برای آخرین کتاب نگاه ما ، ده پروژه در بایگانی Dezeen پیدا کرده ایم که در آن آشپزخانه ها و اتاق های ناهار خوری در یک فضای عملی و اجتماعی ترکیب شده اند.


بیشتر خانه ها در سراسر جهان به طور سنتی مناطق جداگانه ای برای تهیه و خوردن غذا داشتند اما در چند دهه گذشته محبوبیت اتاق های ناهار خوری آشپزخانه به طور گسترده افزایش یافته است.

اینها فضاهای غیررسمی تری هستند که می توانند میزبان فعالیتهای مختلفی از جمله سرگرمی ، خانه داری و همچنین آشپزی و غذا خوردن باشند.

اتاق های غذاخوری آشپزخانه همچنین می تواند در خانه های کوچکتر فضای کمتری ایجاد کند.

ده مثال زیر برخی از بهترین نمونه ها را از بایگانی Dezeen نشان می دهد و انواع مختلف چیدمان آشپزخانه شامل آشپزخانه با جزایر ، آشپزخانه های شبه جزیره و آشپزخانه هایی با میله های صبحانه را نشان می دهد.

این آخرین خلاصه سری Dezeen Lookbooks است که الهام بصری برای خانه است. گردآوریهای قبلی مربوط به آشپزخانه شامل آشپزخانه های جمع و جور و آشپزخانه های تراس است.


خانه عاشق در اسپانیا

خانه عاشق ، اسپانیا ، توسط معماران Isla

استودیوی محلی Isla Architects با استفاده از یک ماده مینیمالیستی و پالت رنگ برای “نشان دادن هندسه ساده ساختمان” این خانه تعطیلات را در جزیره مایورکا اسپانیا اقتباس و بهبود بخشید.

در آشپزخانه و فضای غذاخوری ، کابینت ها و میزهای سفید مات دیوارهای سفید رنگ را تکمیل می کنند.

کف کاشی کاری شده رنگ گرم مایل به قرمز از فضای بیرونی خانه را به خود می گیرد در حالی که سرویس های مختلف مانند سینک ظرفشویی و صفحه نمایش دارای طرح های تمیز و بدون تزئین هستند که در مقابل میز و صندلی های غذاخوری چوبی روستایی قرار می گیرند.

درباره خانه عاشق بیشتر بدانید ›


The Cedars توسط استودیو مایکل یارینسکی

Cedars ، ایالات متحده ، توسط مایکل یارینسکی

Cedars در لانگ آیلند ، نیویورک ، دارای یک آشپزخانه و اتاق ناهار خوری سبک و باز با یک گوشه آشپزخانه است که دارای دیوار پشت کاشی کاری شده است تا از بقیه اتاق مشخص شود.

علاوه بر میز ناهار خوری بزرگتر ، گوشه آشپزخانه دارای یک نوار صبحانه برای صرف غذا غیر رسمی است که با رنگ آبی تیره نفتی رنگ آمیزی شده است تا مطابق با کابینت باشد.

READ  همه چیز درباره لوازم خانگی ما - آنچه را انتخاب کردیم، چگونه آنها را ادغام کردیم و چقدر آنها را دوست داریم

صندلی های مارک تجاری دانمارکی Hay’s J1110 مشکی به اتاق چشمان شما را جلب می کند ، در حالی که یک نور بازی توسط استودیوی Ladies & Gentlemen بالای میز معلق است.

درباره Cedars بیشتر بدانید ›


آشپزخانه روشن در خانه پرت

مارین ، استرالیا ، توسط معماران دیوید بار

چوب از طریق این فضای آشپزخانه و ناهار خوری به یک خانه در پرت ، استرالیا ، طراحی شده توسط معماران دیوید بار ، راه می یابد.

کابینت های چوبی و یک جزیره آشپزخانه چوبی که با صفحات میز سنگی خاکستری پوشانده شده در کنار دیواری پوشیده از چوب قرار گرفته است که اجاق گاز و فضای ذخیره سازی مختلف را پنهان می کند.

بالای قفسه های ظرفشویی و محل کار ، قفسه های باز مجموعه ای از سرامیک های تزئینی را در خود جای داده اند ، در حالی که یک کوزه و کاسه سرامیکی متناسب روی میز ناهار خوری چوبی نشسته اند. یک طرف جزیره آشپزخانه به عنوان یک نوار صبحانه ، با صندلی های خاکستر توسط Mattiazzi ، کار می کند.

درباره دریایی بیشتر بدانید ›


آشپزخانه در خانه برای یک سگ دریایی در جنوا توسط دودی ماس

خانه ای برای یک سگ دریایی ، ایتالیا ، نوشته دودی ماس

این آپارتمان لوکس در داخل یک ساختمان 300 ساله در جنوا ایتالیا به گونه ای طراحی شده است که تا حد امکان احساس باز بودن و جادار شدن داشته باشد. در آشپزخانه و اتاق ناهار خوری ، یک آشپزخانه یک جداره با رنگ خاکستری تیره آرامش بخش در برابر یک دیوار آجری قرمز قرار دارد.

این فضای برای میز ناهار خوری و انتخاب صندلی های خم شده با صندلی های چوب خیزران را فراهم می کند. اجاق و یخچال در کمدهای سفیدی که با دیوار مخلوط شده اند پنهان شده است.

درباره سگ خانه برای یک دریا بیشتر بدانید ›


Three Chimney House توسط TW Ryan Architecture

Three Chimney House ، ایالات متحده ، توسط TW Ryan Architecture

یک جزیره بزرگ آشپزخانه با یک پیشخوان مرمر در وسط این آشپزخانه و اتاق ناهار خوری در خانه سه دودکش در روستای ویرجینیا قرار دارد.

با طرحی که هم مدرنیسم و ​​هم سبک استعمار جنوبی از آن مطلع شده بود ، به اتاق یک پالت مواد قابل توجه داده شده است. یک کف سنگی مطابق با اسپلش بک سنگی است که در امتداد فضای کار آشپزخانه قرار دارد ، در حالی که یک دیوار کاشی کاری شده در زیر سقف سفید زاویه دار قرار دارد.

READ  الف باربل شوخ طبعی ثابت می کند استعداد خلاق محدود به سن نیست

صندلی های مدرن Stick Back ساخته توماس هارلو در اواسط قرن طراحی کم هندسی را نشان می دهند در حالی که لوستر 15 سیستم لامپ قطره ای لیندسی آدلمان ، که بالای میز آویزان است ، به اتاق احساس مقدس می دهد.

درباره خانه سه دودکش بیشتر بدانید ›


فضای غذاخوری آشپزخانه با نقشه باز

Cabin Son ، نروژ ، توسط Jon Danielsen Aarhus

آشپزخانه مستطیل شکل در این خانه تعطیلاتی با لباس صنوبر در نروژ دارای یک ناهار خوری کوچک و یک مبل برای تخت خواب است.

فضای چند منظوره دارای آشپزخانه یک جداره تک جداره است که اجاق و سینک و همچنین کابینت های متعدد را در خود جای داده است.

قفسه های رنگارنگ بالای میزها فضای ذخیره سازی اضافی و لمس زنده ای را در برابر دیوارهای چوبی کم رنگ ایجاد می کند. یک میز چوبی و صندلی های مشکی توسط آرن جاکوبسن ، طراح دانمارکی ، حالتی ظریف و مدرن به آشپزخانه می بخشد.

درباره Cabin Son بیشتر بدانید ›


منطقه آشپزخانه و غذاخوری Casa Meco

Casa Meco ، پرتغال ، توسط آتلیه روا

آشپزخانه ای توکار با یک سنگ مرمر تزئینی ، همراه با یک جزیره صبحانه متناسب ، در گوشه ای از اتاق اصلی عظیم Casa Meco نشسته است.

کمدهای چوبی در دو طرف آشپزخانه امکانات آشپزخانه را پنهان می کند. یک میز بلند ساخته شده از چوب کم رنگ با صندلی های مشکی متضاد و یک نیمکت سیاه می تواند برای شام های بزرگ استفاده شود ، در حالی که یک نوار صبحانه گزینه های بیشتری برای نشستن اضافه می کند.

درباره Casa Meco بیشتر بدانید ›


خانه-درون-خانه توسط آلما-ناک

House-in-a-House، انگلستان، توسط Alma-nac

طراحی شاد آلما-ناچ برای خانه در خانه در جنوب لندن شامل یک پسوند است که محل آشپزخانه و غذاخوری است. در اینجا ، کابینت سفید ساده و یک جزیره آشپزخانه جت بلک در یک طرف نشسته و فضای زیادی را برای تهیه و پخت و پز غذا فراهم می کنند.

در روبرو ، یک میز ناهار خوری با صندلی های پلاستیکی به رنگ سبز سیب به سبک پرنعمت تکمیل شده است. رنگ روشن آنها رنگ زرد مبل را در قسمت استراحت برجسته کنار فضای غذاخوری می گیرد.

READ  یک دفتر مدرن چک مینیمالیسم و ​​بیوفیلیا را در هم می آمیزد

درباره خانه درون یک خانه بیشتر بدانید ›


آپارتمان مای در ویتنام توسط آزمایشگاه طراحی نهنگ طراحی شده است

آپارتمان مای ، ویتنام ، توسط آزمایشگاه طراحی نهنگ

سطوح گرافیکی ترازو فضای آشپزخانه را در این آپارتمان ویتنامی توسط آزمایشگاه طراحی Whale طراحی می کند ، که دارای طرحی است که توسط لوئیس کان معمار آمریکایی ارائه شده است.

اسپلش بک ، میز پیشخوان ، جزیره صبحانه و کف همه از مواد ساخته شده بودند. اشکال ارگانیک و منحنی جزیره آشپزخانه و فضای کار در میز ناهار خوری خاکستری که در زیر یک درخت کوچک داخلی قرار دارد منعکس شده است.

صندلی های قرمز روشن Dragonfly توسط Einrichten Design رنگ و بوی اتاق را اضافه می کند.

درباره آپارتمان مائی بیشتر بدانید ›


داخلی آشپزخانه در خانه لندن

Quarter Glass House ، انگلستان ، توسط پروکتور و شاو

طراحی Proctor & Shaw’s Quarter Glass House در واقع یک خانه لندنی است که فضای آشپزخانه و غذاخوری را در خود جای داده و برای داشتن حداکثر ارتفاع و نور طراحی شده است.

استودیو برای ایجاد فضای بیشتر زمین را پایین آورد و الوارهای در معرض را با کابینت تخم مرغ اردک و سطوح مسی براق ترکیب کرد تا درخواست مواد گرم و بافت را برآورده کند. یک جزیره آشپزخانه با یک بار صبحانه از یک طرف قفسه بندی عملی دارد و قفسه های دیواری شناور طولانی فضای ذخیره سازی را اضافه می کنند.

یک میز سفید ساده با صندلی های چوب خیزران می تواند شش نفر را در خود جای دهد و به باغ در خارج از قسمت داخلی مشرف است.

درباره Quarter Glass House بیشتر بدانید ›


این جدیدترین مجموعه کتابهای ماست که از آرشیو تصویر Dezeen الهام گرفته است. برای الهام بیشتر به کتابهای نگاه قبلی مراجعه کنید که در آن اتاقهای خواب آرام ، فضای داخلی با روکش دیوار و آشپزخانه های رنگارنگ به نمایش گذاشته شده است.

دیدگاهتان را بنویسید