این کتاب نگاهی ده نمونه از آشپزخانه های شبه جزیره را برجسته می کند که دارای عملکرد جزایر آشپزخانه هستند اما یک راه حل صرفه جویی در فضای بیشتر هستند.


شبه جزیره آشپزخانه که به دلیل ویژگی زمین شناسی نامگذاری شده ، خار است که از دیوار یا سطح کار بیرون می زند و یک سطح سه طرفه ایجاد می کند. شبه جزیره ها غالباً به عنوان میله صبحانه برای وعده های غذایی معمولی مورد استفاده قرار می گیرند.

شبه جزیره برای آشپزخانه هایی که فضای کف کافی برای یک جزیره آشپزخانه مستقل ندارند ، یک راه حل کم مصرف ارائه می دهد. آنها همچنین در آشپزخانه هایی با چیدمان نامنظم مفید هستند زیرا می توانند نامتقارن باشند یا در زاویه های زیبایی قرار بگیرند.

همچنین می توان از آنها برای ایجاد یک صحنه صحنه مفید بین منطقه تهیه غذا و ناهارخوری استفاده کرد.

این آخرین خلاصه سری Dezeen Lookbooks است که الهام بصری برای خانه است. گردآوریهای قبلی مربوط به آشپزخانه شامل آشپزخانه هایی با جزایر ، آشپزخانه های گلی و آشپزخانه هایی با میله صبحانه است.


Caldrap در بارسلون ، اسپانیا ، توسط معماران نوک

Caldrap در بارسلون ، اسپانیا ، توسط معماران نوک

معماران نوک برای اسکان یک خانواده سه نفره ، این آپارتمان با متراژ 67 متر مربع را در بارسلونا بازسازی کردند. یک پیشخوان شبه جزیره سنگ مرمر نیمه دیواره ای را تشکیل می دهد که آشپزخانه و فضای غذاخوری را تقسیم می کند.

در یک انتهای آن یک سینک ظرفشویی فرو رفته و سطح سنگ مرمر برای ایجاد یک میله صبحانه بیش از حد بیرون می زند. کاشی های طرح دار منطقه آشپزخانه را که زیر سقف طاق های خشتی سنتی کاتالونیا قرار دارد مشخص می کنند.

درباره Caldrap بیشتر بدانید ›


بازسازی آپارتمان Golden Lane در لندن ، انگلستان ، توسط Archmongers

بازسازی مسطح Golden Lane در لندن ، انگلستان ، توسط Archmongers

READ  خانه ارگانیک مدرن بهترین دوستان امیلی را به خاطر دارید؟ امروز برای اولین بار تور خانه کامل را نشان می دهیم

Archmongers عناصر طراحی مدرنیستی را برای این نوسازی در سال 1950 در ملک Golden Lane لندن بازگرداند. قاب های چوبی رنگ سفید و رنگ آمیزی شده ، فضای آشپزخانه و غذاخوری را از هم جدا کرده و قفسه های بلند بالای آشپزخانه شبه جزیره را اضافه می کنند.

کابینت های سفید آشپزخانه با استیل پوشانده می شوند در حالی که خاکستری خاکستری انتهای پیشخوان و اسپل بک را انتخاب می کند.

درباره بازسازی تخت Golden Lane بیشتر بدانید ›


خانه پذیرایی در هیگاشیاما در ناگویا ، ژاپن ، توسط یوکی میتانی و آتسومی نوناکا

خانه پذیرایی در هیگاشیاما در ناگویا ، ژاپن ، توسط یوکی میتانی و آتسومی نوناکا

معماران یوکی میتانی و آتسومی نوناکا با بازسازی خانه خود ، آشپزخانه خود را دوباره طراحی کردند تا فضای اجتماعی بیشتری ایجاد کنند. پیشخوان آشپزخانه شبه جزیره فضای پیشخوان بیشتری ایجاد می کند ، در حالی که میزبانان می توانند هنگام تهیه غذا با مهمانان خود گپ بزنند.

آپارتمان اجاره ای بدون پایان ، فقط دیوارهای بتونی خام به پایان رسید ، بنابراین معماران این کار را انجام دادند و پیشخوان را با پانل های روی به ظاهر صنعتی پوشاندند.

درباره هتل پذیرایی در Higashiyama بیشتر بدانید ›


آپارتمان Botaniczna در پوزنای ، لهستان ، توسط استودیوی Agnieszka Owsiany

آپارتمان Botaniczna در پوزنای ، لهستان ، توسط استودیوی Agnieszka Owsiany

یک شیر برنزی سنگ مرمر خامه ای این پیشخوان شبه جزیره را برای یک غذاخوری آشپزخانه با نقشه باز در یک آپارتمان لهستانی تکمیل می کند. استودیوی آگنیسکا اوسیانی فضا را برای زوجینی که دارای مشاغل پر فشار در پزشکی هستند ، تا حد ممکن آرام کند.

قفسه های چوبی در یک طرف پیشخوان تعبیه شده اند ، که اندکی از آن خارج می شوند ، بنابراین می توانند به عنوان یک میله صبحانه غیررسمی با چهارپایه میله ای به سبک زین ، دو برابر شوند.

درباره آپارتمان Botaniczna بیشتر بدانید ›


آپارتمان متولد بارسلون ، اسپانیا ، توسط معماری کلمبو و سربولی

آپارتمان متولد بارسلون ، اسپانیا ، توسط معماری کلمبو و سربولی

یک میز پیشخوان منحنی برای تشکیل یک نوار صبحانه در این نوسازی مسطح رنگارنگ توسط معماری Colombo و Serboli برای زنی که در صنعت مد کار می کند ، طراحی شده است.

READ  ده خانه با فضای داخلی چوبی متقاطع چند لایه

میز آشپزخانه دارای حجم قوسی مرجانی درخشان است که حمام میهمانان را پنهان می کند. یک شیر آب فلزی صیقلی روی ظرفشویی در سمت آشپزخانه و دو چهارپایه خاکستری Revolver از Hay می تواند جمع شود تا سطح آن را به یک میله صبحانه تبدیل کند.

درباره آپارتمان در Born بیشتر بدانید ›


سنت لارنس در تورنتو ، کانادا ، توسط اودامی

سنت لارنس در تورنتو ، کانادا ، توسط اودامی

استودیوی کانادایی اودامی آشپزخانه ای را که قبلاً محصور شده بود در یک آپارتمان متعلق به دهه 1980 در تورنتو گشود. آشپزخانه شبه جزیره در حالیکه با فضای غذاخوری یک خط دید ایجاد می کند ، فضای کاری بیشتری ایجاد می کند.

صفحات میز سنگ مرمر خاکستری و کنتراست splashback با کمد چوبی تیره و یک سینک و مات سیاه و سفید.

درباره سنت لارنس بیشتر بدانید ›


Tsubo House در لندن ، انگلستان ، توسط Fraher & Findlay

Tsubo House در لندن ، انگلستان ، توسط Fraher & Findlay

معماری Fraher & Findlay در هنگام بازسازی و توسعه این خانه از دوران ویکتوریا در لندن ، زیبایی ژاپنی را معرفی کرد.

آشپزخانه دارای دیوارهای گچ صورتی و یک پیشخوان بتونی صیقل داده شده به سبک شبه جزیره است که به عنوان نوار صبحانه نیز عمل می کند و با یک پرواز کوتاه از پله ها یک صندلی نیمکت را تشکیل می دهد.

درباره Tsubo House بیشتر بدانید ›


کابینت در والنسیا ، اسپانیا ، توسط Masquespacio

کابینت در والنسیا ، اسپانیا ، توسط Masquespacio

یک سری از مدفوع های مربوط به آینده نگرانه با حاشیه های طبقه بندی شده از استودیوی اسپانیایی Masquespacio مجموعه Deja-Vu در زیر نوار آشپزخانه این شبه جزیره در یک فضای مشترک در والنسیا صف آرایی کنید.

این استودیو این فضا را به احترام به فیلم Playtime کارگردان فرانسوی ژاک تاتی در دهه 1960 طراحی کرد. فضای آشپزخانه دارای کاشی کاری به رنگ آبی کودک و نوارهایی از نور نئون است.

READ  وینچنزو دی کوتیس به چک Burberry در گل سرسبد لندن ادای احترام می کند

درباره کابینت بیشتر بدانید ›


آپارتمان 308 S در برازیلیا ، برزیل ، توسط Bloco Arquitetos

آپارتمان 308 S در برازیلیا ، برزیل ، توسط Bloco Arquitetos

Bloco Arquitetos این آپارتمان دهه 1960 را در Brasilia تغییر شکل داد و درهای کشویی نیمه شفافی را اضافه کرد که می توان از آن طریق کشید تا آشپزخانه و محل غذاخوری جدا شود.

آشپزخانه شبه جزیره با پیشخوان مرمر خود یک دیوار تقسیم کننده بتونی را نشان می دهد و به آشپزخانه و اتاق ناهار خوری اجازه می دهد تا هنگام باز شدن درها به یک فضای بزرگ تفریحی تبدیل شود.

درباره 308 S بیشتر بدانید ›


La Nave در مادرید ، اسپانیا ، توسط Nomos

استودیوی معماری اسپانیایی Nomos یک کارگاه قدیمی را به خانه ای برای دو نفر از شرکای خود تبدیل کرد. لوله ها و آجرهای اصلی هنوز در آشپزخانه دیده می شوند که دارای یک پیشخوان شبه جزیره گرد است که توسط یک قاب چوبی پشتیبانی می شود.

Nomos عناصر چوبی سفارشی را از کاج ، از جمله قاب و چهارپایه میله ای ساخته است. یک قفسه با رنگ آبی زیر پیشخوان به عنوان یک مکان مفید برای ذخیره غلات صبحانه و کتابهای آشپزی استفاده می شود.

درباره La Nave بیشتر بدانید ›


این جدیدترین مجموعه کتابهای ماست که از آرشیو تصویر Dezeen الهام گرفته است. برای الهام بیشتر به کتابهای نگاه قبلی مراجعه کنید که در آن اتاقهای خواب آرام ، فضای داخلی با روکش دیوار و آشپزخانه های رنگارنگ به نمایش گذاشته شده است.

دیدگاهتان را بنویسید