه می‌دهد، با اتاق‌خواب‌هایی با پنل‌های چوبی در مجاورت فضاهای تراس‌دار. چوب تیره با دیوارهای سفید متضاد است، در حالی که گیاهان سبز بر حس ارگانیک تأکید دارند.

درباره Lom Haijai بیشتر بدانید ›


اتاق خواب چوبی در خانه مین
عکاسی توسط راب کاروسیس انجام شده است

آستور رزیدنس، ایالات متحده، توسط SPAN Architecture

این خلوتگاه دورافتاده مشرف به خلیج غربی در ساحل مین است و دارای باغی است که با معماری چینی آشنا شده است.

مهمانخانه آن دارای یک اتاق خواب اصلی در طبقه بالای خانه است که دارای یک تراس پیچیده و پوشش چوبی است. در سرتاسر خانه از مصالح محلی از جمله سرو و صنوبر داگلاس استفاده می شد.

تصویر اصلی از خانه مور نوشته جو فلچر است.

این جدیدترین مورد از سری کتاب‌های ظاهری ما است که از آرشیو تصاویر Dezeen الهام گرفته است.

برای الهام بیشتر، به لوک‌بوک‌های قبلی مراجعه کنید که فضای داخلی رستوران‌های پر بافت، اتاق‌های نشیمن با فرش‌های معمولی و خانه‌هایی با بلوک‌های بتنی نمایان را نشان می‌دهند.

دیدگاهتان را بنویسید