استودیوی برزیلی Coletivo de Arquitetos با استفاده از تکنیک های سنتی نجاری چوب از ژاپن ، یک رستوران ژاپنی را در محله Pinheiros سائوپائولو تکمیل کرد.


رستوران کوتوری با 350 متر مربع که امسال تکمیل شده است ، فقط چند صندلی در جلو دارد که از پنجره ویترین فروشگاه رو به خیابان است.

داخلی رستوران ژاپنی Kotori São Paulo
Kotori در سال 2020 طراحی شد و در اوایل سال جاری افتتاح شد

در نمای خارجی ، معماران نما را با چوبهایی پوشانده است که نشانگر طبیعت فضای درون آن است.

بیشتر اتاق ناهار خوری باریک و طولانی را اشغال می کند بار با میز اضافی در پشت رستوران.

رستوران و بار ژاپنی در سائو پائولو
نوار تیره رنگ در انتهای دیگر فضا قرار می گیرد

معماران از سقفهای بلند فضای موجود یک شبکه چوبی آویزان کردند که فضای غذاخوری را می پوشاند و به ترسیم این فضا از نوار و قسمت ورودی کمک می کند.

عناصر رولپلاک با هم تداخل دارند و صفحات چوبی مسطحی را نگه می دارند که نور را در بالا پنهان می کنند در حالی که احساس صمیمیت به فضا می دهند.

بالای سازه ، این سازه به عنوان قفسه بندی عمل می کند ، جایی که صاحبان کتاب ها ، گیاهان و اشیا other دیگر را به نمایش می گذارند.

در پشت فضا ، آشپزخانه از طریق یک صفحه شیشه ای بزرگ قابل مشاهده است ، که به مشتریان اجازه می دهد تا سرآشپز تیاگو بانارس و تیمش را هنگام کار مشاهده کنند.

READ  اثبات در کف است
طراحی داخلی رستوران در سائو پائولو با سایبان چوبی
یک سازه چوبی بالای میزها محل نشستن نزدیک آشپزخانه را مشخص می کند

Coletivo de Arquitetos گفت: “تیاگو همیشه تأكید می كرد كه می خواهد یك آشپزخانه چهارگوش با یك جزیره مركزی داشته باشد تا بتواند دید كلی او و همكارانش را از تمام مناطق كار فراهم كند.”

از فیلم نیمه شفاف برای برخی از مبلمان سفارشی استفاده می شد تا شبیه کاغذهای سنتی ژاپنی باشد که به واشی معروف است. در امتداد دیوارها ، معماران مجسمه های ماهی کوی را آویزان کردند.

طراحی داخلی رستوران ژاپنی Kotori São Paulo
معماران به هنر و تزئینات سنتی ژاپن مراجعه کردند

از دیگر کارهای پایان یافته در این فضا می توان به سقف و دیوارهای تخته سنگ چوبی ، مبلمان چوبی ساده و لهجه های سبز جنگلی اشاره کرد.

برزیل در میان کشورهایی است که بیشترین جمعیت ژاپنی را در خارج از خود ژاپن دارد. سایر غذاخوری های ژاپنی که اخیراً در سراسر جهان به اتمام رسیده اند ، مکانی با فضای داخلی کاملاً سیاه در کلرادو توسط معماران Roth Sheppard و یک اتاق غذاخوری در فضای باز است که در بالای سقف کاهگل در سواحل غربی مکزیک قرار دارد.

عکاسی توسط روبنس کاتو، مگر اینکه خلاف آن مشخص شده باشد.


اعتبار پروژه:
معمار: مجموعه ای از معماران
تیم طراحی معماران جمعی: گیل آمادئو ، رودریگو لاکردا و لونا ویانا

دیدگاهتان را بنویسید