در هر اردوگاهی با آیرودینامیک و آینده نگر می روید لایتشیپ L1 به احتمال زیاد باعث ایجاد کنجکاوی جدی در بین علاقه مندان به RV می شود. طراحی مینیمالیستی L1 با باتری و طراحی هدفمند به عنوان یک «رویکرد تمیز برای ساختن یک وسیله نقلیه تفریحی تمام الکتریکی» تنها نیمی از داستان است، با برخی مهندسی حیله‌گرانه که امکان یدک‌کشیدن پیشرانه L1 را فراهم می‌کند. حدود یک مایل برد یا بازده سوخت از دست رفته است.

نمای عقب تریلر Lightspeed L1 که توسط کامیون فورد در جاده خاکی و خاکی با غروب خورشید در دوردست یدک می‌کشد.

نمای عقب تریلر پارک شده Lightspeed L1 در زمین چمنزار نزدیک کامیون فورد که آن را یدک می کشید.

Lightspeed L1 27 فوت طول، 8 فوت و 6 اینچ عرض، با 6 فوت و 9 اینچ فضای سر در حالت جاده (10 فوت در حالت کمپ) و وزن 7500 پوند در حالت کاملاً عرشه دارد.

لایت‌شیپ L1 که تسلا، ریوین، فورد لایتنینگ و دیگر خودروهای برقی با ظرفیت یدک‌کشی (اما همچنین خودروهای گازسوز سنتی) را هدف قرار داده است، خود را به‌عنوان رویکردی کاملاً بازسازی‌شده برای خشن کردن آن معرفی می‌کند، با شکل ساده‌ای که بهبودی عظیم را ارائه می‌کند. خودروی تفریحی جعبه‌ای دیروز از نظر زیبایی، کارایی و با توجه به تمام وسایل مدرنی که یک کمپینگ شاد را ایجاد می‌کند، طراحی شده است.

یدک کشی تریلر لایت اسپید L1 توسط کامیون فورد از طریق جاده خاکی با تپه در پس زمینه.

جای تعجب نیست که تریلر گوه مانند لایت‌شیپ سه برابر آیرودینامیک‌تر از نمونه‌های مشابه سنتی است. در هنگام استفاده، این شکل آیرودینامیکی با کمک یک پیشرانه الکتریکی با باتری 80 کیلووات ساعتی به این معنی است که یک خودروی الکتریکی 300 مایلی یا موتور احتراق داخلی که L1 را یدک می‌کشد، حتی یک مایل برد را از دست نخواهد داد.

چهار نفر در حال صرف غذا در مقابل یک تریلر پارکر L1 با غروب آفتاب که در پس‌زمینه روی یک بدنه آبی می‌درخشد.

بن پارکر، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل شرکت Lightship، کمبود نوآوری در صنعت RV را به عنوان انگیزه ای برای دستیابی به آنچه تسلا با خودروهای الکتریکی انجام داده است، ذکر می کند. طراحی‌های ناکارآمد و غیرقابل اعتماد محصول و تجربه‌ای از انرژی که متکی به ژنراتورهای بدبو، پر سر و صدا، گاز یا پروپان است، اساساً مانع از تجربه شگفت‌انگیز سفر در فضای باز می‌شود.»

READ  وینسنت ون دویسن کاخ میلان را به فروشگاه فراگامو تبدیل می کند

تصویر بالای صفحه پنل خورشیدی تریلر L1 با سایبان های باز شده.

ظرفیت سیستم باتری L1 برای یک هفته استفاده از برق خارج از شبکه بدون شارژ خوب است. به سقف و سایبان های خورشیدی 3 کیلوواتی متصل شده و در بخش انرژی پاک حتی بهتر عمل می کنید.

رندر داخلی تریلر Lightspeed L1 که صندلی و سطوح را نشان می دهد.

طراحی داخلی مدرن به خوبی نتیجه تیمی از طراحان با تجربه در ایجاد فضا در صنعت هوانوردی است، صنعتی مشابه که در آن طراحان برای ایجاد احساس وسعت با فضای محدود و لزوم در نظر گرفتن دوام به چالش کشیده می شوند.

رندر داخلی تریلر Lightspeed L1 که صندلی و سطوح، از جمله مشعل آشپزی و سینک را نشان می دهد.

لایت‌شیپ L1 مجهز به لوازم برقی، ویژگی‌های اتصال است و می‌تواند چهار تا شش نفر را بخواباند. جزئیاتی مانند میز کار آشپزی بیرون‌کش و انتقال سیستم سرمایش/گرمایش به جلوی تریلر نشان‌دهنده تلاش‌های شرکت برای جلب نظر مشتریانی است که قبلاً از راه‌حل‌های مدرن در راحتی و کارایی استفاده می‌کردند.

پنجره های شیشه ای و نورگیر تریلر L1 با نور غروب خورشید در پس زمینه قابل مشاهده است.

رندر داخلی تریلر Lightspeed L1 که نشیمنگاه، سطوح، و پنجره‌های پیچیده را نشان می‌دهد.

رندر داخلی تریلر Lightspeed L1 که نشیمنگاه، سطوح، و پنجره‌های پیچیده را نشان می‌دهد.

انتظار می‌رود که تولید در اواخر سال 2024 با تحویل با هدف شروع سال 2025 آغاز شود، و لایت‌شیپ L1 از 125000 دلار (یا 118400 دلار منهای اعتبار مالیاتی موجود) شروع می‌شود، با رزرو آنلاین از طریق آدرس اینترنتی lightshiprv.com/reserve.

گرگوری هان سردبیر دیزاین میلک است. یک بومی لس آنجلس با عشق و کنجکاوی عمیق برای طراحی، پیاده روی، استخرهای جزر و مد، و سفرهای جاده ای، مجموعه ای از ماجراجویی ها و تفکرات او را می توانید در اینجا پیدا کنید. gregoryhan.com.

دیدگاهتان را بنویسید