ایزابل هایلمان، طراح داخلی، از لعاب و تغییرات سطح استفاده کرده است تا یک کارگاه نساجی سابق در پاریس را به یک آپارتمان با پلان باز با یک دفتر کار اختصاصی تبدیل کند.

صاحبان ملک در Rue Jean-Pierre Timbaud از استودیوی Heilmann درخواست کردند حماسه برای منطقی کردن فضای داخلی و ایجاد فضایی برای کار در منزل و در عین حال حفظ چیدمان عجیب و غریب آپارتمان.

دفتر خانه روی سکوی بلند در آپارتمان تیمبودفتر خانه روی سکوی بلند در آپارتمان تیمبو
ایزابل هایلمن آپارتمان تیمبو را تکمیل کرده است

انبار موجود دارای چندین فضا غیر عملی و فرسوده از جمله یک اتاق خواب تنگ و سه نیم طبقه با سقف های کم بود که زمانی برای نگهداری رول های پارچه استفاده می شد.

Heilmann برخی از سازه‌های موجود را حذف کرد و تغییراتی را در ارتفاع کف ایجاد کرد تا فضاهای جدید را ترسیم کند و در عین حال پنجره‌های داخلی را اضافه کرد که ارتباط بصری بین اتاق‌ها را حفظ می‌کند.

پلتفرم بلند شده مسکن دفتر خانه در آپارتمان توسط ایزابل هایلمنپلتفرم بلند شده مسکن دفتر خانه در آپارتمان توسط ایزابل هایلمن
یک سکوی برجسته دفتر خانه را در خود جای داده است

طراح به Dezeen گفت: “استفاده از تفاوت در سطح و پارتیشن های شیشه ای به شما این امکان را می دهد که فضاهای مختلف زندگی را مشخص کنید و در عین حال به نور اجازه گردش دهید.”

او افزود: “اکنون، از لحظه ای که وارد می شوید، یک دید جهانی از حجم آپارتمان دارید.” “این راهی برای داشتن یک طرح بسیار باز بدون معایب اتاق زیر شیروانی است.”

نردبان منتهی به نیم طبقه در آپارتمان تیمبو نردبان منتهی به نیم طبقه در آپارتمان تیمبو
یک در سبز روشن در فضای ناهار خوری یک WC را پنهان می کند

پارتیشن‌هایی که اتاق خواب موجود را در بر می‌گرفت، برداشته شد و یک سکوی ساخته شده به جای آنها اکنون شامل یک دفتر خانه است که دو ایستگاه کاری و دیواری از قفسه‌بندی کتابخانه را در خود جای داده است.

دو نیم طبقه نیز تخریب شد و تنها یکی در کنار ورودی باقی ماند که به اتاقی برای بازی و پذیرایی از مهمانان شبانه تبدیل شد.

READ  راهنمای Dezeen برای چیدمان آشپزخانه

هایلمن در تمام فضای داخلی به دنبال حفظ روحیه کارگاه قدیمی بود که صاحبان آن را به این فضا جذب کرده بود. سکوی برافراشته تغییرات ارتفاع نیم‌ساخت‌های قدیمی را به یاد می‌آورد، در حالی که عناصر مجسمه‌سازی هندسی طرح اولیه را تداعی می‌کنند.

نمایی از آشپزخانه به اتاق نشیمن آپارتمان اثر ایزابل هایلمننمایی از آشپزخانه به اتاق نشیمن آپارتمان اثر ایزابل هایلمن
آشپزخانه و اتاق نشیمن با یک پارتیشن شیشه ای از هم جدا شده اند

او توضیح داد: پارتیشن‌ها و شکل‌های به هم پیوسته کارگاه قدیمی ساده‌تر شده‌اند، اما ما این بازی مکعب‌های نامتقارن را به شکل سرتخت یا پارتیشن شیشه‌ای بین اتاق خواب و اتاق نشیمن می‌بینیم.

روح صنعتی نیز در انتخاب وسایل روشنایی یا متانت کاشی کاری سرویس بهداشتی پیشنهاد می شود.

نمونه‌هایی از نقوش هندسی تکرارشونده شامل مجموعه‌ای از حجم‌های مکعبی حاوی کمدها و طاقچه‌های ذخیره‌سازی در دو طرف پله‌های منتهی به سکو است.

یک پنجره نامتقارن یک ویژگی برجسته ایجاد می کند که اتاق نشیمن را با اتاق خواب جدید متصل می کند، جایی که یک تخته پلکانی فضای قفسه ای برای کتاب ها، نقاشی ها و اشیاء ایجاد می کند.

آشپزخانه در مقابل سکوی اداری قرار دارد و دارای یک طرح ساده L شکل است که در زیر نیم طبقه و پنجره ها قرار می گیرد.

اتاق نشیمن آپارتمان تیمبواتاق نشیمن آپارتمان تیمبو
یک تاب در اتاق نشیمن از سقف های بلند آپارتمان استفاده می کند

واحدهای کمد دارای درهای تخته سه لا توس و میز کار کورین مرمری هستند که ظاهر مینیمال و صنعتی داخلی را تکمیل می کند.

دیوار تمام قد شیشه ای و فولادی که بخشی از کارگاه اصلی بود با دقت حفظ شد و اکنون اتاق نشیمن را از یک طرف از آشپزخانه و ناهارخوری از طرف دیگر جدا می کند.

READ  The Link Up: سرم چشم جدید مورد علاقه Em، ابزار برس مو جادویی 8 دلاری Jess، و کتاب طراحی که ما بی صبرانه منتظریم تا به دستمان برسد

یک در در پارتیشن شیشه ای مرکزی به قسمت نشیمن منتهی می شود، جایی که یک تاب آویزان از سقف بیشترین استفاده را از ارتفاع اتاق می برد.

مالکان می خواستند یک بوم خالی برای نمایش مجموعه اشیاء قدیمی خود داشته باشند، بنابراین دیوارها و کف در سرتاسر آپارتمان به رنگ سفید رنگ می شوند تا پس زمینه ای کم رنگ و مینیمال فراهم شود.

اتاق خواب آپارتمان تیمبو اتاق خواب آپارتمان تیمبو
روتختی سبز رنگ در اتاق خواب توجه را به خود جلب می کند

این طرح همچنین با هدف ایجاد فضایی بازیگوش، آرام و خلاقانه که تداعی کننده مدرنیسم دهه 1960 است، با قطعات کلاسیکی مانند چراغ اسنوپی اثر آشیل کاستیگلیونی و چاپ انزو ماری ارائه دهنده رنگ‌های پاپ است.

در اتاق خواب، یک در با رنگ زرد و روتختی سبز توجه را به خود جلب می کند، در حالی که یک در سبز روشن در فضای ناهار خوری یک سرویس بهداشتی با سینک روی کاشی های سیمانی صورتی منقبض را پنهان می کند.

اتاق خواب دارای یک منطقه پانسمان بزرگ با کمدهای ساخته شده از تخته سه لا توس است که در فضایی قرار دارد که قبلاً توسط حمام اشغال شده بود.

حمام آپارتمان اثر ایزابل هایلمنحمام آپارتمان اثر ایزابل هایلمن
کاشی های منحنی پاپ کورن سینک را می پوشاند

حمام اصلی با سینک هندسی که با کاشی های گرد از شرکت فرانسوی Pop Corn پوشیده شده است، نمایی بازیگوش از تم هندسی استفاده شده در جای دیگر آپارتمان ارائه می دهد.

ایزابل هایلمن قبل از تاسیس آژانس خود Epicène در سال 2018 در مدرسه اکول بول پاریس تحصیل کرد. این استودیو فضاهای عمومی و مسکونی را طراحی می کند که حس مینیمالیستی را با عشق به رنگ ها و قطعات بیانی شخصیتی ترکیب می کند.

READ  Studio.Oong در طراحی یک «واکنش متقابل در برابر یک دنیای دیستوپیایی»

دیگر دکوراسیون داخلی خانه پاریسی که اخیراً در Dezeen به نمایش گذاشته شده اند عبارتند از یک آپارتمان با آشپزخانه قرمز شرابی و دیگری که شبیه یک “جعبه جواهرات رنگی” طراحی شده است.

عکاسی توسط استودیو BCDF.

دیدگاهتان را بنویسید