استودیو ساندهولم، رستوران 30 ساله Nanas در دورهام، کارولینای شمالی را با رنگ های قوی، نازک کاری چوبی سفارشی و فلزکاری تازه کرده است.

این رستوران که قبلاً Nana’s نام داشت، به منظور ادای احترام به “نه یک نانا، بلکه کل ژانر” به Nanas تغییر نام داد. استودیو ساندهولم Shaun Sundholm مدیر خلاقیت به Dezeen گفت.

این فضا – که برای به تصویر کشیدن روحیه مهمان نواز مادربزرگ ها در نظر گرفته شده است – شامل یک بار، سالن، اتاق غذاخوری و یک پاسیو در فضای باز است.

رستوران و بار در دورهام، کارولینای شمالیرستوران و بار در دورهام، کارولینای شمالی
دیوارهای فلوت دار نیروی دریایی پس زمینه سالن را تشکیل می دهند

هدف Sundholm این بود که فضا را با “جزئیات مدرنی که بیرون را وارد می کند” به روز کند.

دیوارهای منحنی موجود در ورودی حفظ شده و با لت های چوبی که نور از آن عبور می کند تا “پیاده روی در جنگل” را تداعی کند، بازسازی شده است.

پرده های چوبی پنجره و پرده های شفاف در اتاق ناهارخوری به جذب صوتی و تنظیم سطوح نور طبیعی کمک می کند.

فضای داخلی رستوران و بار در دورهام، کارولینای شمالیفضای داخلی رستوران و بار در دورهام، کارولینای شمالی
صندلی ترکیبی از غرفه های ضیافت و صندلی است

ورودی کم نور با بار، ناهارخوری و سالن تضاد داشت، جایی که از رنگ‌های جواهری مانند سبز زمردی، آبی یاقوت کبود و نارنجی کهربایی غنی استفاده شده است.

“من قصد داشتم تا جایی که ممکن است به جنبه‌های طراحی قبلی ادای احترام کنم و برخی از قسمت‌های جالب فضای فیزیکی موجود را برجسته کنم، مانند دیوار منحنی در ورودی و نکات نارنجی در سراسر – با یادآوری دیوارهای نارنجی درخشان و درخشان گذشته،” Sundholm توضیح داد.

ساندهولم در راستای پالت رنگی جواهری، بافت های مختلفی را برای استفاده در رستوران انتخاب کرد، از جمله کاشی های ایتالیایی دست ساز سبز براق و روکش های برنجی.

READ  مجموعه چمدان های موج صوتی Away x Resident Advisor's

روکش مخملی آبی ضیافت ها را در بار می پوشاند، در حالی که چرم نارنجی “وینتیج چمدان” ضیافت های سالن و ناهارخوری را می پوشاند.

Nanas، دورهام، کارولینای شمالی، ایالات متحده آمریکا، توسط Sundholm StudioNanas، دورهام، کارولینای شمالی، ایالات متحده آمریکا، توسط Sundholm Studio
ورودی تاریک به یک گذرگاه منحنی منتهی می شود، از طریق اتاق غذاخوری

طاق‌های برنجی طراحی شده توسط استودیوی هنری فلزی محلی طرح های اندرو پریس ویژگی در سراسر رستوران، از جمله به عنوان یک پورتال بین سالن و منطقه غذاخوری. این نقوش قوس در آینه های حمام طنین انداز شده است.

کاغذ دیواری پارچه ای با رنگ خاکی و فرش طرح دار با رنگ ها و بافت های یکدست تضاد دارند.

ساندهولم گفت: “برای این رستوران، تابلوهای خلق و خوی اولیه ما از طیف متنوعی از دختران طلایی و منسوجات قدیمی رالف لورن گرفته تا کادیلاک های دهه 1970 و هنر امپرسیونیستی انتزاعی با الهام از کوه های دودی گرفته شده است.”

بار و رستوران Nanas در دورهام، کارولینای شمالی، ایالات متحده آمریکابار و رستوران Nanas در دورهام، کارولینای شمالی، ایالات متحده آمریکا
برای صندلی رستوران از رنگ پررنگ استفاده شده است

هدف استودیو این بود که این الهامات را به عناصر اصلی خود تقطیر کند و از آنها برای اطلاع رسانی فضای داخلی به روشی “غیر حیله گرانه” استفاده کند.

مجموعه ای از آثار هنری ترکیبی از هنرمند محلی جیسون کریگد که در سراسر رستوران به نمایش درآمده است به این زیبایی شناسی می افزاید.

فرش تارتان یک کنترپوان طرح دار به رنگ های بلوک معرفی می کند

از دیگر رستوران‌های اخیراً بازسازی‌شده در Dezeen می‌توان به رستوران Aino و Alvar Aalto’s Savoy در هلسینکی که پس از 80 سال بازسازی شد و The Bird in Montauk که توسط Home Studios طراحی شده است، اشاره کرد.

عکاسی توسط لیسا گاتوالز و دی ال اندرسون.

دیدگاهتان را بنویسید