منظره ایسلندی که توسط هزاره‌ها آتش و یخ شکل گرفته، به خاطر مینیمالیسم متعالی و باشکوه – آتشفشان‌های خشن، آبدره‌های حکاکی‌شده در یخچال‌ها، سواحل ماسه‌ای سیاه، و دهانه‌های خالی از سکنه ارتفاعات خفن، شهرت دارد. این محیطی است که “نابخشودن” را تعریف می کند. اما به دقت نگاه کنید و متوجه خواهید شد که تعداد زیادی از گیاهان و جانوران نه تنها پایدار هستند، بلکه در سراسر این منظره منحصر به فرد شکوفا شده اند. تشک های حجیم از خزه، قفل های تسلیم ناپذیر گلسنگ، روباه های کرکی قطبی، و پفک های گرد بسیار دوست داشتنی تنها تعداد کمی از ساکنان جزیره آتشفشانی هستند. جامعه طراحی و صنایع دستی ایسلندی، انعطاف پذیری و تدبیر مشابهی را نشان می دهد که توسط چشم انداز محلی شکل گرفته است، ویژگی هایی که هر ساله در سراسر ریکیاویک زیر پرچم DesignMarch.

با بیش از 100 نمایشگاه در طول پنج روز در سراسر ریکیاویک، در کنار نمایشگاه همراه DesignTalks کنفرانس میزبانی شده در نورانی طراحی شده توسط اولافور الیسون هارپا سالن کنسرت DesignMarch به درخشان‌ترین استعدادهای نوظهور ایسلند و برندهای تثبیت شده فرصتی برای نمایش آخرین تلاش‌های خود ارائه می‌دهد، که بسیاری بر استفاده از مواد محلی، بازیافتی و پایدار در خدمت طراحی دایره‌ای تاکید دارند. در زیر برخی از نمایشگاه های مورد علاقه ما از دیزاین مارس امسال آمده است:

مجموعه ای از بالش های گرد رنگ پاستلی ساخته شده از کیسه هوای بازیافتی ماشین با دسته های نارنجی.

استفاده FÓLK از مواد طبیعی و بازیافت شده، که در سال 2017 در ریکیاویک، ایسلند تأسیس شد، نشان دهنده تمایل ایسلندی به استفاده از منابع نادیده گرفته شده در مد بسیار جدید – در عین حال مفید – است. به عنوان مثال این بالش ها را در نظر بگیرید که توسط استودیو فلتا برای مردماستفاده هوشمندانه از کیسه های هوا که از ماشین های زباله در سرتاسر دانمارک، ایسلند و لهستان بازیابی شده و به بالشتک های رنگارنگ تبدیل شده است. در کمال تعجب، Birta Ros Brynjolfsdottir و Hrefna Sigurdardottir از Studio Flétta متوجه شدند که کیسه‌های هوای اروپایی در رنگ‌های پاستلی تولید می‌شوند که الهام بخش این دو نفر است تا قطعات دور ریخته شده خودرو را در بالشتک‌های مخملی ترکیب کنند. پر شده از ضایعات کارخانه از تشک های فوم همراه با زباله اضافی از برند ایسلندی 66 North، ایربگ تعریف طراحی دایره ای است که هر بالش منحصر به فرد است و فقط دسته طناب آن از یک منبع غیر دایره ای است.

READ  این یافته‌های مدرن به خانه کمک می‌کنند که بیشتر شبیه یک اسپا شود

جزئیات بالش گرد رنگ آبی پاستلی ساخته شده از کیسه هوای بازیافتی ماشین با جزئیات هلو.

جزئیات بالش گرد پاستلی ساخته شده از کیسه هوای بازیافتی ماشین با دسته طناب نارنجی.

پشته ای از سه بالش گرد رنگ پاستلی ساخته شده از کیسه هوای بازیافتی ماشین با دسته های نارنجی با پرده در پس زمینه.

عکس: گریگوری هان

طراح ربکا اشلی با اشاره به میز و صندلی قارچی قرمز رنگ خود در داخل گلخانه در دیزاین مارس 2023.

عکس: گریگوری هان

ربکا اشلی شیفتگی قارچ در میان ما شکل گرفت و در یک گلخانه کاملاً خوش طعم واقع در مرکز شهر ریکیاویک قرار گرفت، جایی که چندین طرح گمانه زنی این مایکوفیل جوان – میز، چهارپایه، لامپ، و دستکش های غذاخوری – از شرکت کنندگان در DesignMarch و عموم مردم دعوت کرد تا نگاهی اجمالی به آن داشته باشند. به خانه یک شکارچی قارچ خیالی. طرح های الهام گرفته از قارچ اشلی که به صورت محلی از مواد احیا شده در Stustustudio در هافنار ساخته یا بافته شده اند، بازیگوش و غریب هستند. اما مانند خود قارچ، بیشتر مورد علاقه در زیر سطح قرار دارد – موضوعات مرتبط با غذا و پایداری – موضوعاتی که اهمیت محلی حیاتی دارند در فرهنگی که در آن اکثر محصولات محلی باید به صورت علوفه ای پرورش داده شوند، به صورت فصلی شکار شوند یا در گلخانه ها رشد کنند.

سه تصویر از مدفوع، دستکش و چراغ های الهام گرفته از قارچ طراح ربکا اشلی.

میز و صندلی به شکل قارچ قرمز در داخل گلخانه در DesignMarch 2023 با طرح های الهام گرفته از قارچ های دیگر روی سطح.

عکس: گریگوری هان

شخصی به یکی از چهار شمع کروی شیشه ای و مومی با یک شمع روشن با شعله قابل مشاهده اشاره می کند.

شمع های شیشه ای و مومی توسط Thorunn Arnadottir و John Hogan \ عکس: Gregory Han

شباهت های متعددی بین طراحان ایسلندی ریکیاویک و همتایان آنها در شمال غربی اقیانوس آرام در سیاتل، واشنگتن وجود دارد: زیبایی شناسی که از مناظر دراماتیک و آب و هوای تیره آگاه شده است، پالت های رنگ آمیزی شده توسط فصول طولانی خاکستری که با جشن های رنگی قطع شده اند، قدردانی از نور گرم. جای تعجب نیست که این دو شهر در سال 1986 خواهرخوانده شدند. این دو انجمن با روحیه مشابه در طول DesignMarch در گالری هنری Asmundarsalur گرد هم آمدند، گردهمایی از هجده استودیو با الهام از موضوع “با هم”. این Hæ/Hi Designing Friendship این نمایشگاه بسیار محبوب شد، حتی حضور رئیس جمهور ایسلند، Guðni Thorlacius Jóhannesson را به خود جلب کرد، که چند کلمه خوشامدگویی را در جشن تم نمایشگاه (با هم) به اشتراک گذاشت.

مجسمه های سنگی آتشفشانی کوچک به شکل سنگ در سینی های مربع سفید.

صفحه نمایش توسط Hugdetta و WKND Studio \ عکس: Gregory Han

دختر کوچکی با موهای بلوند و عینک در حال نگاه کردن به داخل جعبه‌ای از منظره ایسلندی در مینیاتور.

نگاهی به داخل منظره مینیاتوری تصور شده توسط فین و هان الیاس با ترشی عجیب \ عکس: گریگوری هان

رومیزی چند رنگ با سرامیک های منطبق که مطابق با طرح چاپ گرافیکی پارچه شکل گرفته و در بالای هر شکل مربوطه قرار داده شده است.

سرامیک های طراحی شده برای مطابقت با یک پارچه رومیزی گرافیکی منطبق توسط Theodora Alfredsdottir و Gabriel Stromberg \ عکس: Gregory Han

سازه های روشنایی ساخته شده از چوب فلزی و خاک رس.

ترکیب نور، فلز، چوب و خاک رس توسط هانا دیس وایتهد، آماندا رینگستاد و سیدونا برادلی به شکلی از نور در حال تغییر \ عکس: گرگوری هان

سه لوله چند ضلعی شیشه ای رنگی.

جشن نور طراحی شده توسط Fruitsuper با مشارکت Ragna Ragnarsdottir \ عکس: فروت سوپر

یک حلقه بزرگ با مرکز نورانی در بالای یک پایه مستطیل شکل

هنرمند Kaja Dobrzanska’s اطراف لمس به معنای واقعی کلمه شرکت کنندگان DesignMarch را به هم نزدیک کرد و از مردم دعوت کرد تا از طریق حلقه ای از نور به لمس دست پیدا کنند. مجسمه تعاملی زمانی که دست‌ها در مرکز یکدیگر را ملاقات می‌کنند، روشن می‌شود، ژست و روحیه‌ای که تقریباً به کل هفته DesignMarch مربوط می‌شود.

READ  10 پست هنری برتر سال 2022

یک زن و مرد در حال دست دادن از طریق یک حلقه بزرگ با مرکز نورانی بالای یک پایه مستطیل شکل با کلمات "لمس" روی عکس چاپ شده

سه زن خندان با کلاه بیسبال سفید که یک جعبه پیتزا با یک پیتزای پشمی داخل آن بالا گرفته اند.

یک همکاری فوق‌العاده وحشی و پشمی در شباهت یک پیتزافروشی شکل گرفت که قبلاً هرگز در مرکز شهر ریکیاویک ندیده‌اید. Ýrúrarí با طراحان محصول Birta Rós Brynjólfsdóttir و Hrefna Sigurðardóttir از استودیو فلتا. این سه نفر پرجنب‌وجوش، باقیمانده‌های صنعت پشم ایسلندی را برداشتند تا با بازیگوشی، قطعات هنری پای پیتزای نسخه محدود را مطابق سفارش مشتریان «پخته» روی یک ماشین بافندگی نمدی با بیش از یک شباهت گذرا به یک اجاق پیتزا کنار هم بچینند. نمایشگاه بسیار لذت بخش، تمایل جامعه طراحی ایسلندی به سرگرمی و بیهودگی را با کمی طراحی دایره ای جشن گرفت.

سه زن خندان با کلاه بیسبال سفید در حال ساخت پیتزاهای پشمی در داخل ویترین فروشگاه برای DesignMarch 2023.

عکس: گریگوری هان

زنی با کلاه بیسبال سفید و تی شرت روی پیتزای تقلبی ساخته شده از بقایای پشم.

عکس: گریگوری هان

زنی با کلاه بیسبال سفید و تی شرت روی پیتزای تقلبی ساخته شده از بقایای پشم.

کاغذ به صورت لوله تا شده و به چراغ سقفی تبدیل شده است

عکس: گریگوری هان

مفهوم طراحی دایره ای به زیبایی توسط استودیو Miklo’s مجموعه ای از مجسمه های نور رومیزی و سقفی با عنوان دایره. نمایشگاه نورپردازی ساخته شده از خاک رس و الیاف پنبه بازیافتی در طبقه پایین گالری فوق الذکر Ásmundarsalur میزبان نمایشگاه دوستی طراحی Hæ/Hi بود که به عنوان طبقه همکف برای تلاش های ایسلند برای استفاده مجدد و بازیافت به سبک روشنایی عمل می کرد.

چراغ رومیزی کاغذی تا شده دایره ای روی سطح در کنار ظروف پتری پر از خاک رس آزمایشی و مواد معدنی.

عکس: گریگوری هان

چراغ رومیزی کاغذی دایره ای تا شده روی پایه چوبی با مستطیل مشبک روی درب بالایی جعبه.

عکس: گریگوری هان

گرگوری هان سردبیر دیزاین میلک است. یک بومی لس آنجلس با عشق و کنجکاوی عمیق برای طراحی، پیاده روی، استخرهای جزر و مد، و سفرهای جاده ای، مجموعه ای از ماجراجویی ها و تفکرات او را می توانید در اینجا پیدا کنید. gregoryhan.com.

دیدگاهتان را بنویسید