جان هنسون، طراح تولید، از معماری مینیمالیستی ژاپنی استفاده کرد تا خانه‌ای بسازد که «مانند شخصیت چهارم» برای مجموعه سریال تلویزیونی بی‌بی‌سی The Girl Before عمل کند.


نوشته شده توسط نویسنده بریتانیایی جی پی دیلینی، The Girl Before یک رمان هیجان انگیز روانشناختی است که در یک خانه تخیلی یک خوابه به نام One Folgate Street در همپستد لندن می گذرد.

برای سریال تلویزیونی، که توسط بی بی سی و HBO Maxاکثر صحنه‌های داخلی در بهار گذشته در یک مجموعه‌ی هدفمند در استودیو Bottle Yard در بریستول فیلم‌برداری شدند، در حالی که نمای بیرونی خانه به‌طور ویژه ساخته شده بود.

“من آن را می خواستم [the house] گاهی اوقات مانند یک پناهگاه – آرام و امن، تقریباً شبیه ذن – و گاهی اوقات مانند یک قلعه یا زندان احساس کنید. هنسون به دیزین گفت.

یک اتاق غذاخوری و یک حیاط از The Girl Before
بالا: نمای بیرونی خیابان One Folgate. در بالا: مجموعه هدفمند The Girl Before

او گفت: «خلاصه کارگردان این بود که باید تقریباً شبیه یک شخصیت چهارم باشد. اما من می‌خواستم این کار را بیشتر انجام دهم و فضایی ایجاد کنم که بسته به صحنه و آنچه ما به‌طور چشمگیری نیاز داشتیم، تقریباً می‌توانست از نظر جوی تغییر کند.»

The Girl Before دو زن را دنبال می کند که با سه سال فاصله در یک خانه زندگی می کنند، تحت شرایط سختی که معمار خانه تجویز کرده است.

مستأجر اول (گوگو مباتا-راو) که در یک رابطه عاشقانه با معمار است، در این آدرس تحت شرایط مشکوکی می میرد. مجموعه ای از اتفاقات آزاردهنده در خانه، زن دوم (جسیکا پلامر) را به این سوال سوق می دهد که آیا او نیز به همان سرنوشت دچار خواهد شد.

یک میز مرمر با صندلی غذاخوری
طراح تولید Jon Henson از معماری ژاپنی الهام گرفته است

پس از خواندن فیلمنامه و شنیدن جزئیات در مورد خانه – که در کتاب به عنوان مدرن و مینیمال توصیف شده است – هنسون شروع به تحقیقات گسترده در مورد معماران و معماری برای مجموعه چهار قسمتی کرد.

او به ویژه توسط استودیو معماری ژاپنی به سمت F Residence کشیده شد گوزیز، یک خانه بتنی مینیمالیستی در استان هیگو ژاپن.

READ  کارین فونگ یک نمایش کودک، یک پارک مجسمه + موارد دیگر را به اشتراک می گذارد

او به یاد می آورد: «من به معماری ژاپنی زیادی اشاره کردم. “اگر به خانه در Hygo توسط Gosize نگاه کنید، تأثیر زیادی از آن خواهید دید.”

یک اتاق نشیمن در مجموعه فیلم The Girl Before
تیم تولید مبل، پله و میز را از ابتدا ساختند

یکی از ویژگی های برجسته F Residence یک حیاط دو ارتفاع است که یک درخت در وسط خود دارد. حیاط با پنجره های بزرگ احاطه شده است که زوایای متعددی را برای ساکنان فراهم می کند تا درخت را از داخل خانه ببینند.

تیم سازنده The Girl Before با ساختن ورقه‌های شیشه‌ای غول‌پیکر و چیدن آن‌ها در اطراف درخت افرای تنها در وسط یک حیاط سیمانی روی صحنه، این کار را تقلید کردند.

پنجره‌های بزرگ برای گروه فیلم‌برداری یک هدف کاربردی را نیز انجام می‌داد: آن‌ها زوایای زیادی برای عکاسی فراهم می‌کردند. این به ایجاد تنوع در فیلمبرداری کمک کرد، زیرا هنسون تخمین می‌زند که حدود 60 درصد از سریال در خانه فیلمبرداری می‌شود.

یک اتاق نشیمن مینیمالیست با رنگ خاکستری
پنجره های بزرگ به ارائه زوایای جدید برای فیلمبرداری کمک کردند

هنسون توضیح داد: “بزرگترین چالش با مجموعه این بود که ما قرار بود شش یا هفت هفته در آنجا فیلمبرداری کنیم.”

او افزود: “این در ابتدا این سوال را مطرح کرد که “چگونه می توانید فضایی ایجاد کنید که بتوانید برای آن مدت زمان عکاسی کنید بدون اینکه خسته کننده شود؟”

این باعث شد که من بخواهم فضایی ایجاد کنم که چشم اندازهای متفاوتی را ارائه دهد، بنابراین وسعت شیشه ای عظیمی را ایجاد کردیم که به داخل حیاط نگاه می کرد تا به خودمان ابعاد دیگری بدهیم.

هنسون از نزدیک با کارگردان سریال همکاری داشت لیزا برولمن تا اطمینان حاصل شود که دیدگاه های مختلف قبل از ورود بازیگران به صحنه فیلمبرداری کار می کنند.

پس از مشخص کردن پلان ها در طبقه استودیو، برولمن را در فضا طی کرد و موقعیت پنجره ها و درها را در حین حرکت تنظیم کرد.

READ  مهمانان با صنایع دستی سوئدی در رستوران پرسونا ارتباط برقرار می کنند
یک اتاق خواب تاریک با یک پنجره تمام طول
هنسون برای این مجموعه از طراحی F Residence توسط Gosize استفاده کرد

هنسون در حین تحقیق در مورد معماری ژاپنی، به جزئیات چوب مشبک در بسیاری از ساختمان‌ها نیز برخورد کرد و تصمیم گرفت تا آن را در نمای خیابان One Folgate بگنجاند.

او به یاد می آورد: “من دیده بودم که در ژاپن اغلب از الوارهای چوبی استفاده می کنند – تخته های چوبی باریک با فاصله بین آنها.”

در نتیجه، او تصمیم گرفت که نمای خیره کننده خانه را از هزاران تخته چوبی بسازد که تیم آنها را نقره ای رنگ آمیزی کردند.

مجموعه ای از راهروهای کاشی کاری شده در داخل خانه خیابان One Folgate
پنجره ها و راهروها فضا را برای پرسپکتیوهای مختلف دوربین فراهم می کند

در کتاب، دلانی توضیح می‌دهد که یکی از خیابان‌های فولگیت در امتداد ردیفی از خانه‌ها قرار گرفته است، اما هنسون به این نتیجه رسید که کوچه‌بازی مکان مناسب‌تری برای فیلم‌برداری است.

تیم یک قطعه زمین موجود پیدا کرد که در آن نمای خانه را همانطور که در سریال دیده می شود بسازند، هرچند که فضای داخلی آن در استودیو Bottle Yard فیلمبرداری شده است.

او گفت: «ما می‌خواستیم در انتهای یک بن‌بست باشد تا دیدگاه قوی‌تری نسبت به آن داشته باشد که واقعاً شما را به خانه هدایت کند». ما خیابانی را پیدا کردیم که در انتهای آن چند گاراژ قدیمی وجود داشت، بنابراین گاراژها را خراب کردیم و خانه را ساختیم.

نمایی هوایی از اتاق غذاخوری خیابان One Folgate
این خانه دارای طراحی مینیمالیستی است

مانند نما، بسیاری از اثاثیه داخلی که در این مجموعه ظاهر می‌شوند – از جمله مبل، میز ناهارخوری و پله‌های کنسول کشنده – نیز توسط تیم سازنده ساخته شده‌اند.

این تا حدی به این دلیل بود که هنسون می‌خواست با توجه به تعداد محدود مبلمان، اطمینان حاصل کند که همه جزئیات دقیق هستند.

او گفت: “من در اوایل کشف کردم که مینیمالیسم در واقع بسیار سخت تر از مخالف است.” “هر صندلی که انتخاب می‌کنید، هر نوری که انتخاب می‌کنید، نقطه تمرکز بسیار قوی‌ای است، بنابراین طراحی آن را سخت‌تر از چیزی که پر از چیزها بود، دیدم.”

نمای چوبی چوبی خانه در مجموعه فیلم The Girl Before
لت های چوبی جلوی خانه را تشکیل می دهند

به گفته هنسون، چالش برانگیزترین بخش ساخت مجموعه The Girl Before این بود که این دو زن در دوره های زمانی مختلف در یک خانه زندگی می کردند.

READ  برندگان جوایز AHEAD Americas 2021 طی مراسمی ویدیویی معرفی شدند

طراح گفت: “من واقعاً نگران بودم که به دلیل داستان دو زن تقریباً موازی در یک خانه اما با فاصله سه سال از هم، گیج کننده شود.”

تابلوی خلقی توسط طراح تولید، جان هنسون
هنسون امیدوار بود که خانه به شخصیت خودش تبدیل شود

برای جلوگیری از سردرگمی بینندگان، هنسون تصمیم گرفت از جلوه هایی استفاده کند که به نظر برسد زنان در فصول مختلف زندگی می کنند.

با تغییر سریال از داستان یک شخصیت به شخصیت دیگر، تیم سازنده درخت موجود در حیاط را از شکوفه کامل به پوشیده از برگ های پاییزی تغییر داد.

هنسون همچنین نوارهای بارانی را در حیاط اصلی ساخت که از آن آب می‌بارید تا به نظر برسد که باران می‌بارد. این بدان معنی بود که او باید کل مجموعه را روی یک سکوی برجسته بالای یک مخزن استخراج زیر سنگ‌های حیاط قرار می‌داد و اجازه می‌داد آب تخلیه و پمپ شود.

هنسون گفت: “ممکن است صبح به گوگو و بعد از ظهر به جس تیراندازی کنیم و بنابراین مجبور شدیم پنجره ای برای تعویض درخت با زمان چرخش یک ساعت پیدا کنیم.”

او خندید: «می توانید تصور کنید که به چه چیزی منجر شد.

The Girl Before اولین بار در بریتانیا به صورت آنلاین در BBC One در 19 دسامبر 2021 منتشر شد. مجموعه کامل برای تماشا در iPlayer BBC در دسترس است.

تصاویر از جان هنسون و HBO.

دیدگاهتان را بنویسید