درهای فولادی سوراخ دار ، دهانه های قوسی سخاوتمندانه و کف کاشی های مروارید به ترکیب فضاهای داخلی و خارجی این خانه تعطیلات اسپانیایی توسط استودیوی طراحی بارسلونا Bajet Giramé کمک می کنند.


مالکیت سه خواهر که ملک را با هدف بازسازی برای استفاده به عنوان خانه تابستانی خریداری کرده اند ، Las 3 Marías در یک ساختمان مسکونی کوچک در دهه 1960 در Mont-roig del Camp نزدیک شهر Tarragona واقع شده است. اطراف آن را جنگل های کاج و مناظر روستایی فرا گرفته است.

Las 3 Marías استخر دارد
بالا: در داخل کشور از رنگ های شنی استفاده شده است. در بالا: مجموعه ای از قوس ها خانه را پوشانده است

باجت گرامه در ابتدا توسط مالکان برای بازسازی باغ و حمام ملک دعوت شد.

این استودیو به سرپرستی ماریا گیرامه و پائو باجت به دزین گفت: “ما با باغ کار خود را با پیروی از ایده” اتاق های باغ “آغاز کردیم و یک تمایز مشخص بین فضاهای داخلی و خارجی را زیر سوال بردیم.

“در نهایت ، ما در پایان کار در کل طرح ، در نظر گرفتن هر دو خانه و باغ به عنوان یک ماتریس بازیگوش از اتاق های مختلف متصل به هم برای لذت بردن از تعطیلات خواهران.”

Las 3 Marías در کف طبقات خود کاشی های سفالی دارد
فضاهای داخلی و خارجی برای یکی شدن طراحی شده اند

فضاهای داخلی و خارجی به گونه ای طراحی شده اند که به طور یکپارچه با هم ادغام شوند. کاشی های سفالی والنسیایی هم در داخل و هم در خارج مورد استفاده قرار می گیرند در حالی که طاق های سخاوتمندانه ، درهای سوراخ دار با روکش پودر و قاب های پنجره تاشو مستطیل شکل بیشتر فضای داخلی را با فضاهای بیرونی خود ترکیب می کنند.

READ  ده فضای داخلی روستیک که شامل بافت و مواد طبیعی است

یک سطح ترازو ساخته شده با نام تجاری کاشی Mallorcan هوگوت در آشپزخانه ، حمام ، شومینه و در آشپزخانه فضای باز استفاده می شود.

طاق نماها بین فاصله در فاصله 3 ماریا منتهی می شوند
یک آشپزخانه terrazzo با کابینت سفید به پایان رسید

از نظر چیدمان ، این استودیو می خواست فضا را باز کند تا ضمن جشن گرفتن برخی از ویژگی های اصلی خانه ، آن را برای زندگی مدرن مدیترانه ای مناسب تر کند.

“خانه ها [in this residential development] ده ها سال پیش در این منطقه ساخته شده اند تا گردشگری محلی و اروپایی را به خود جلب کنند. “

“آنها به دنبال نوعی تفسیر متوسط ​​معماری مدیترانه ای با دیوارهای سفید ، چند قوس و سقف های سرامیکی ، اما آنها به دنبال آموزه های مسکونی کاربردی شامل راهروها و اتاق خواب های کوچک – و با یک رابطه حاشیه ای بین فضای داخلی و خارجی برنامه ریزی شده اند.”

یک درب شیشه ای یک طاق را پوشش می دهد
درهای دو تاشو طلایی نمای خارجی و داخلی را از هم جدا می کند

گرامه گفت: “به عبارت دیگر ، آنها ارتباط چندانی با خانه های بومی و محلی مدیترانه ای نداشتند ، كه بنا به اتاقهای نامشخص سخاوتمندانه ای است كه از طریق آبراهه ها ، ایوان ها و غیره به حیاط ها و باغ ها باز می شوند.”

“بنابراین ، به جای غفلت از آنها ، ما تصمیم گرفتیم ویژگی های تقریبا کاریکاتوریستی خانه – مانند قوس ها و دیوارهای خارجی آن – را بهبود بخشیم در حالی که کیفیت های بومی مانند فضای آستانه و عدم تعین داخلی را بازیابی می کنیم.”

طاقنماهای اصلی خانه که برای تقسیم پاسیوها استفاده می شده اند ، برای اتصال اتاق ها در داخل خانه طنین انداز شده اند. چیدمان بسته اصلی خانه با اتاقهای جداگانه برای ایجاد یک اتاق نشیمن ، غذاخوری و آشپزخانه با یک چادر یک اتاق باز شده است.

READ  خانه ای میانه قرن که مینیمالیسم و ​​انفجارهای رنگی را در هم می آمیزد

یک ساختار ماسه ای رنگ در معرض ، فضا را قاب می کند و در قاب های پنجره مطابق ادغام می شود.

درهای شیشه ای باز می شوند تا فضای داخلی و خارجی را با هم ادغام کنند
مناطقی از خانه اصلی در طراحی جدید گنجانده شده است

این استودیو همچنین دهلیزهایی را در راهرو طولانی خانه که از قبل وجود دارد ایجاد می کند تا آن را بهتر با منطقه زندگی متصل کند و در دو انتهای آن درهای محوری نصب می کند تا تداوم مکانی را فراهم کند.

درب ورودی با یک صفحه فولادی سوراخ دار کشویی روکش شده است که امنیت و حریم خصوصی را فراهم می کند اما همچنین اجازه می دهد هوای تازه جریان داشته باشد.

طاقهای سفید یک کوره را در Las 3 Marías احاطه کرده اند
دارای کوره در فضای باز است

استودیو توضیح داد: “در این خانه تابستانی ، بدون تهویه هوا ، هرگز خیلی گرم نیست”. “به دنبال روشهای معمول ساخت ، سقف شیبدار موجود در بالای یک ماتریس متراکم از دیوارها قرار دارد که حفره ای را تهویه می کند در حالی که اینرسی حرارتی را بسیار افزایش می دهد.”

“این راحتی حرارتی با تهویه متقابل اضافی و محافظت در برابر آفتاب بهبود می یابد. در باغ ، با افزایش رطوبت جو و راحتی محیط ، از سطح سخت برای افزایش فضای سبز کاسته شده است.”

Las 3 Marías دارای دیوارهای سفید رنگ است
دیوارهای قوسی در اطراف فضاهای بیرونی کلاه فرنگی تشکیل می دهند

Dezeen تعدادی از فضای داخلی خانه را که دارای دهانه های قوسی است ، ایجاد کرده است – از یک خانه ملبورن با الهام از هنر و صنایع دستی تا یک آپارتمان بازسازی شده در بارسلونا.

عکاسی توسط خوزه هویا.

دیدگاهتان را بنویسید