استودیو لندن Projects Office از رنگ ها و تصاویر الهام گرفته از ساحل برای ایجاد یک فضای راحت اما کاربردی برای افراد استفاده کرده است سلامت روان واحد بیمارستان رویال برای کودکان و جوانان در ادینبورگ.


تسهیلات خدمات بهداشت روانی کودکان و نوجوانان (CAMHS) طوری طراحی شده است که احساس می کنند نهادی نیستند ، بنابراین باعث می شود بیماران احساس آرامش کنند ، اما از نظر ظاهری نیز متفاوت از محیط داخلی باشند.

فضای داخلی فانوس نارنجی در واحد بهداشت روانی CAMHS ادینبورگ توسط دفتر پروژه ها
تسهیلات CAMHS طوری طراحی شده است که به بیماران احساس آرامش می دهد

این دفتر پروژه ها تیم – به رهبری معماران بتان کی ، جیمز کریستین و مگان چارنلی – با مشاوره هنری همکاری کردند پروژه های جینکو در فضای داخلی ، آن را به عنوان “فضای سومی که نه بیمارستان است و نه خانه” تصور می کند ، اما در عوض هویت خاص خود را دارد.

آنها این رویکرد را پس از مجموعه ای از کارگاه ها و مصاحبه با بیماران جوان ، والدین و اعضای کارکنان توسعه دادند.

این جلسات با کمک هنرمند انجام شده است جیمز لیدبیتتر، به معماران کمک کرد تا بسیاری از جزئیات ظریف را درک کنند که می تواند تفاوت بزرگی در احساس بیماران در یک فضا ایجاد کند.

فانوس دریایی و نورگیر در امکانات سالن عمومی در واحد بهداشت روانی CAMHS ادینبورگ
سالن عمومی بستری شامل یک لانه با الهام از فانوس دریایی است

به عنوان مثال ، اتاق خواب ها طوری طراحی شده اند که سرنشینان بتوانند به راحتی آن را شخصی سازی کرده و به آنها احساس مالکیت بدهند. اما پس از مرخص شدن بیماران ، آنها به راحتی برگشت می کنند و به تمیز کردن صفحات بعدی به ساکن بعدی می پردازند.

READ  رومن و ویلیامز ایستگاه پلیس تاریخی را به NoMad London تبدیل می کنند

جیمز کریستین می گوید: “در زمان افزایش بودجه NHS و افزایش تقاضا برای خدمات بهداشت روانی ، ما معتقدیم که طراحی خوب یک ابزار درمانی قوی و مقرون به صرفه است.”

“ما همچنین معتقدیم که پرسیدن از بیماران ، کارکنان و والدین که آنها واقعاً به چه چیزهایی نیاز دارند و از فضاهای مراقبت های بهداشتی می خواهند ، منجر به فضاهای غنی تر و مفیدتری می شود.”

منطقه آرام در سالن اجتماعات در واحد بهداشت روانی CAMHS ادینبورگ
رنگ ها و الگوها از ساحل دریا الهام گرفته اند

واحد سلامت روان شامل امکانات سرپایی برای پنج تا 18 سال و یک واحد بستری برای 12 تا 18 سال است.

طراحان دریافتند که ساحل دریا اغلب به عنوان محیطی که به بهبود سلامت روان کمک می کند ، ذکر شده است ، به همین دلیل دفتر پروژه ها از آن به عنوان نقطه شروع طراحی استفاده کرد. رنگ ها ، الگوها و نقوش شامل منابع مختلف ساحلی است.

ضیافت در اتاق ناهار خوری در CAMHS ادینبورگ
ضیافت ها در اتاق ناهار خوری تا سقف گسترش می یابند تا حریم خصوصی بیشتری ایجاد شود

کریستین به دیزین می گوید: “ما رویکردی بازیگوشانه در مورد طرح هایمان برای آثار هنری در نظر گرفتیم ، در حالی که مراقب بودیم از گرافیک های دیواری که گاهی در بیمارستان های کودکان ظاهر می شود ، جلوگیری کنیم.”

وی توضیح داد: “هر مداخله گرافیکی موضوع کلی ساحلی را تقویت می کند ، اما رویکرد متفاوتی برای نحوه بروز آنها در فضاهای مختلف در نظر گرفته شده است.”

“این شامل آویزهای دریایی ساده است که نام واحد را در اتاق تلویزیون تا یک دیوارنگاره بزرگ فانوس دریایی با یک هدف و اهداف ، برای بازی های توپ در باغ مرکزی متغیر است.”

گوشه های نشیمن در مناطق مشترک CAMHS ادینبورگ
گوشه های نشیمن در دیوارهای چند اتاق ادغام شده است

برای مناطق عمومی ، یک چالش کلیدی ارائه احساس امنیت و حفظ حریم خصوصی برای همه بیماران ، به ویژه کسانی که از ناراحتی شدید رنج می برند ، بدون ایجاد گوشه های کور بود.

READ  Mylle Mats معمای محافظت از کف را به سبکی حل می کند

طراحان با استفاده از گوشه های روکش دار که روی دیوارها نصب شده است ، ضیافت هایی که تا سقف امتداد دارند و یک چاله الهام گرفته از فانوس دریایی به این مسئله پرداختند.

اتاق خواب در CAMHS ادینبورگ
اتاق خواب ها دارای یک صندلی پنجره با عثمانی متحرک هستند

کریستین می گوید: “طیفی از سطوح حریم خصوصی و یکپارچگی برای ایجاد مناطقی استفاده می شود که از فعالیت های مشترک و مکالمات راحت تا گوشه ها و گوشه هایی که فرصت مکالمه خصوصی و عقب نشینی بدون احساس جدایی از دیگران را فراهم می کند ، استفاده می شود.”

همه اینها با بودجه محدود به لطف استفاده از عناصر استاندارد و خارج از قفسه به دست آمد. مبلمان استاندارد بیمارستان به سادگی سفارشی می شود ، در حالی که عناصر مبلمان سفارشی از تخته سه لا ساده ساخته شده اند.

میز اتاق خواب و قفسه بندی در CAMHS ادینبورگ
قفسه ها و تخته های دیواری به بیماران اجازه می دهد تا فضا را شخصی کنند

رویکرد مشابهی در اتاق خواب ها وجود دارد ، اگرچه این فضاها احساس نرم تر و آرام تری دارند.

قفسه های بازیگوش و تخته های دیواری بزرگ به راحتی می توانند وسایل شخصی خود را به نمایش بگذارند ، در حالی که یک صندلی پنجره ای یک عثمانی متحرک را در خود جای داده است و انواع مختلفی از روش ها را برای نشستن خانواده ها ایجاد می کند.

هر دو جزئیات به اتاق ها کمک می کند تا کمتر احساس بیمارستان کنند.

نقاشی دیواری فانوس دریایی در CAMHS ادینبورگ
نقاشی دیواری فانوس دریایی در حیاط باغ فرصت هایی را برای بازی ایجاد می کند

این پروژه توسط موسسه خیریه بیمارستان کودکان ادینبورگ تأمین شده است. روسلین نیلی ، مدیرعامل این موسسه خیریه ، گفت که نتایج فراتر از انتظارات بوده است.

او می گوید: “آمدن به CAMHS می تواند برای کودکان ، جوانان و خانواده های آنها زمان بسیار استرس زایی باشد ، بنابراین اطمینان از این نکته مهم است که از لحظه ورود آنها می دانند که در مکانی امن هستند و مورد حمایت و ارزش قرار می گیرند.” گفت.

READ  ظروف چاپ سه بعدی، گل های مدرن سه راه + بیشتر

“Ginkgo and Office Projects فراتر رفته و مطمئن شده است که کودکان و جوانان در طراحی مشارکت داشته اند و فضا را از برهنه و بالینی به روشن ، خوشامد و مناسب برای کودکان و جوانانی که از مشکلات روانی رنج می برند ، تبدیل کرده است.”

دیدگاهتان را بنویسید