سلام خوانندگان EHD! اسم من هست حنا و اگرچه اکثر شما قبلاً هرگز نام من را نشنیده اید، من از سال 2019 در کنار تیم EHD که آنها برای دومین کتاب Em عکسبرداری می کردند (بیشتر به عنوان یک PA) کار کرده ام. من به کار با آلوم EHD ادامه می دهم (به طور خلاصه با Velinda & Grace برای VHD، تولیدات مختلف EHD، به عنوان دستیار در حال انجام است Bowser & اریک و همچنین در کنار ورونیکا جایی که او شلیک می کند و من برای آن استایل می کنم برندهای دیگر). بنابراین من بسیار EHD مجاور هستم، حتی اگر این اولین بار است که رسماً در وبلاگ مشارکت می کنم! 🙂

من هیجان زده هستم که نحوه میزبانی یکی از خاص ترین زمان های سال را که ممکن است برخی از شما قبلاً بدانید را به اشتراک بگذارم. دیوالی که به عنوان جشنواره نور نیز شناخته می شود، جشن برجسته ای است که توسط هندوها، سیک ها و جین ها در سراسر جهان برگزار می شود. سال گذشته در دیوالی، من در واقع با امیلی، بوسر و سارا سر صحنه فیلمبرداری در Mountain House بودم و توانستم جشن را با آنها به اشتراک بگذارم. کوچک بود، اما عمدی بود زیرا من چند تنقلات و شیرینی هندی به همراه چند چراغ چشمک زن آوردم تا روز را خاص کنم. من معمولا یک جشن سالانه دیوالی را میزبانی می کنم و در 2 سال گذشته به دلایل همه گیر آشکار آن را از دست داده ام، بنابراین بسیار هیجان زده بودم که امسال دوباره آن را آغاز کنم. من دوست دارم شما را همراهی کنم تا نحوه بافتن دکوراسیون دیوالی را در مناطق مختلف میزبانی خود به اشتراک بگذارم.

بنابراین ابتدا، دیوالی چیست و چگونه جشن گرفته می شود؟ جشن دیوالی در اکتبر یا نوامبر هر سال بسته به تقویم قمری برگزار می شود. همانطور که در بالا ذکر شد، دیوالی جشن نور است و غلبه خیر بر شر یا نور بر تاریکی را جشن می گیرد. این جشن به طرق مختلف برگزار می شود، اما یکی از برجسته ترین راه ها روشن کردن دیه ها (چراغ های گلی) است. این نماد روشن کردن نور درونی و محافظت از تاریکی است. بسیاری از خانه ها با دیه های روشنایی اطراف خانه آراسته شده اند. همچنین نمایش‌های زیبایی از رنگولی (نقوش استادانه ساخته شده از پودر رنگی، گل یا برنج رنگ‌شده)، آتش‌بازی/ جرقه‌بازی، تعداد زیادی غذای خوشمزه، و مرتب کردن/تمیز کردن خانه برای دعوت به لاکشمی – الهه رفاه و اقبال خوب، وجود دارد. همه اینها به معنای جشن گرفتن سال جدید است (حداقل برای گجراتی ها – گجرات منطقه ای از هند است که اجداد من از آن هستند). سال جدید شامل بازدید از خانواده و دوستان و تبادل همه تنقلات خانگی فوق العاده دیوالی توسط هر خانواده است. جشن دیوالی به من کمک می کند تا با خانواده و دوستانم که در 6 سال گذشته دور از آنها زندگی کرده ام احساس ارتباط داشته باشم (من اهل تورنتو هستم و شوهرم اهل سیدنی است، هیچ کدام از ما شهروندان مشترک المنافع در لس آنجلس خانواده نداریم چه برسد به آمریکا به طور کلی) .

READ  یک قلم دیگر و دستمال کاغذی دیگر بسته شده است و این یکی با دستان بسیار زیادی (از جمله شما) امکان پذیر شده است!
عکسی از خودم، خواهر کوچکم و مادرم در اواسط دهه 90

با وجود اینکه من مذهبی نیستم، دیوالی را با تعلق فرهنگی مرتبط می‌دانم و با مفهوم به یاد آوردن نور وجود دارد حتی در زمان‌های تاریک هم طنین‌انداز می‌کنم. چندین سال گذشته با ضربات ویرانگر در سراسر جهان همراه بوده است- تغییرات آب و هوایی، ناآرامی اجتماعی/بی عدالتی، و بیماری همه گیر در خط مقدم زندگی بسیاری از ما. حتی بیشتر احساس می‌شود که هر مراسم نمادین یا معنوی مرتبط با امید و یادآوری زیبایی نور را که به‌خصوص در زمان‌های تاریک‌تر هنوز وجود دارد، گرامی بداریم و به آن پایبند باشیم. به اشتراک گذاشتن این مناسبت با دوستانی در لس آنجلس که ممکن است چیزهای زیادی در مورد جشن بدانند یا ندانند برای من بسیار خاص است.

اکنون که همه یک مفهوم اساسی از چیستی دیوالی و نحوه برگزاری آن دارند، من به نحوه برنامه ریزی یک جشن دیوالی با محوریت غذای هندی و دکور دیوالی که اجرای آن آسان است، می پردازم. من همه چیز را ساده، در دسترس و زیبا نگه داشتم (بالاخره، من یک استایلیست هستم!).

اولین قدم من ایجاد مناطق و استفاده از یک دکور دیوالی متفاوت برای هر منطقه بود: 3 منطقه عبارتند از تنقلات خوش طعم با گل، شیرینی با نام میثای با دیاس/شمع و منطقه نوشیدنی با رنگولی.

منطقه شماره 1: میز مرزه

غذای دیوالی معمولاً گیاهی است، و من مغرضانه هستم، اما هندی ها غذاهای گیاهی را به خوبی می پزند! میز خوش طعم من ترکیبی از تنقلات غذای گرم و تنقلات خشک دارد (من تنقلات خشک هندی مانند مخلوط بمبئی را در Trader Joe دیده‌ام و بسته به اینکه در چه شهری زندگی می‌کنید، می‌توانید اسنک‌های هندی مشابه را در فروشگاه‌های مواد غذایی محلی پیدا کنید). من بیشتر غذا را از یک فروشگاه هندی خریدم و در یک بشقاب خامه‌ای و یک تخته خوراکی از میان‌وعده‌های خشک هندی که با مقداری توت و توپ‌های شکلاتی مخلوط شده بود، اضافه کردم تا طراوت و رنگی به آن اضافه شود. مسلما لس آنجلس بازار گل شگفت انگیزی دارد که من توانستم بیشتر این شکوفه ها را از آن بخرم، اما می توانم بگویم 35٪ از این گل ها از Trader Joe هستند. خواربارفروشی های محلی هنگام میزبانی در دسترس هستند و راهی بسیار در دسترس برای آوردن گل های تازه به خانه شما هستند!

به‌طور سنتی، گل‌های گل‌دار در دکور دیوالی استفاده می‌شود، اما اگر مثل من وقتتان کم است، چیدن دسته‌های کوچک و پاشیدن گلبرگ‌های گل دور غذا، رنگ و زیبایی زیادی به آن می‌دهد، حتی اگر به معنای سنتی نباشد. جالب اینجاست که گل همیشه بهار که اغلب در گلدسته‌های گل استفاده می‌شود (و در این فصل از سال استفاده می‌شود) خوراکی هستند، پس ادامه دهید و آن‌ها را به عنوان چاشنی روی غذا بپاشید تا کمی پاپ اضافی نیز داشته باشد.

READ  Naturehumaine آپارتمان دهه 1920 را با تزئینات امروزی احیا می کند

نقاشی دیواری | هنر قاب کوچک | ظرف پای سنگی

داشتن شکل ها و اندازه های مختلف ظروف، جذابیت و ابعاد بصری بیشتری به میز می بخشد، به خصوص به این دلیل که بیشتر غذا به رنگ زرد بود. علاوه بر این، حفظ پالت رنگ ظروف ظرف با تم رنگی کلی باعث می‌شود همه چیز منسجم باشد.

منطقه شماره 2: میز شیرینی

نگهدارنده چراغ چای | لیوان لاله شیشه ای | سینی مرمر

منطقه بعدی که روی آن تمرکز کردم، میز شیرینی بود. شیرینی‌های هندی بسیار غنی و مقرون به صرفه هستند، بنابراین مقدار کمی به شما کمک می‌کند! انواع مختلف شیرینی ها یا میتای نیز راهی عالی برای ترکیب رنگ بیشتر در غذای شما همراه با طعم های پویا انبه، هل، گل رز و مغزهای مختلف است. من یک موس انبه ساده از پوره انبه، خامه غلیظ و پودر آگار آگار درست کردم، اما همچنین دوست دارم شیرینی‌هایی مانند شکلات را روی میز شیرینی‌ام بگنجانم (فررو روچر همیشه مورد توجه است و بسته بندی طلایی منعکس کننده درخشش است. دیه یا شمع شما خیلی خوب است!).

این منطقه جایی است که من بیشتر شمع های چایخوری ام را در آن گنجانده ام. من چند دیه سفالی سنتی دارم که برای روشن کردن آنها نیاز به قیمه و پنبه است، اما راستش من به اندازه والدینم در تهیه آنها مهارت ندارم. بنابراین در عوض از آنها برای نمایش مقداری میثی استفاده کردم و آنها را با آسترهای کوچک کاپ کیک و قرار دادن آنها در دیه ها استفاده کردم. این یک راه سرگرم کننده برای ترکیب یک عنصر سنتی تر و دادن یک هدف چند منظوره به آن به نظر می رسد در حالی که فرآیند نورپردازی را برای من ساده تر نگه می دارد! من عاشق این هستم که چگونه این منطقه واقعاً می درخشد و احساس گرما را در فصل تعطیلات ایجاد می کند.

بشقاب آفتاب سفید | ظرف طلا | نذری بلند صورتی

منطقه شماره 3: میز نوشیدنی

میز کناری | آینه | میز کنسول | سینی چوب | قمقمه سبز نعناعی | دیوارکوب (وینتیج اما از اینجا)

منطقه آخر من برای نوشیدنی بود که در آن رنگولی شناور گلدار را روی میز نزدیک قرار دادم. من چای ماسالا را زودتر با استفاده از آن درست کردم ترکیب ادویه چای Diaspora Co (که واقعاً خارق العاده است اگر کسی به طعم چای اصیل با یک برند اخلاقی، عجیب و غریب و متعلق به WOC علاقه مند باشد!) و آن را در قمقمه قرار دهید تا به همراه مقداری حبه قند، به راحتی از آن استفاده کنید. من دوست دارم آب‌میوه‌های گرمسیری را به‌عنوان میکسر یا نوشیدنی‌های غیرالکلی در انبه، میوه شور یا لیچی داشته باشم، اما در این مورد، من به لیموناد درخشان قدیمی Trader Joe چسبیده‌ام. تصمیم گرفتم رنگولی گلی شناور انجام دهم (چون گل‌ها را قبلاً در دست داشتم) و گل‌ها را برای پاک‌سازی ساده زمانی که زمان کمپوست فرا می‌رسد، در آن قرار داشت. اگر تا به حال رنگولی را از برنج رنگی، پودر یا گل روی زمین درست کرده اید، می دانید که فرآیند تمیز کردن بعد از آن جالب نیست و می توانید مطمئن باشید که بقایای آن را برای ماه ها متوالی پیدا خواهید کرد.

READ  پیژامه ای مناسب برای تعطیلات خانوادگی که دوست داریم + یکی که امسال خریدیم

رنگولی می تواند به همان اندازه که می خواهید ساده یا پیچیده باشد. همچنین اگر می‌خواهید کمی راهنمایی در مورد الگوی مورد علاقه خود داشته باشید، می‌توانید به راحتی یک طرح/شابلون را از اینترنت چاپ کنید. تصمیم گرفتم الگوی خود را فراتر از کاسه گل های شناور گسترش دهم زیرا فضای بیشتری روی میز داشتم. من هر کوکب را در یک کاسه کوچک با آب قرار دادم تا تازه بماند و گلبرگ های گل را در اطراف کل طرح پاشیده ام تا هر فضای منفی اضافی را پر کند. من واقعا از این که چگونه به نتیجه رسید خوشحالم و متوجه شدم که این روند کاملاً مراقبه است. به هر حال، رفتن به درون و تفکر در مورد اینکه چگونه می‌خواهیم با نیت زندگی کنیم و آنچه را که در تاریکی نگه می‌داریم روشن کنیم، چیزی است که در این زمان از سال به کار می‌رود! در پایان شب، به تمام مهمانانم گلهای باقیمانده را دادم تا به عنوان یک مهمانی به خانه ببرند و در روزهای آینده از تمام مناطق مختلف گلهای تازه در خانه خود لذت خواهم برد.

امیدوارم این پست الهام بخش باشد برای ادامه دادن و جشن گرفتن دیوالی به روشی که دوستش دارید، حتی اگر به سنتی ترین روش های جشن دسترسی نداشته باشید، یا فقط می خواهید مسیر خود را در مورد چگونگی جشن گرفتن چنین جشنواره غنی ایجاد کنید. . همچنین امیدوارم هرکسی که با دیوالی آشنایی نداشته و به شما از جشنواره ای که خیلی ها در قلبشان عزیز هستند، قدردانی کرده باشد. با تشکر از همراهی شما با خوانندگان سفر. برای همه شما دیوالی و سال مبارک (سال نو مبارک!) را تبریک می گویم. xo

*طراحی شده توسط حنا میستری
**عکس ها توسط ورونیکا کرافورد

پست اینجاست که سبک EHD، هینا، جشن دیوالی زیبا و مقرون به صرفه خود را چگونه طراحی کرد، اولین بار در امیلی هندرسون پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید