استودیوی معماری Woods Bagot از چوب های چوبی مجسمه ای برای ایجاد مسیرهایی از طریق این فضای نمایشگاه همهجانبه در ملبورن استفاده کرده است که برای تولید کننده روکش های داخلی Sculptform طراحی شده است.


فضای مختلط در سطح زیرین یک برج در مرکز ملبورن واقع شده است ، جایی که به عنوان “بیلبورد به خیابان” عمل می کند و قابلیت های تولید مارک را نشان می دهد.

تابلوهای چوبی خم شده در نمایشگاه Sculptform Showroom
چوب های چوبی مسیرهای تونلی مانند را در نمایشگاه Sculptform Show (بالا و بالا) تشکیل می دهند

توصیف شده توسط وودز باگوت به عنوان “نمایشگاه کاری” ، فضا نه تنها شامل نمایش محصولات بلکه یک فضای کاری کارکنان ، اتاقهای جلسات و فضاهای همکاری است.

این فضاهای خصوصی در ابتدا به عنوان “پشت” توضیح داده می شوند و در اطراف یک کارگاه مرکزی شیشه ای قرار می گیرند که عملکرد تولید را انجام می دهد.

مراحل چوبی برای نشستن در فضای خرده فروشی ملبورن توسط Woods Bagot
پله های چوبی مکانی برای نشستن را ارائه می دهند

این شرکت می گوید: “حذف خط بین خانه جلو و پشت خانه به معماران و طراحان Sculptform این امکان را می دهد تا در کنار مشتریان و پیمانکاران خود در فضا کار و همکاری کنند.”

“با پیوند دادن مشتریان شهرستانی خود با سایت تولید منطقه ای خود ، نیاز به سفر را کاهش می دهد و محصول و تخصص خود Sculptform را برجسته می کند.”

منطقه ملاقات با صفحه نمایش چوبی در Sculptform Showroom
نمایشگاه دارای فضاهای کاری برای تیم Sculptform است

فضای داخلی با یک مسیر منحنی مانند تونل ، با دیوارها و سقف های پوشیده از چوب های خمیده از چوب تعریف شده است که بازدیدکنندگان را در فضا به شکل هشت راهنمایی می کند.

در آن ساخته شد شکل مجسمه سازیکارخانه Bendigo با استفاده از ماشین آلات به طور خاص برای پروژه خریداری شده است ، که مارک از آن پس برای ایجاد طیف وسیعی از محصولات برای مجموعه خود استفاده کرده است.

READ  یک خانه ملبورن با 10 چین در سقف برای روشن کردن

در عصر ، نورپردازی یکپارچه بر نمای شکل های خمیده چوب تأکید می کند.

وودز باگوت توضیح داد: “نام Sculptform الهام بخش تیم طراحی بود تا مفهومی را برای ترتیب این فضاها که همه جانبه و مجسمه ساز بود ، کشف کنند.”

“آنچه بازدیدکنندگان در نمایشگاه تجربه می کنند ، ارتباط فیزیکی و لمسی با محصولات ، فرآیندهای Sculptform و سازندگان آنها است – چیزی که به صورت آنلاین یافت نمی شود.”

آمفی تئاتر چوبی در فضای داخلی خرده فروشی ملبورن توسط Woods Bagot
یک کارگاه لعابدار در قلب فضا نشسته است

نمایشگاه Sculptform Showroom در سال 2021 در جوایز Dezeen برای فهرست خرده فروشی های بزرگ سال انتخاب شد.

از دیگر پروژه های معرفی شده در این بخش می توان به یک نقطه جمع آوری سلف سرویس در هلسینکی با فضای داخلی رنگ روشن و “هنرستان بانکی” اشاره کرد که توسط وزارت طراحی برای مرکز مدیریت ثروت سیتی بانک در سنگاپور طراحی شده است.

عکاسی توسط پیتر بنتسبه

دیدگاهتان را بنویسید