تارا برنرد، طراح داخلی، هنگام پوشاندن اتاق‌های غاردار هتل Maroma در ریویرا مایا، مکزیک، با صنعتگران محلی کار کرد، اتاق‌هایی که برای نشان دادن زندگی به سبک هوسندا بازسازی شدند.

در داخل سفید قرار گرفته است گچ بری حجم های چیده شده در یک قطعه ساحلی بین جنگل سرسبز و دریای کارائیب، قدیمی بلموند هتل اوایل سال جاری بازسازی شد اما بسیاری از معماری به سبک سنتی خود را حفظ کرد.

هتل Maroma در ریویرا مایا، مکزیکهتل Maroma در ریویرا مایا، مکزیک
هتل Maroma در داخل گچ‌بری‌های گرد و با روکش پالاپا قرار دارد

برنرد و تیمی از صنعتگران محلی، فضای داخلی متنوع را برای انعکاس سازه‌های بالای پالاپا طراحی کردند و مجموعه‌ای از مبلمان و تزئینات منحنی سفارشی را ایجاد کردند.

او به Dezeen گفت: «ساختمان‌ها از نظر شکل و فرم ارگانیک هستند و در ابتدا در پاسخ به هندسه مقدس مایاها قرار گرفتند.

ما به دنبال حفظ و ارتقای زیبایی شخصیت اصلی هتل بودیم.

اتاق مهمان با طاقچه گرداتاق مهمان با طاقچه گرد
تارا برنرد به دنبال بازتاب این «هندسه مایاها» در طراحی داخلی بود

در میان قطعات سفارشی، بیش از 700000 کاشی با دست نقاشی شده و توسط سرامیک‌کار ساخته شده است. خوزه نوئه سورو با استفاده از خاک رس از منطقه Jalisco مکزیک.

کاشی‌ها کف تمام 72 اتاق مهمان را می‌پوشانند که با کمدهای چوبی و مبلمان چوبی بی‌شکل مشخص می‌شوند – 80 درصد آنها با دست حکاکی شده‌اند.

کمدهای حصیری در Maromaکمدهای حصیری در Maroma
اتاق های مهمان با لهجه های حصیری و شیشه دمیده مشخص می شوند

Artisan Max Kublailan چراغ های دیوارکوب شیشه ای حبابی را منفجر کرد که در سراسر اتاق ها دیده می شود و یادآور سنگ های قیمتی درخشان است.

برنرد توضیح داد: «ما لایه‌های طراحی را در فضاها ایجاد کردیم، با رنگ‌های غنی که از طریق کف‌های کاشی یا موزاییک، استفاده از کاشی‌های تزئینی در دیوارها و ریل دادو و همچنین کوسن‌ها و پارچه‌ها وارد می‌شد.

READ  همه چیزهایی که در مورد فرش های پله ای و آنچه در نهایت نصب کردیم آموختم (از جمله هزینه آن)
آشپزخانه اوپن با روکش کاشی و سرامیکآشپزخانه اوپن با روکش کاشی و سرامیک
یک آشپزخانه اوپن با کاشی‌های سرامیکی لعاب‌دار در یک رستوران وجود دارد

دو رستوران Maroma از طراحی مشابهی پیروی می‌کنند، با لهجه‌هایی مانند چراغ‌های آویز حصیری و میزهایی با پایه‌های بافت‌دار که ظاهری به تنه درخت می‌دهد.

یک آشپزخانه اوپن که کاملاً با کاشی‌های سرامیکی لعاب‌دار به رنگ کاراملی پوشیده شده بود، در گوشه‌ای از غذاخوری وودند قرار داشت، در حالی که کاسا مایور شامل مجموعه‌هایی از گلدان‌های گیاهی نقاشی‌شده با دست است.

گلدان های رنگ شده و آباژورهای حصیری در Casa Mayorگلدان های رنگ شده و آباژورهای حصیری در Casa Mayor
رستوران دیگر شامل گیاهان گلدانی رنگ شده و آباژورهای بزرگ حصیری است

در سرتاسر هتل، طاقچه های غاردار نیز با فضای داخلی سفارشی ساخته شده از سنگ، خاک رس، چوب و الیاف طبیعی پوشیده شده بودند.

برنرد گفت: «موقعیت و چیدمان کلیدی بود و من به ویژه به این افتخار می‌کنم که چگونه توانسته‌ایم مناطقی را که قبلاً از آنها استفاده نشده بود دوباره تصور کنیم و تعادلی بین فضاهای منحصربه‌فرد، دراماتیک و مناطق دنج‌تر و کمی پنهان ایجاد کنیم.»

درهای سنتی یوکاتان با قاب های چوبی متراکم و لوسترهای ساخته شده از خوشه های صدف دریایی برای پاسخ به محیط Maroma انتخاب شدند.

استخر مرکزی هتل با کاشی‌های فیروزه‌ای سوکابومی دست ساز از سنگ آتشفشانی بازسازی شد تا از سنوت‌ها – فروچاله‌های پر از آب که از فروپاشی سنگ آهک تشکیل شده‌اند – در شبه‌جزیره یوکاتان ساخته شده‌اند.

راهروی غاردار با پلکان منحنیراهروی غاردار با پلکان منحنی
راهروهای غاردار معماری هتل را منعکس می کنند

طراح گفت: «در اصل، ما می‌خواستیم چیزی بسازیم که بدون زحمت آرام باشد و حس یک خانه شیک را داشته باشد.

او در پایان گفت: «بنابراین ما همچنین از زندگی سنتی به سبک هاسیندا الهام گرفتیم تا فضایی آرام و تقریباً مسکونی در سراسر استراحتگاه ایجاد کنیم و حس پیوند، وحدت و جریان را بین تمام ساختمان‌های عمومی ایجاد کنیم.

READ  Mooradian Studio فضای داخلی بوتیک را با خمیر روزنامه بازیافت شده اسپری می کند
استخر به سبک سنوتاستخر به سبک سنوت
استخر مرکزی توسط سنوت ها اطلاع رسانی شد

این طراح بریتانیایی بنیانگذار دفتر معماری و دکوراسیون داخلی مستقر در لندن تارا برنرد و شرکا است.

در جای دیگر مکزیک، شرکت‌های محلی Productora و Esrawe Studio یک هتل سن میگل دی آلنده با هواپیماهای کاشی سبز طراحی کردند. معمار آلبرتو کالاچ مجموعه ای از طاق های طاقدار و آجری را به استراحتگاهی در اواکساکا اضافه کرد.

عکاسی توسط بلموند انجام شده است.

دیدگاهتان را بنویسید