دیوارهای براق، پرده‌های براق و کوسن‌های بزرگ به‌شکل گل از ویژگی‌های این آپارتمان به‌سبک دهه ۱۹۷۰ در پاریس است که توسط بنیان‌گذار Uchronia، جولین سبان، طراحی و مالکیت شده است.

این آپارتمان که Univers Uchronia نام دارد، در منطقه 18 شهر، نزدیک به اوکرونیا office – یک استودیوی معماری و دکوراسیون داخلی پاریسی که به دلیل کاربرد جسورانه شکل، رنگ و سطوح بازتابنده شهرت دارد.

میز نارنجی در آپارتمان Univers Uchroniaمیز نارنجی در آپارتمان Univers Uchronia
جولین سبان Univers Uchronia را به عنوان خانه خود طراحی کرد

سبان این خانه را به عنوان خانه خود طراحی کرد که با شوهرش و خانه روییر کارگردان هنری جاناتان رای

بنیانگذار Uchronia این آپارتمان را به عنوان توسعه استودیوی خود ایجاد کرد – او به Dezeen گفت: “این واقعاً مانیفست جهان ما است.”

اتاق نشیمن رنگارنگ با پرده های صورتیاتاق نشیمن رنگارنگ با پرده های صورتی
فضای داخلی رنگارنگ لنگر آپارتمان

سبان با استودیوی محلی کار می کرد آتلیه رم برای ایجاد تمام دیوارها و سقف ها که یا لاکی و براق هستند یا از بتن رنگدانه ای مات ساخته شده اند که به ترتیب نور را در طول روز منعکس یا جذب می کنند.

دیوارها و سقف‌ها با رنگ‌هایی از آبی کم‌رنگ ابرمانند تا زرد لیمویی تکمیل شده‌اند و کف رزین ریخته‌شده در محل را تکمیل می‌کنند و دارای یک نقش برجسته است که «در ارتباط با معماری موج می‌زند و حرکت می‌کند».

آشپزخانه اوپن در Univers Uchroniaآشپزخانه اوپن در Univers Uchronia
یک جزیره فلزی در آشپزخانه اوپن به چشم می خورد

خانه توسط یک فضای نشیمن عمدتا صورتی که شامل قطعات طراحی شده توسط Uchronia مانند میزهای قهوه خوری کم آویز شده از پوسته گردو و رزین نارنجی است، لنگر انداخته است.

پرده های صورتی شفاف و جمع شده با یک قفسه کتاب هندسی قدیمی و یک مبل بلوکی اما نرم با رنگ های بنفش و نارنجی ست شده بودند.

READ  سقف چوبی شکل تاج رستوران مالدیو توسط Atelier Nomadic
میز ناهار خوری اونیکسمیز ناهار خوری اونیکس
یک میز ناهار خوری عقیق سفارشی برای خانه ساخته شده است

سبان گفت: “آپارتمان بسیار رنگارنگ با الهامات دهه 60 و 70 و ترکیبی از قطعات معاصر و اشیاء قدیمی ما است.”

در آشپزخانه و اتاق ناهارخوری با پلان باز، یک میز عقیق ون گوگ رنگارنگ در کنار یک جزیره آشپزخانه فلزی قرار داشت که توسط یک چراغ رومیزی به شکل جلبک دریایی نورانی می شد.

دفتر خانه با دیوارهای نارنجی و زرددفتر خانه با دیوارهای نارنجی و زرد
چتر دریایی زینتی دفتر خانه را تزئین می کند

بخشی از دیوار نارنجی رنگ با کاشی های ریز و آینه ای پوشیده شده بود. کاشی‌ها که در سقف درخشان منعکس می‌شوند، همان تأثیر یک توپ دیسکوی درخشان را دارند.

روبروی ناهار خوری، دفتر خانه سبان و رای قرار دارد که با یک تخت روزانه توکار به رنگ نارنجی روشن با کوسن های گل ابریشم مانند و تکیه گاه موجی شکل مشخص می شود.

حمام با وان صورتی حمام با وان صورتی
حمام های خانه نیز از طراحی مشابهی پیروی می کنند

در بالای تخت، عروس‌های دریایی زینتی مانند سیاره‌ها در برابر صورت فلکی از ستارگان طلایی آویزان شده بودند، که دیوار نارنجی و زرد رنگی را تزئین می‌کردند که به فضای داخلی غرق رنگ کافه نوانس شهر – که همچنین توسط Uchronia طراحی شده بود، تزیین می‌کرد.

حمام های خانه نیز از طراحی مشابهی پیروی می کنند. لهجه‌ها عبارتند از طاقچه‌های صورتی غبارآلود و کاشی‌های سرامیکی که صحنه‌های زیر آب را به تصویر می‌کشند، و همچنین فرشی به‌شکل زنبق و آینه‌ای شبیه به خوشه‌ای از ابرها.

سبان در پایان گفت: «آپارتمان کدهایی را تعریف می کند که ما در چهار سال گذشته سعی کرده ایم در Uchronia ایجاد کنیم.

“این بازی روی رنگ ها، بافت ها و مواد و نامه ای عاشقانه به صنایع دستی فرانسوی است.”

READ  RA! رستوران تاکوی مکزیکوسیتی را با کاشی های شکسته موزاییک پوشانده است
حمام صورتی از Uchroniaحمام صورتی از Uchronia
Univers Uchronia “نامه ای عاشقانه به صنایع دستی فرانسوی” است.

Uchronia به عنوان طراح داخلی نوظهور سال در جوایز Dezeen 2023 انتخاب شد. این استودیو قبلاً یک آپارتمان متعلق به دوران هاوسمان را برای یک جفت طراح جواهرات با قطعات مبلمان چند وجهی که برای انعکاس ظاهر سنگ های قیمتی ایجاد شده بودند، بازسازی کرد.

معماران مختلف خانه های خود را طراحی کرده اند، مانند جان پاوسون که این خانه دوم مینیمالیستی را در Cotswolds در بریتانیا ایجاد کرد.

عکاسی توسط فلیکس دول میلو.

دیدگاهتان را بنویسید