اثرات تغییرات آب و هوایی همراه با انباشت فزاینده زباله های پلاستیکی جهانی بدون شک چشم انداز و دامنه معماری را در دهه های آینده تغییر خواهد داد. سازه‌ها، از جمله مسکن، نه تنها در شکل مورد نظر، بلکه در فرآیند تولید و تامین مواد نیز باید سازگار باشند. با توجه به این چالش ها، الف غرفه نمونه اولیه با چاپ سه بعدی طراحی شده توسط استودیو معماری هاسل، با همکاری استودیو چاپ سه بعدی ناگامی و جمعی خلاق to.org، استفاده از ماده ای را پیشنهاد کنید که کاهش نمی یابد، اما هر روز در دسترس قرار می گیرد.

نمای جانبی غرفه پاسخگوی آب و هوا با چاپ سه بعدی Hassell در محیط قله کوه با کوهنوردانی که در پیش زمینه ایستاده اند.

این مفهوم با الهام از Qarmaq، یک نوع خانه خانوادگی تک اتاقه و بین فصلی که مدت‌ها توسط Inuit مرکزی شمال کانادا مورد استفاده قرار می‌گرفت، معماری بومی را به یک غرفه چاپ سه بعدی ساخته شده با پلاستیک بازیافتی تعبیر می‌کند. این زیستگاه کوچک که برای آب و هوای بد و آب و هوای محلی خشن در سراسر جهان – در گرما یا سرمای شدید – طراحی شده است، راه‌حل‌های بومی سنتی را با سازگاری‌های تکنولوژیکی ترکیب می‌کند تا تغییرات لازم را در پاسخ به سایت سازه انجام دهد.

نمای شبیه‌سازی شده از محیط قطب شمال از غرفه پاسخگوی آب و هوای پرینت سه بعدی Hassell در مقابل پس‌زمینه کوهستانی پوشیده از برف.

در شدیدترین تکرار خود، غرفه با شیارهای بیرونی به آرامی مهر و موم می شود که برای جمع آوری برف برای ایجاد عایق طبیعی شبیه به ایگلو سنتی طراحی شده است.

نمای بالای غرفه پاسخگوی آب و هوا با چاپ سه بعدی Hassell که در امتداد خط ساحلی با قایق های چوبی کوچک در نزدیکی آن قرار دارد.

از بالای سر، طرح پشته‌ای غرفه با نورگیر مرکزی شبیه شیرینی کره‌ای حلقه‌ای وانیلی دانمارکی است، اما چیزی بیشتر شبیه یک نرم تنان دریایی دوکفه‌ای از سطح زمین است.

طراحی پوسته مانند از زباله های پلاستیکی به عنوان منبعی برای ساخت و ساز استفاده می کند، ایده ای که از گفتگوهای بین رئیس طراحی هاسل، خاویر دی کستلیر، و مانوئل خیمنز گارسیا، موسس ناگامی، یک استودیوی تولید مواد افزودنی سه بعدی، نشات گرفته است.

نمای جانبی غرفه پاسخگوی آب و هوا چاپ شده Hassell در محیط خشک ساحلی با SUV بالای باز زرد که در سمت راست سازه پارک شده است.

در آب و هوای گرمتر که عایق بودن در برابر گرمای بیش از حد یک نگرانی است، Pavilion 1 را می توان برای استفاده از طراحی باله همپوشانی آن برای خنک سازی غیرفعال و تهویه متقابل و همچنین برداشت آب وفق داد.

De Kestelier خاطرنشان می کند: «پیامدهای چاپ سه بعدی در این مقیاس برای معماری بسیار زیاد است و ما امیدواریم بتوانیم این جنبه از سازگاری را در سراسر پروژه ها اعمال کنیم. چالش‌ها و شرایط اقلیمی برای ایجاد ردپای کربن تا حد امکان تجسم‌یافته و عملیاتی.»

READ  دکوراسیون داخلی خانه هولبورو در لس فلیز یک غذای ساخارین است

علاوه بر این، Nachson Mimran، یکی از بنیانگذاران و مدیر اجرایی خلاق to.org اشاره می کند که هدف پروژه برای استفاده مجدد از مواد نفتی فرآوری شده از قبل به عنوان “منبع پایان ناپذیر” در تحقق “اقتصاد دایره ای” حیاتی است. [to] کاهش آلودگی و معکوس کردن اثرات تغییرات آب و هوایی.

نمای فریم از غرفه پاسخگوی آب و هوا پرینت سه بعدی Hassell

شخصی در حال ساخت قاب از غرفه پاسخگوی آب و هوا پرینت سه بعدی Hassell.

Pavilion 1 با استفاده از حداقل انرژی به صورت سه بعدی در مقیاس کامل چاپ می شود و ساختار اصلی شامل 24 قطعه جداگانه است که به راحتی در محل حمل و مونتاژ می شوند.

تولید پرینت سه بعدی غرفه پاسخگوی آب و هوای Hassell در محیط کارخانه.

Pavilion 1 در کاربردهای تصوری متنوع خود در حال حاضر فقط در حالت اثبات مفهومی است to.org در حال حاضر به دنبال شرکای برای سرمایه گذاری در تولید آینده خود و کار در جهت مقیاس پذیری قابل تکرار است.

مانوئل خیمنز گارسیا، بنیانگذار Nagami امیدوار است که یادداشت پروژه تنها صنعت ساخت و ساز را رادیکال کند، اما همچنین الهام بخش معماران نسل های آینده برای سرمایه گذاری و کشف نوآوری های زیست محیطی به عنوان یک عنصر قابل قبول برای طراحی زیستگاه های آینده است.

گرگوری هان ویرایشگر فنی دیزاین میلک است. یک بومی لس آنجلس با عشق و کنجکاوی عمیق برای طراحی، پیاده روی، استخرهای جزر و مد، و سفرهای جاده ای، مجموعه ای از ماجراجویی ها و تفکرات او را می توانید در اینجا پیدا کنید. gregoryhan.com.

دیدگاهتان را بنویسید