استودیوی معماری Foster + Partners یک فروشگاه اپل در لس آنجلس را به عنوان “سالن پویا از توهمات” طراحی کرده است که توسط سقف آینه ای تقویت شده است که ردیف درختان داخلی را منعکس می کند.


فروشگاه تک سطحی که جایگزین ساختار موجود می‌شود، در بیشه، یکی از مراکز خرید برجسته شهر در مجاورت محله های مرفه بورلی هیلز و هالیوود غربی.

فروشگاه اپل در گرو
این فروشگاه در میدانی روباز در مرکز خرید گروو واقع شده است

اندازه‌گیری دو برابر ساختار اصلی سایت، فروشگاه جدید شرکت فناوری اپل، یک ساختمان مستطیل سه‌ارتفاع است که در میدانی در فضای باز قرار گرفته است.

یک نمای شیشه ای بزرگ برای تقویت حس اجتماع در داخل و اطراف مغازه طراحی شده است. این دستگاه دارای دو درب کشویی سه متری در 10 متر است که به فروشگاه امکان تهویه طبیعی در بخش‌های زیادی از سال را می‌دهد.

نمای شیشه ای بلند
یک نمای شیشه ای شفاف برای پذیرایی از بازدیدکنندگان در داخل طراحی شده است

این قابلیت دسترسی در دو ورودی اپل استور نیز منعکس شده است، زیرا بازدیدکنندگان می توانند مستقیماً از داخل The Grove یا در خیابان سوم غربی به فروشگاه برسند، جایی که با منطقه ای اختصاص داده شده به برداشت محصولات اپل از آنها استقبال می شود.

نورگیرهای سقفی فروشگاه را پر از نور طبیعی از بالا می کند، جایی که پرتوهای سفید سقف آینه ای گسترده ای را که از پارچه های کشیده تخصصی ساخته شده است حمایت می کند و سایه های چشمگیری بر روی دیوارهای سنگ پوش کاستانیا که فضای داخلی را در بر می گیرد، ایجاد می کند.

سقف انعکاسی
سقف آینه ای فروشگاه نشان دهنده فعالیت آن در زیر است

سقف بیانیه ای منعکس کننده ردیف هایی از میزهای چوبی با رنگ روشن است که برای مشاوره محصول تنظیم شده اند، که اغلب جزء اصلی فروشگاه های اپل به حساب می آیند.

READ  Barde vanVoltt به خانه سنتی هارلم یک به روز رسانی معاصر می دهد

اپل در گروو یک سالن پویا از توهمات است که سرزندگی لس آنجلس را به تصویر می کشد. فاستر + شرکا.

همچنین در سقف آینه ای – که شرکت معماری می گوید اولین ساخت اپل است – دو ردیف موازی از هشت درخت فیکوس منعکس شده است.

Foster + Partners توضیح داد: “درختان راه خود را از طریق ساختمان به لبه خیابان سوم غربی باز می کنند، پیوندهای بیوفیلیک ایجاد می کنند و فضایی سرسبز و جذاب ایجاد می کنند.”

سایه روی دیوارهای سنگی
پرتوهای سفید سایه های چشمگیری بر روی دیوارهای سنگی انداخته است

نمایشگرهای بلند محصولات اپل دیوارهای سنگی فضا را پوشانده اند، در حالی که یک صفحه نمایش بزرگ که توسط نیمکت هایی احاطه شده است در انتهای فروشگاه قرار دارد.

این استودیو افزود: “این طراحی ریشه در محل خود دارد و در عین حال به تاریخ غنی فیلم های سینمایی در شهر نیز می پردازد.”

شانزده درخت فیسکو در فروشگاه فناوری
شانزده درخت فیکوس در طرح گنجانده شده است

دفتر بریتانیایی Foster + Partners چندین اپل استور دیگر را طراحی کرده است. اینها شامل تئاتر Apple Tower اخیر، پروژه دیگری در لس آنجلس است که در یک تئاتر متروکه دهه 1920 واقع شده است، و یک فروشگاه کوچک استانبول که دو دیوار سنگی در کنار آن قرار دارد.

عکاسی توسط نایجل یانگ و توسط Foster + Partners ارائه شده است.

دیدگاهتان را بنویسید