آپارتمانی با الهام از بروتالیست ها در حومه رم در Tor de’ Cenci اخیراً بازسازی کامل شده است. STUDIOTAMAT. این پروژه که برای یک زوج وکیل طراحی شده بود شامل بازسازی آپارتمان 120 متری به همراه یک تراس 40 متر مربعی بود. را کاسا بی ادب این اقامتگاه مشرف به ذخیره‌گاه طبیعی Castelporziano است که هم چشم‌انداز جنگلی و هم به دریا را ارائه می‌دهد، مکانی ایده‌آل پس از سال‌ها زندگی در آپارتمان‌های کوچک در قلب شهر. اکنون فضای آنها پر از نور طبیعی، شخصیت اصلی و امکانات مدرن است.

نمای زاویه‌دار فضای نشیمن خانه مدرن با مبل توکار با پارچه زنگ‌زده

«آنچه ما را در طراحی راهنمایی کرد، میل به افزایش ویژگی‌های متمایز ساختمان تراس‌دار منحصربه‌فرد بود که قدمت آن به دهه 1980 برمی‌گردد و آپارتمان را در خود جای داده است. توماسو آماتو، یکی از بنیانگذاران STUDIOTAMAT، می‌گوید: ما می‌خواستیم سیالیت را به فضاها بازگردانیم، افتتاحیه و کشف مواد و جزئیات از قبل موجود را تشویق کنیم تا چشم‌انداز جدیدی را بر اساس آن ایجاد کنیم.

نمای داخلی از طریق اتاق ناهار خوری به آشپزخانه وحشیانه

فضای اصلی نشیمن بسیار شبیه به یک اتاق زیر شیروانی با پلان باز با دیوارهای ناتمام و بتن نمایان سازه حمایتی طراحی شده است که به صورت بصری فضاها را به هم متصل می کند.

نمای جزئی از آشپزخانه یکنواخت

نمای داخلی جزئی آشپزخانه مدرن که از طریق جزیره نگاه می کند

همراه با جزئیات اصلی Brutalist، انواع رنگ‌ها، بافت‌ها و متریال‌ها وجود دارند که فضایی بصری جذاب را ایجاد می‌کنند. ناهمواری کاشی‌های سفالی در جزیره بیضی شکل و ستون‌های بتنی با میزهای مرمری صاف پاتاگونیا که این دو را به هم متصل می‌کنند، کنار هم قرار گرفته‌اند.

نمای داخلی جزئی آشپزخانه مدرن با جزیره گرد

نمای داخلی زاویه دار اتاق غذاخوری و آشپزخانه مدرن با جزیره گرد

یک میز ناهار خوری سفارشی با رویه چوبی Shou sugi روی پایه مشکی و یک پایه سرامیکی قرمز براق برای ظاهری براق قرار گرفته است.

READ  Youssofzay + Hart با استفاده از مواد فروشگاه های سخت افزار، فضای نمایشگاهی موقت ایجاد می کند

فضای داخلی مدرن با نمای کابینت بزرگ چوبی

یک مکعب بزرگ و چند منظوره از چوب توس برای مخفی کردن انبار، نگه داشتن کت، فراهم کردن فضای ذخیره سازی و قرار دادن تلویزیون ساخته شده است.

فضای داخلی مدرن زاویه دار با نمای کابینت ذخیره سازی چوبی بزرگ توکار

نمای داخلی زاویه دار اتاق غذاخوری و آشپزخانه مدرن با جزیره گرد

نمای اداری خانه مدرن با طراحی منحصربه‌فرد، اما دیسک دایره‌ای قرمز رنگ

دیواری از آجرهای سوراخ‌دار اتاق نشیمن و دفتر خانه را از هم جدا می‌کند و به نور طبیعی اجازه عبور می‌دهد. یک میز سفارشی از قفسه‌های تعبیه‌شده بیرون می‌آید و توسط یک چرخ قرمز دایره‌ای نگه داشته می‌شود و پای میز ناهارخوری را در چند فوت دورتر تکمیل می‌کند. چرخ این امکان را به میز می دهد تا در یک مسیر به موقعیت جدیدی بچرخد.

نمای پایین راهرو خانه مدرن با درب صفحه نمایش کشویی

یک در چرخان به صورت بصری فضاهای عمومی را از قسمت خواب جدا می کند که شامل یک اتاق خواب اصلی با حمام اختصاصی و یک اتاق مهمان است.

نمای جانبی اتاق خواب مدرن با ملافه هلویی و درهای شیشه ای کشویی که به حمام باز می شوند

در اتاق خواب اصلی، درهای شیشه ای آجدار کشویی، حریم خصوصی را برای افرادی که در حمام هستند، فراهم می کند و در عین حال اجازه ورود نور را می دهد.

نمای جانبی اتاق خواب مدرن با ملافه هلویی و درهای شیشه ای کشویی که به حمام باز می شوند

حمام اتاق خواب مدرن با سینک سنگی استوانه ای شکل که با درهای شیشه ای کشویی حمام مخفی شده است

نمای جانبی اتاق خواب مدرن با تخت خواب هلو

نمای جزئی از تخت خواب مدرن با روتختی هلویی و سبز

نمای جزئی پشت درب شیشه ای کشویی به داخل حمام

نمای حمام مدرن با سنگ مرمر سبز روی دیوارها و وان شناور گرد

نمای زاویه دار سینک حمام

نمای بیرونی در پاسیو آپارتمان با قسمت نشیمن و گیاهان

تراس بزرگ دارای آشپزخانه در فضای باز، قسمت های نشیمن، فضای ناهار خوری و دوش در فضای باز است که همه از منظره غروب آفتاب بهره می برند.

نمای بیرونی ایوان با دوش در فضای باز

دو مرد پشت یک زن با پیراهن سفید ایستاده اند

STUDIOTAMAT \ عکس: فلاویا روسی

عکاسی توسط سرنا الر واینیچر.

کارولین ویلیامسون سردبیر دیزاین میلک است. او دارای مدرک BFA در عکاسی از SCAD است و معمولاً می‌توان او را در جستجوی کالاهای قدیمی، انجام جدول کلمات متقاطع نیویورک تایمز با قلم، یا بازسازی فهرست‌های پخش در Spotify پیدا کرد.

دیدگاهتان را بنویسید