مکان‌هایی که در کودکی به یاد می‌آوریم – به‌ویژه مکان‌هایی که بدون نظارت و با کنجکاوی‌های خودمان کاوش می‌شوند – به آرامی و اغلب به‌طور نامحسوس فضاهایی را شکل می‌دهند که ما می‌خواهیم در بزرگسالی در آن زندگی کنیم. یک درخت مورد علاقه، یک گوشه آرام و گرم برای خواندن، یک نهر خصوصی که آن را نهر خودمان بنامیم. سه سال پیش، معمار تسویوشی تانه همراه ویترا Rolf Fehlbaum در یک تور با راهنما در اطراف پردیس ویترا در Weil am Rhein، آلمان، جایی که فهلبوم جوان سال های شکل گیری خود را در میان وسعت مزارع گذراند، همان زمینی که اکنون توسط سازه های طراحی شده توسط معمار در آن ساکن شده است.

انگیزه تزیین شده با خاطره، جرقه این دو را برانگیخت تا بر روی آن خاطرات بسازند، و در همکاری شکل گرفت که تبدیل به یک خانه باغ تنهیک سازه کوچک هشت ضلعی که اخیراً در هفته هنر بازل افتتاح شده است.

نمای داخلی پنجره از خانه باغ تنه.

نمای داخلی پنجره از خانه باغ تنه.

پنجره بیرونی در یک طرف خانه باغ تنه.

با هدایت مفهوم Tane از “باستان شناسی آینده”، که ادعا می کند معماری از حافظه مکانی که در آن قرار دارد متولد شده است، نمای بیرونی Tane Garden House تداعی کننده یوز و مینکای سقف کاهگلی ژاپنی است. مواد محلی مانند سنگ و چوب تهیه شده از جنگل مجاور در ساخت و ساز ساختمان به مسافت های کوتاهی منتقل شدند و صنعتگران محلی استخدام شدند تا این سازه صمیمی را در مقیاسی که شاید با خاطرات کودکی خود Fehlbaum هماهنگ باشد، برپا کنند.

نمای وسیعی از خانه باغ Tane در وسط باغ اودولف با یک نفر مشرف از پشت بام و دیگری به داخل درگاه سازه.

پلت فرم مشاهده خانه باغ Tane بازدیدکنندگان را دعوت می کند تا از چشم اندازهای 360 درجه بدون مانع از Oudolf Garten، خانه چتر در نزدیکی Kazuo Shinohara و پردیس Vitra اطراف لذت ببرند.

علیرغم ابعاد کوچک آن – با اندازه 161 فوت مربع، فقط به اندازه ای بزرگ که هشت نفر را در خود جای دهد – خانه باغ Tane در حال حاضر برای اهداف مختلف اقتباس شده است. داخل یک گوشه قهوه کوچک به کارمندان ویترا مهلتی ارائه می دهد که همراه با طراوت سرو می شود. برنامه‌هایی برای میزبانی کارگاه‌های آموزشی در داخل و اطراف آن در حال انجام است. کارکنانی که از زنبورهای پردیس مراقبت می کنند از آن استفاده می کنند و صندلی بیرونی کلبه کوچک به عنوان مکمل باغ آشپزخانه ای است که در حال حاضر در کنار خانه باغ ایجاد می شود. اما وظیفه اصلی ساختمان چوبی کوچک در حال حاضر ذخیره ابزار باغبانی برای تیم تعمیر و نگهداری اودولف گارتن است.

آبنمای کوچکی برای آبیاری و تمیز کردن چکمه‌ها و ظروف از کنار خانه چوبی کوچک بیرون می‌آید.

آبنمای کوچکی برای آبیاری و تمیز کردن چکمه‌ها و ظروف از کنار خانه چوبی کوچک بیرون می‌آید.

«مانند باستان شناسان، ما یک فرآیند طولانی کاوش و کشف حافظه یک مکان را آغاز می کنیم. تانه توضیح می‌دهد که این یک فرآیند شگفت‌انگیز و کشف است، تلاشی برای مواجهه با چیزهایی که نمی‌دانستیم، آنچه را فراموش کرده بودیم، آنچه را که در اثر مدرن‌سازی و جهانی‌سازی از دست رفته است. من معتقدم که یک مکان همیشه خاطرات عمیقی در زمین و تاریخ خواهد داشت. و اینکه این خاطره متعلق به گذشته نیست، بلکه نیروی محرکه ای است که معماری را خلق می کند.»

READ  بررسی سال 2022: دایره ای با طراحی

عکسی با زاویه باز از خانه باغ تن در برابر آسمان تاریک غروب.

پاییز امسال 2023، موزه طراحی ویترا قرار است میزبان یک نمایشگاه ویژه باشد که بینش هایی را در مورد کار Tsuyoshi Tane و پروژه خانه باغ او ارائه می دهد.

گرگوری هان سردبیر دیزاین میلک است. یک بومی لس آنجلس با عشق و کنجکاوی عمیق برای طراحی، پیاده‌روی، استخرهای جزر و مد، و سفرهای جاده‌ای، مجموعه‌ای از ماجراجویی‌ها و تفکرات او را می‌توانید در اینجا پیدا کنید. gregoryhan.com.

دیدگاهتان را بنویسید