استودیوی معماری داخلی امانوئل سیمون در نانوایی Liberté در پاریس از خلیج های طاق دار ، رنگ های شنی و مبلمان گرد استفاده کرد.


بنیانگذار Boulangeries Liberté Mickael Benichou داد امانوئل سیمون اختیار آزاد برای ایجاد “یک نقطه منحصر به فرد” در فضای 25 متر مربع.

نانوایی لیبرتی در پاریس
بالا: Liberte به عنوان یک نانوایی خوش آمدید طراحی شده است. در بالا: منظور از خلیج های گرد افزودن عمق و گرما به فضا است

هدف طراحان ایجاد فضاهای داخلی دنج بود تا بازدیدکنندگان را مجبور کند در حین کار در نانوایی روزانه خود ، کمی بیشتر از حد معمول داخل خانه بمانند.

امانوئل سیمون ، بنیانگذار استودیو ، به دزین گفت: “من می خواستم یک تجربه معتبر و به یاد ماندنی ، در محلی برای گذراندن روزانه که نسبتاً مختصر است ، برای خرید نان ایجاد کنم.”

او ادامه داد: “فضای دنج احساسی است که از بسیاری از جزئیات ناشی می شود: مواد طبیعی ، رنگها ، اشکال گرد مبلمان ، نورپردازی و طاقهای این نانوایی.”

طاقچه های قوسی برای نشستن
چهارپایه چوبی جامد و چراغ های گرد اصالت را می افزاید

این نانوایی دارای مجموعه ای از طاق های طاق دار است که در آن مشتریان می توانند بنشینند و از قهوه و شیرینی های خود لذت ببرند.

چهار خلیج دیگر پشت پیشخوان اصلی برای نمایش انتخاب نان استفاده می شود.

نانوایی لیبرتی در پاریس
یک جزیره مرکزی ، جایی که مشتریان می توانند سفارشات خود را در آن قرار دهند ، جلوی نمایش نان ایستاده است

سیمون توضیح داد: “قوس ها باعث می شوند نگاه بین حجم ها و بازی نور حرکت کند ، شکل گرد آن پوششی و خوشایند است.”

او می افزاید: “شما خود را در محاصره قوسی ، مانند یک صلیب ، می بینید که باعث می شود نگاه بین نمای نورها و حجم ها حرکت کند.”

طاق های طاق دار حاوی نان
سیمون از کاشی های راکو برای تکرار ترک های موجود در نان تازه پخته استفاده کرد

در جای دیگر ، قفسه های داخلی کالاهای پخته شده فروشگاه ، ظروف آشپزخانه و زیور آلات رنگ خنثی را به نمایش می گذارد.

READ  Lizée-Hugot از چرم و فولاد لوله ای برای هدایت دهه 1970 در غذاخوری پاریس استفاده می کند

کاشی های راکو – کاشی های سرامیکی که با استفاده از تکنیک شلیک ژاپنی ساخته شده اند – جزیره مرکزی و طاق های قوسی را تزئین می کنند.

سیمون گفت: “من Raku را انتخاب کردم ، یک تکنیک سرامیکی ژاپنی که از شوک حرارتی برای ایجاد ترک های تصادفی استفاده می کند ، زیرا یادآور نان داغ خارج از فر است.”

“پلاک های راکو جزیره مرکزی و طاقچه های قوسی شکل را تزئین می کند و نقاشی موزون ایجاد می کند.”

فضای داخلی دیوار خاکستری
چراغ های سقفی گرد از خاک رس شاموت ساخته شده است

سایر جزئیات سفارشی شامل 12 چراغ سقفی گرد ساخته شده از خاک رس شاموت و شیشه مات و چهارپایه های چوبی گرد است.

سایمون گفت: “وجود چوب جامد ، که توسط دست صنعتگر شکل گرفته ، تصفیه ای را در این مکان ایجاد می کند که برای اندازه گیری ساخته شده است.”

نانوایی لیبرتی در پاریس
طاقهای قوسی برای نمای بیرونی نمایان است

زنجیره ای محبوب نانوایی در حال حاضر یک فروشگاه در خیابان des Vinaigriers ، پاریس دارد. این مکان جدید در منطقه 7 پاریس ، بخشی از گسترش نانوایی را نشان می دهد.

یک دهانه عمودی باریک در پشت اتاق به مشتریان این امکان را می دهد تا هنگام آماده سازی غذاهای لذیذ ، نانوا را در محل کار تماشا کنند که به “اصالت” تجربه اضافه شده است.

سایر طرح های نانوایی مینیمالیستی شامل نانوایی صنایع دستی Sofi است که در برلین واقع شده است. معماران دانمارکی Mathias Mentze و Alexander Vedel Ottenstein نانوایی را در اطراف یک آشپزخانه باز طراحی کردند تا مشتریان بتوانند از تماشای مراحل تهیه نان لذت ببرند.

READ  لینک بالا: مقاله پرچین و چشم‌باز Em به معنای واقعی کلمه به همه توصیه می‌شود، هک گل آرایی ۷ دلاری Mal و سه لباس تابستانی که همه ما دوست داریم.

دیدگاهتان را بنویسید