ممکن است در نگاه اول یک اقامتگاه معمولی به نظر برسد، اما این آپارتمان 600 متری روی یک قایق تفریحی مسکونی واقع شده است. طراحی شده توسط معماری Michael K. Chen (MKCA)، Pied-å-Mer به عنوان استراحتگاه تعطیلات زوجین برای خود و فرزندان بزرگشان عمل می کند زیرا به راحتی تبدیل به پذیرایی از دو تا چهار نفر می شود. MKCA از دانش خود در طراحی فضاهای کوچکتر و چند منظوره استفاده کرد، در حالی که به شیفتگی لوکوربوزیه به طراحی کشتی بخار اواسط قرن اشاره کرد تا پلان طبقه قابل تبدیل هوشمندانه را ایجاد کند.

این آپارتمان دارای طرح‌های قابل تبدیل، مانند تخت‌خواب‌های تاشو و میز ناهارخوری در حال فروپاشی است. قسمت اصلی نشیمن دارای دو ساختار غلاف آلومینیومی آجدار است که به سازماندهی فضا کمک می کند و در عین حال دارای دو حمام و انبار است. اتاق نشیمن روباز با پایین آمدن یک تخت کنسولی به اتاق خواب اصلی تبدیل می شود. یک راهرو کنار دیوار به حمام و کمد اصلی منتهی می شود که به راحتی از اتاق خواب قابل دسترسی است.

یک قسمت نشیمن در طرف مقابل آپارتمان، زمانی که زمان غذا خوردن فرا می رسد، به یک ناهار خوری و در صورت نیاز به اتاق خواب دوم تبدیل می شود. یک صفحه کشویی اطراف آن را احاطه کرده است تا به هر دو تخت حریم خصوصی بدهد.

هنگامی که تخت اصلی پایین است، هنگام بیدار شدن از خواب می توانید از منظره دریا لذت ببرید.

میز تاشو دیگری در راهروی حمام اصلی بیرون می زند تا تبدیل به روشویی شود.

READ  نمایشگاه پشت صحنه "پشت نما" معماری دانمارکی را نشان می دهد

مایکل کی چن

عکس های آلن تانسی.

کارولین ویلیامسون مدیر تحریریه دیزاین میلک است. او دارای مدرک BFA در عکاسی از SCAD است و معمولاً می‌توان او را در جستجوی کالاهای قدیمی، انجام جدول کلمات متقاطع نیویورک تایمز با قلم، یا بازسازی فهرست‌های پخش در Spotify پیدا کرد.

دیدگاهتان را بنویسید