آیا شما فردی هستید که به دلیل نگرانی در مورد خصوصی نگه داشتن داده های شخصی خود، به استفاده از دستگاه ها و وسایل “احمق” اختصاص داده اید؟ این یک نگرانی مشروع است، زیرا تولیدکنندگان فناوری اطلاعات زیادی را در مورد زندگی ما از طریق تعداد بی شماری از دستگاه های خانه هوشمند که به زندگی ما نفوذ می کنند جمع آوری می کنند. که آن را کمی کنایه آمیز می کند ماتیک توسط دو مهندس سابق گوگل توسعه داده شد، شرکتی که کل مدل کسب و کار آن بر پایه جمع آوری داده ها ساخته شده است. Matic یک جاروبرقی رباتی است که برای جمع کردن گرد و غبار و مکیدن مواد ریخته شده طراحی شده است، همه اینها بدون مکیدن هیچ گونه اطلاعات شخصی در این فرآیند.

جاروبرقی ربات خودکار ایجاد شده توسط مهول ناریاوالا و ناویت دالال، کارمندان سابق گوگل، به طور قابل توجهی متفاوت از رومبا یا جاروبرقی های رباتی مجهز به مشابه آن است که بر اساس حسگرهای لیدار، اولتراسونیک و ضربه گیر برای نقشه برداری و مسیریابی مبلمان، اجتناب از اشیاء معمولی خانگی، و شناسایی سرنشینان متکی است. انواع دو یا چهار پا

Matic طوری طراحی شده است که در واقع جهان را بیشتر شبیه ما ببیند، با تکیه بر پنج دوربین نوری RGB، محلی سازی و نقشه برداری همزمان بصریو شبکه‌های عصبی هوش مصنوعی برای دوری از موانع در حین یادگیری چیدمان خانه‌تان… همگی بدون آپلود داده‌ها در ابر. مانند شعار Sin City، آنچه در خانه شما اتفاق می افتد، زمانی که Matic وظیفه تمیز کردن کف ها را دارد، در خانه شما می ماند.

جاروبرقی خودکار ماتیک که زیر میز و صندلی های ناهارخوری با دکور میانه قرنی حرکت می کند.

آرایه 5 دوربین RGB Matic می تواند اشیاء فیزیکی را ببیند و به طور فعال از آنها دوری کند نه اینکه به تنظیمات ضربه و چرخش متکی باشد که سایر جاروبرقی های ربات به آنها تکیه می کنند.

توسعه دهندگان Matic می گویند که سیستم ناوبری مبتنی بر بصری باعث جلوگیری از موانع بهتر می شود. Matic به جای مانور ناکارآمد ضربه و چرخش معمولی در جاروبرقی ربات، به طور فعال اطراف اشیا را هدایت می کند. این ربات که با چرخ‌های بزرگ‌تر جفت می‌شود، بدون نگرانی از گیر افتادن از کف، قالیچه‌ها و فرش‌های پر پرز بیشتر می‌تواند عبور کند و همچنین برای تمیز کردن مرطوب/خشک مجهز است.

READ  ده اتاق خواب دنج کابین که غرق در طبیعت هستند

طراحی ماتیک همچنین شکل مریخ نورد بسیار بیشتری نسبت به ربات استوانه‌ای استاندارد معمولی دارد که ما به آن عادت کرده‌ایم. طراحان از این اندازه اضافی برای گنجاندن یک سطل داخلی کیسه ای HEPA با ظرفیت یک لیتر و مخزن آب 600 میلی لیتری استفاده کردند (برای خالی کردن دستی سطل ها به کمی تلاش نیاز دارد که برای تمیز کردن حدود یک هفته رتبه بندی شده است).

جاروبرقی ربات ماتیک با درب باز که قوطی مایع تمیزکننده و سطل کیسه خشک HEPA را نشان می دهد.

حتی تقویت‌کننده‌های جاروبرقی روبات‌های مستحکم نیز اذعان می‌کنند که دستگاه‌های تمیزکننده مورد علاقه‌شان می‌توانند در حین دور زدن، صدای مخربی داشته باشند. زمان‌های نظافت معمولاً زمانی بهترین برنامه‌ریزی می‌شوند که سرنشینان دور باشند. Matic ادعا می کند که “بی صداترین ربات کف شوی موجود در بازار” است. صادقانه بگویم، این یک نوار پایین است، اما Matic تنها با 61 دسی بل کار می کند، به طور قابل توجهی ساکت تر از جاروبرقی های رباتیک دیگر که با سرعت 65 دسی بل یا بیشتر گردش می کنند (یک جاروبرقی عمودی دستی تا 80 دسی بل نویز برای مقایسه ایجاد می کند). در حین پاک کردن، Matic تا 52 دسی بل کاهش می یابد، سطح نویز قابل مقایسه با a یخچال ساکت یا بارندگی متوسط.

مردی روی تشک یوگا در حال مدیتیشن و به بیرون از پنجره بزرگ خیره شده است در حالی که روباتی پشت سر او جاروبرقی می چرخد.

Matic آنقدر ساکت است که می توان آن را در طول جلسات مراقبه تمیز کرد. از نظر بصری، Matic ممکن است بزرگتر از یک جاروبرقی دیسکی با مشخصات پایین به نظر برسد، اما ما تصور می کنیم که خلاء ساکت تر، حضور کمتری در استفاده روزمره دارد.

ما امیدواریم که در آینده نزدیک کارایی و رول تطبیقی ​​سطح Matic را مقایسه کنیم، به خصوص در مقایسه با ترکیب آزمایش شده و واقعی ما از یک جاروبرقی قوطی سنتی که با یک جاروبرقی روباتی برای تمیز کردن گلوله های گرد و غبار در بین جلسات تمیز کردن اختصاصی تکمیل شده است. هنوز مشخص نیست که آیا مالکان خانه می‌خواهند با بهبودهای فراوان Matic به قیمت محل اقامت مریخ نورد تمیزکننده با شکل منحصربه‌فرد در خانه‌شان معامله کنند.

شخصی که به سوپ گوجه فرنگی ریخته اشاره می کند تا جاروبرقی رباتیک خود را پاک کند.

فرمان صوتی به شما این امکان را می دهد که دستگاه تمیز کننده رباتیک خود را با “Hey Matic، این را پاک کنید!” در واقع با اشاره به آشفتگی که ایجاد کردید.

جاروبرقی کف شوی ربات Matic با قیمت اولیه عرضه می شود 1495 دلار و شامل یک سال عضویت در Matic ارائه کیسه های جایگزین و رول برس و موپ می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید