در حال حاضر ما می دانیم که رنگ این توانایی را دارد که به طور ناخودآگاه بر خلق و خوی ما تأثیر بگذارد – آبی تمایل به آرامش دارد در حالی که قرمز انرژی ایجاد می کند. این حوزه تفکر به نام کروماتراپیکه به عنوان رنگ درمانی نیز شناخته می شود، و پایه ای برای CHROMA، یک پروژه جدید طراحی داخلی مفهومی با پشتوانه علمی است. ژان لین از مستعمره، تعاونی طراحان مستقر در نیویورک. لین از اصول کروموتراپی مطلع شد تا رنگ های خاصی را برای هر اتاق انتخاب کند تا احساسات خاصی را که با هدف هر فضا مرتبط است، برانگیزد.

اقامتگاه مدل در One Prospect Park West در نیویورک شبیه یک نسخه راحت و دنج از یک گالری هنری یا پاپ آپ تجربی است. هر اتاقی حال و هوای خاص خود را دارد و مملو از ویژگی های جالبی است که شما را به بررسی از نزدیک وادار می کند. وجه مشترک این است که هر فضا دارای یک رنگ انتخابی است که با پس زمینه، مبلمان یا لوازم جانبی نمایش داده می شود.

اتاق نشیمن قرمز

اتاق نشیمن قرمز

ما ایده CHROMA را برای یک نمایش گروهی بدبخت درست قبل از همه‌گیری در خواب دیدیم. لین می‌گوید که من به‌طور ناامیدکننده‌ای مجذوب ایده رنگ به‌عنوان یک ابزار روان‌شناختی و عاطفی هستم که سطح فیزیکی را با یک واکنش روانی-عاطفی ترکیب می‌کند. چیزی که من در مورد کار با مشتریان آینده‌نگر مانند One Prospect Park West دوست دارم، این است که یک آپارتمان مدل می‌تواند به ویترینی برای ایده‌های تکامل‌یافته تبدیل شود و دنیای نمایشگاه‌های گالری و خانه‌های طراحی شده داخلی را پر کند.

READ  پیراجن لیز ژاپن دهه 1920 را در فضای داخلی تزئین شده رستوران دبی هدایت می کند

اتاق نشیمن به عنوان مکانی برای گردهمایی و گفتگو، به رنگ های مختلف قرمز از جمله کهربایی، مارونی و سفالی اختصاص داده شده است.

اتاق خواب سبز

در حالی که رنگ‌های تیره به طور معمول بر اتاق خواب غالب هستند، لین از سبز خاکی استفاده کرد که باعث ایجاد آرامش و آرامش می‌شود و به خواب و خستگی کمک می‌کند.

اتاق خواب خاکستری آبی

اتاق خواب ثانویه با آبی های خاکستری آرامش بخش، نسخه ای سبک تر از آرامش ایجاد می کند.

اتاق زرد

در نهایت، اتاق زرد نقطه ای از آفتاب است که انرژی شادی را نیز برمی انگیزد. آبی های مکمل یک کنتراست هماهنگ ایجاد می کنند.

قطعات کلیدی عبارتند از: یک میز کنار تخت KWH در ورودی، یک میز ناهار خوری سفارشی با طراحی کلنی و نیمکت کنسولی توسط Phaedo Design در اتاق غذاخوری، یک فرش بافته شده سفارشی توسط Grain Design و میز شیشه ای دمیده با طراحی کلونی توسط هنرمند Deborah Czeresko در اتاق نشیمن، یک لحاف زغال سنگ از مگ کالاهان در اتاق اصلی، پرتاب نوار موهر ابریشمی هیروکو تاکدا در اتاق زرد، و کاغذ دیواری تعادل اثر Flat Vernacular در
اتاق آبی.

ما می خواستیم حتی بیشتر در مورد کروموتراپی از خود لین و نحوه استفاده او از این اصول در زندگی خود بیاموزیم. در اینجا چیزی است که او باید به اشتراک بگذارد:

حمام سفید

چگونه اصول کروموتراپی را در خانه خود بگنجانید؟

من به فردی تبدیل شده ام که از رنگ ابایی ندارد. آپارتمان من رنگ آمیزی شده با رنگ های مختلف ارغوانی و آشپزخانه من به رنگ زرد تیره است. می‌خواستم خانه‌ام در آن واحد احساس آرامش و تازگی داشته باشد.

READ  Foster + Partners در کنار فروشگاه اپل استانبول با دیوارهای سنگی تراورتن قرار دارد

این سوال قدیمی است، اما من فکر می کنم در اینجا در زمینه متفاوتی اعمال می شود: رنگ مورد علاقه شما چیست؟

رنگ مورد علاقه من برای استفاده در دکوراسیون داخلی زرد روشن است. این آسان‌ترین فروش به مشتریان ما نیست – آنها اغلب مقاوم هستند – اما من فکر می‌کنم که هوا، نور و شادی زیادی را به یک اتاق وارد می‌کند.

ناهارخوری

برای دوستداران خنثی، کجا می توانند رنگ را به کار ببرند تا تأثیر زیادی بگذارند که بتواند روحیه آنها را بهبود بخشد؟

من عاشق استفاده از پانسمان های رنگی پنجره، پرتاب، بالش و فرش هستم. اجناس نرم برای لهجه عالی هستند و می توانید به راحتی آنها را تغییر دهید. یکی دیگر از راه های کار رنگی، هنر است! هنر رنگارنگ جسورانه قلب ما را تندتر می کند و آیا نکته این نیست؟!

به نظر شما کروموتراپی در کجای دیگر باید اعمال شود؟

روش! من اکیداً توصیه می کنم بر اساس خلق و خوی که در آن هستید، یا حتی بهتر از آن، بر اساس خلق و خوی که می خواهید باشید، لباس بپوشید.

اتاق ناهار خوری بژ

جزئیات میز ناهار خوری

عکس ها توسط بروک هولم.

وی یانگ به عنوان ویراستار سبک زندگی، وسواس زیادی به کشف راه هایی برای خوب زندگی کردن + با قصد از طریق طراحی دارد. او احتمالاً چیزهایی را که در آن می یابد به اشتراک می گذارد اینستاگرام داستان ها شما همچنین می توانید او را در vytranyang.com.

دیدگاهتان را بنویسید