در سرتاسر این رستوران در کالیفرنیا، که توسط جیالون شیونگ مستقر در لس آنجلس طراحی شده است، می توان نشانه های ظریف معماری سنتی چینی را یافت.

تاثیر سیچوانپاسگاه سوم، واقع در الحمرا، فضایی به مساحت 2000 فوت مربع (186 متر مربع) را اشغال می کند که “رویکردی شیک و کوچک برای غذاخوری به سبک خانوادگی دارد”.

فضای داخلی رستوران با پالت پشت سر همفضای داخلی رستوران با پالت پشت سر هم
جیالون شیونگ برای فضای داخلی Sichuan Impression یک پالت پشت سر هم انتخاب کرد و فضایی آرام را ایجاد کرد.

جیالون شیونگ رویکردی به همان اندازه آرام در فضای داخلی داشت و رنگ‌های گرم و ملایم را با مبلمان گردویی و لهجه‌های فلزی ترکیب کرد.

Xiong گفت: “برای Sichuan Impression، من یک پالت خاموش و مواد طبیعی را انتخاب کردم تا مهمانان را تشویق کنم کمی طولانی تر نگاه کنند و پیچیدگی ها و بافت هایی را ببینند که در نگاه اول چندان واضح نیستند.”

فضایی برای نشستن آزاد در کنار باری با مبلمان چوبی و کابینت‌های فلزی شناورفضایی برای نشستن آزاد در کنار باری با مبلمان چوبی و کابینت‌های فلزی شناور
یک قسمت نشیمن آزاد در کنار بار دارای مبلمان گردویی و کابینت های فلزی شناور است

این رستوران تقریباً به چهار قسمت غذاخوری تقسیم شده است که هر کدام به روی یکدیگر باز هستند اما با سبک نشستن مشخص می شوند.

در سمت چپ ورودی، دنباله‌ای از پارتیشن‌ها قرار دارد که به طور متناوب بین گچ خاکستری سنگین و صفحات مشبک فلزی ظریف که توسط قاب‌های برنجی عتیقه پشتیبانی می‌شوند، قرار دارند.

پارتیشن گچی بخش های مختلف رستوران را جدا می کندپارتیشن گچی بخش های مختلف رستوران را جدا می کند
پارتیشن های گچی بخش های مختلف رستوران را جدا می کند

هرکدام دارای یک دهانه دایره‌ای هستند که برای ارائه یک نمای پیوسته در امتداد میزها و نیمکت‌های گردویی مینیمالیستی که در امتداد یک محور قرار دارند، تراز می‌شوند.

یک میز از طریق یک دهانه امتداد می یابد و در صورت نیاز مهمان های بزرگتر را در خود جای می دهد و هر محفظه دارای یک پارچه ابریشمی خام و بزرگ است که در بالا آویزان شده است.

فضای داخلی رستوران با دیوارها و پرده هایی با ارتفاع و ضخامت های مختلففضای داخلی رستوران با دیوارها و پرده هایی با ارتفاع و ضخامت های مختلف
دیوارها و صفحات با ارتفاع و ضخامت های مختلف سلسله مراتبی از فضاها را ایجاد می کنند

تیم رستوران گفت: «لوسترهای سفارشی به فانوس‌های سنتی چینی تکان می‌دهند و طرح‌های اسکلتی مبلمان شیونگ را منعکس می‌کنند.

READ  کلبه Tigh Na Coille تغییر شکل "اسکاندی-اسکات" دریافت می کند

در جلوی بار، فضایی برای نشستن آزاد وجود دارد که با میزها و صندلی‌های چوبی بیشتری مبله شده است، که با کابینت در مقابل دیوار دور همخوانی دارد، در حالی که کابینت‌های فلزی با نمای شیشه‌ای در بالا نصب شده‌اند.

یک جفت ستون ضخیم پوشیده شده با گچ و پارتیشن‌های کم، مجموعه‌ای از غرفه‌ها را با صندلی‌های چرمی و پشت‌های بالشتکی روکش‌دار در طرف دیگر جدا می‌کنند.

پارچه سبز برای شبیه به بامبو انتخاب شد – یک ماده معمولی که در طراحی سیچوانی استفاده می شود.

دو ردیف غرفه که در دو طرف یک پیاده‌رو قرار دارنددو ردیف غرفه که در دو طرف یک پیاده‌رو قرار دارند
صندلی غرفه با پارچه سبز رنگی پوشانده شده است که برای تداعی بامبو انتخاب شده است

در پشت رستوران، ناهار خوری خصوصی قرار دارد که می تواند در مجموع 16 مهمان یا دو گروه هشت نفری را در صورت بسته شدن یک پارتیشن کشویی در خود جای دهد.

یک پنجره دایره‌ای شکل، نگاهی اجمالی به فضای خصوصی ارائه می‌کند، جایی که پالت متریال پشت سر هم ادامه دارد.

اتاق ناهارخوری خصوصی با حسی صمیمیاتاق ناهارخوری خصوصی با حسی صمیمی
یک اتاق ناهار خوری خصوصی در پشت حسی صمیمی دارد و می توان آن را از طریق یک پنجره دایره ای مشاهده کرد

شیونگ گفت: «فضای منزوی با میز ناهار خوری دایره‌ای سفارشی و نور محیط به گونه‌ای طراحی شده است که احساس خانه را داشته باشید. “من معتقدم طراحی خوب همیشه نباید فورا قابل تشخیص باشد، بلکه می تواند به سادگی با هم ترکیب شود.”

شیونگ، که اصالتاً اهل چونگ کینگ است، همچنین رستوران چینی 19 تاون را به سبک آینده نگر در نزدیکی مرکز شهر لس آنجلس تکمیل کرده است. این طراح اخیراً مبلمان و قطعات نورپردازی خود را به عنوان بخشی از نمایشگاه INTRO/LA در نوامبر 2023 و در نمایشگاه Alcova در جریان هنر بازل در میامی در دسامبر به نمایش گذاشت.

READ  Coway x Haily Hills رویکردی هنرمندانه برای تصفیه هوا دارد

دیدگاهتان را بنویسید