آخرین لوک‌بوک ما خانه‌هایی را بررسی می‌کند که در آن جزئیات و مواد کفپوش به ایجاد این تصور کمک می‌کند که فضای زندگی فراتر از دیوارهای بیرونی خانه گسترش یافته است.

طیف وسیعی از تکنیک های مختلف را می توان برای ایجاد حس یک سطح مداوم کف استفاده کرد.

بدیهی ترین آن استفاده از مواد کفپوش یکسانی است که برای فضاهای داخلی و خارجی بسیار شبیه به نظر می رسد.

با این حال، این همیشه ضروری نیست. با ترکیب آستانه های سطح با لعاب های کف تا سقف، می توان به سادگی با حفظ یک سطح ثابت، این حس ادامه را ایجاد کرد.

در اینجا، ما به 10 نمونه نگاه می کنیم که از یک یا چند مورد از این روش ها برای ایجاد جلوه های مختلف استفاده می کنند، از یک خانه جنگلی در Valle de Bravo مکزیک تا یک ویلای کنار آب در دانمارک.

بسیاری از این نمونه‌ها از سطوح پیوسته کف برای اتصال یک اتاق نشیمن با یک باغ یا پاسیو استفاده می‌کنند، اما برخی دیگر اتاق‌هایی را بررسی می‌کنند که می‌توان جلوه را در آنها اعمال کرد.

این جدیدترین نسخه از مجموعه لوک‌بوک‌های ما است که از آرشیو Dezeen الهام می‌گیرد. برای الهام بیشتر، نگاه کنید به لوک بوک های قبلی که دارای فضای داخلی قهوه ای شکلاتی و حمام های مینیمالیستی است.


Casa Mola، مکزیک، توسط Estudio AtemporalCasa Mola، مکزیک، توسط Estudio Atemporal
عکاسی توسط LGM Studio است

Casa Mola، مکزیک، توسط Estudio Atemporal

استودیو اتمپورال مستقر در مکزیکو سیتی این خانه را در یک منطقه جنگلی انبوه در Valle de Bravo با هدف اجازه دادن به ساکنان برای زندگی “ارگانیک” طراحی کرده است.

کاشی های کف با فرمت بزرگ در داخل خانه جای خود را به سنگ فرش های آجرکاری در بیرون می دهد، اما درهای شیشه ای کشویی با آستانه های تراز، اتصال تمیزی را ایجاد می کنند که به دو فضا اجازه می دهد احساس ارتباط داشته باشند.

READ  در مورد شستشوی آهک شومینه اتاق نشیمن - و 16 رنگی که نمونه برداری کردیم (چه چیزی را انتخاب خواهیم کرد؟)

درباره کاسا مولا بیشتر بدانید ›


The Saddlery، انگلستان، توسط Studio OctopiThe Saddlery، انگلستان، توسط Studio Octopi
عکس توسط Agnese Sanvito است

The Saddlery، انگلستان، توسط Studio Octopi

کفپوش Terrazzo هم در داخل و هم در خارج از این پسوند به یک خانه گرجی در جنوب شرقی لندن که توسط دفتر معماری Studio Octopi طراحی شده است.

این ماده که از سازنده بریتانیایی Diespeker تهیه شده است، با رنگ هایی خالدار است که رنگ سبز نعنایی دیوارهای فلزی ساختمان را تکمیل می کند.

درباره The Saddlery بیشتر بدانید ›


پسوند خانه لندنی طرح Proctor & Shaw با کفپوش پیوستهپسوند خانه لندنی طرح Proctor & Shaw با کفپوش پیوسته
عکس توسط نیک دیردون است

Dulwich House، انگلستان، توسط Proctor & Shaw

آشپزخانه و تراس به یک فضای منفرد تبدیل می‌شوند که تنها بر اساس سطوح تقسیم می‌شود.

درهای شیشه‌ای از دو طرف باز می‌شوند – با ناپدید شدن یکی در دیوار – تا گوشه ساختمان کاملاً باز شود. مکانیسم لغزشی در یک سطح کف کاشی چینی پیوسته تنظیم می شود و در نتیجه یک آستانه تراز می شود.

درباره خانه دالویچ بیشتر بدانید ›


پاسیو بیرونی با سنگفرش در مزون هرکور توسط استودیو گوما در نرماندیپاسیو بیرونی با سنگفرش در مزون هرکور توسط استودیو گوما در نرماندی
عکس از Maxime Delvaux است

Maison Hercourt، فرانسه، Studio Guma

مینیمال لعاب نقش کلیدی در اتصال آشپزخانه این خانه مزرعه سنگی بازسازی شده در نرماندی با یک پاسیو مجاور دارد.

این بازسازی که توسط استودیو گوما مستقر در پاریس طراحی شد، شامل نصب آشپزخانه در فضایی بود که قبلاً به عنوان سوله چرخ دستی عمل می کرد. اگرچه سطح کف از داخل به بیرون از بتنی به سنگ تغییر می کند، درهای شیشه ای با قاب باریک کمک می کنند تا دو سطح به عنوان یکی خوانده شوند.

درباره Maison Hercourt بیشتر بدانید ›


کفپوش آجری در خانه قایق فیوردکفپوش آجری در خانه قایق فیورد
عکس توسط Jonas Bjerre-Poulsen است

خانه قایق آبدره، دانمارک، توسط معماران Norm

معماران Norm مستقر در کپنهاگ، آجرهای سرامیکی دست ساز را برای کف این خانه تعطیلات انتخاب کردند که در لبه آبدره ای درست در خارج از شهر ساخته شده است.

READ  Flooat "چشم انداز نوسانی" را در دفتر Kadokawa در نزدیکی توکیو ایجاد می کند

آنها پله هایی را تشکیل می دهند که از خانه اصلی به یک تراس منتهی می شوند، سپس به داخل ادامه می دهند تا فضای زندگی داخلی حسی معمولی و روستایی ایجاد کنند. در ورودی اصلی، خطی بودن الگوی آجرکاری برای جلب چشم عمل می کند.

درباره خانه قایق فیورد بیشتر بدانید ›


کفپوش کاشی سالتیلو مربعکفپوش کاشی سالتیلو مربع

Ederlezi، مکزیک، Práctica Arquitectura

استفاده از یک سطح کفپوش برای داخل و خارج از منزل می تواند پرهزینه باشد، اما این خانه پرکننده کم هزینه در مونتری راه حل هوشمندانه ای ارائه می دهد.

این خانه که توسط شرکت محلی Práctica Arquitectura طراحی شده است، دارای فضای نشیمن پلکانی با حیاط مجاور است.

قسمت اعظم حیاط محوطه سازی شده است، اما لبه های آن با همان کاشی های نمکی مربعی پوشیده شده است که کفپوش داخلی را فراهم می کند. این به گسترش فضای نشیمن در فضای باز بدون نیاز به کاشی های زیاد کمک می کند.

درباره Ederlezi بیشتر بدانید ›


The Maker's Barn توسط Hutch Design با کف‌پوش‌های چوبیThe Maker's Barn توسط Hutch Design با کف‌پوش‌های چوبی
عکس از هلن کاتکارت است

انبار سازنده، انگلستان، توسط Hutch Design

در بسیاری از اتاق‌های این تعطیلات روستایی در حومه لندن، یک آلونک سابق که توسط هاچ دیزاین بازسازی شده، دارای لعاب تمام قد است. این منجر به ارتباط قوی با پاسیو اطراف می شود.

این اثر به ویژه در اتاق خواب اصلی، که دارای حمام روی زمین است، موثر است. در اینجا، می‌توان خط تمیزی را که بین کف‌پوش‌های چوبی انتهایی داخل و کاشی‌های سنگ‌فرش بیرون قرار دارد، مشاهده کرد.

درباره The Maker’s Barn بیشتر بدانید ›


کفپوش کاشی در حمام Mossy Point House by Edition Officeکفپوش کاشی در حمام Mossy Point House by Edition Office
عکس توسط روری گاردینر است

Mossy Point، استرالیا، توسط Edition Office

Edition Office مستقر در ملبورن سطوح بسیار متفاوتی را برای اتاق دوش این خانه در Mossy Point، نیو ساوت ولز انتخاب کرد، اما به نظر می رسد که به لطف استفاده از لعاب بدون قاب، ادغام می شوند.

READ  Intg سالن بانک کره ای را با "اتاق جلسه شناور" طراحی می کند

جلوه مشابهی را می توان در سرتاسر خانه یافت، اما تضاد بین تزئینات چوبی و کاشی های آبی این اتاق بسیار چشمگیر است.

درباره Mossy Point بیشتر بدانید ›


Shift House، اسپانیا، توسط Nomo Studio

کفپوش بتنی سفید تقریباً صیقلی هم فضای داخلی و هم بیرونی این خانه در جزیره منورکا را که توسط استودیو Nomo مستقر در بارسلون طراحی شده است، متحد می کند.

این احساس تداوم را از ورودی ساختمان ایجاد می کند که در بالاترین طبقه قرار دارد، تا یک تراس بالکن در طرف مقابل اتاق نشیمن اصلی.

درباره Shift House بیشتر بدانید ›


خانه اثر ریچارد پارخانه اثر ریچارد پار
عکس توسط Brotherton Lock است

واحه مدرن، بریتانیا، توسط ریچارد پار همکاران

آستانه های سطح این خانه در آکسفوردشایر انگلستان، ارتباط بصری بین کفپوش بتنی صیقلی داخل و کاشی های سنگفرش بیرون ایجاد می کند.

دفتر معماری Richard Parr Associates با دقت رنگ های این دو سطح را مطابقت داد به طوری که به نظر می رسد از یک ماده ساخته شده اند.

درباره A Modern Oasis بیشتر بدانید ›

این جدیدترین نسخه از مجموعه لوک‌بوک‌های ما است که از آرشیو Dezeen الهام می‌گیرد. برای الهام بیشتر، نگاه کنید به لوک بوک های قبلی که دارای فضای داخلی قهوه ای شکلاتی و حمام های مینیمالیستی است.

دیدگاهتان را بنویسید