آیا یک نمایشگاه نورپردازی می تواند اشک مردم را برانگیزد؟ وقتی از طراح لندنی می آید لی جارو، به نظر می رسد می تواند. شاید این احساسی بود که بالاخره پس از سال‌ها دوری به میلان برگشتم، یا خستگی ناشی از تحریک بیش از حد همراه با شب‌های دیرهنگام زیاد، اما چندین نفر گزارش دادند که در حین قدم زدن در این فضای چشمگیر سرازیر شدند. جارو یک پای ثابت است هفته طراحی میلان و دیزاین میلک از همان روزهای ابتدایی کار 15 ساله اش او را دنبال می کرد، اما این بار او حتی از خودش هم برتر بود.

الهام الهی شش مجموعه نورپردازی جدید را با الهام از مکان‌های عبادت در طول اعصار و زبان طراحی که اغلب برای القای هیبت و ارادت در میان پیروان استفاده می‌شد، به نمایش گذاشت. این تأثیرات همراه با تحقیقات عمیق در مورد معماری مدرنیستی و بروتالیستی که بروم را در حین بزرگ شدن احاطه کرده بود، منجر به ایجاد شبح‌های جدا شده در چارچوب یک «سفر کلیسایی» شد که در آن تأمل می‌کردند که چگونه نور اغلب به مکان‌های مقدس مرتبط می‌شود، و تداعی کننده احساس سکون، احترام و تفکر.» مطابق با رویکرد دقیق بروم، آخرین جزئیات بزرگترین نمایش میلان او تا به امروز در نظر گرفته شده بود، از منظره صوتی دراماتیک گرفته تا انتخاب فرش مناسب “کلیسا” – و تجربه نفس گیر بود.

تگرگ با ارجاع به خرده‌های نور و سایه‌های پنجره‌های لنتس در طاق‌های کلیسا، در چینش شش متری بین ردیف‌هایی از نیمکت‌ها به نمایش گذاشته شد که به‌طور ظریفی نیمکت‌ها را تداعی می‌کرد. آینه ای در پایین حسی از یک چشم انداز بی نهایت ایجاد می کند، و مفهوم رپچر را به یاد می آورد – رویداد “آخر زمان” که برخی از مسیحیان انجیلی معتقدند که همه ایماندارانی را که زنده هستند، همراه با ایمانداران قیام کرده، “در ابرها به بالا می بینند. خداوند را در هوا ملاقات کن.»

READ  Flatiron نمادین دوباره با بلندگوی طبقه Takahiro Miyashita برمی خیزد

Requiem یک مجموعه نسخه محدود است – از هر قطعه فقط 15 نسخه ساخته خواهد شد. خود لی بروم پارچه‌هایی را با دست آغشته به گچ دور شیشه‌های نورانی می‌کند تا پارچه‌های مرمری روی مجسمه‌های باستانی را تداعی کند و بازی بین سبکی و وزن، حرکت و سکون، و بافت‌های سخت و نرم ایجاد کند.

Chant با آوردن عناصر بروتالیست و مدرنیستی به بازی، از آجرهای شیشه ای فشرده که اغلب به جای شیشه های رنگی در ساختمان های مذهبی دهه 1970 استفاده می شد، الهام گرفت. شیشه به شکل “کره ای در مکعب” دمیده می شود و سپس هر مکعب به لوسترهای تک یا دو طبقه متصل می شود.

Vesper همچنین از مجسمه‌های بروتالیستی و نورپردازی مدرنیستی کلیسای جامع استفاده می‌کند – و با استفاده از آلومینیوم اکسترود شده در طلا یا نقره براق شده در شکل «به نقطه‌ها» ساخته شده است. در بیانیه این برند آمده است: “این مجسمه های نور معلق بر درام فضاهای طاقدار و کیفیت متعالی نور تاکید دارند.”

Alter که از بلوط جامد حکاکی شده است، اشاره ای به کاوش بروم در اشکال زاویه دار کلیساها و آلترهای اواسط قرن و مواد گرمتر و طبیعی قلم ها و میله ها است. چراغ ها را می توان به صورت آویز مانند بالا یا روی سطح آویزان کرد.

در نهایت، پانتئوم از سقف بتنی معبد باستانی رم به همین نام و همچنین خطوط تمیز و تکراری که اغلب در معماری بروتالیستی دیده می شود الهام گرفته شده است. هر قطعه با دست در Jesmonite ریخته‌گری می‌شود و با سند بلاست به آن بافتی خشن می‌دهد، با شکل حباب که فضای منفی آن را منعکس می‌کند. در اینجا، خوشه های متقارن تأثیر خود را تقویت می کنند.

READ  مراحل تولید در داخل فروشگاه شکلات دنگو به نمایش گذاشته می شود

براوو آقای بلوم – ما نمی توانیم منتظر باشیم تا ببینیم سال آینده چه چیزی برای ما آماده کرده اید!

کیتی ترگیدن یک روزنامه نگار، نویسنده و پادکست هدفمند است که از رویکرد دایره ای برای طراحی دفاع می کند – زیرا سیاره زمین به داستان های بهتری نیاز دارد. او همچنین بنیانگذار و مدیر Making Design Circular، یک انجمن برنامه و عضویت برای طراحان سازندگانی است که می خواهند به اقتصاد دایره ای بپیوندند. او با 20 سال تجربه در صنایع خلاق، به طور منظم در نشریاتی مانند The Guardian، Crafts Magazine و Monocle24 همکاری می کند – و همچنین به عنوان ویراستار در Large for Design Milk. او در حال حاضر در حال بررسی این سوال است که “آیا صنایع دستی می توانند جهان را نجات دهند؟” از طریق مجموعه‌ای از آثار نوظهور که شامل کتاب پنجم او به نام Wasted: When Trash Becomes Treasure (لودیون، 2020) و پادکست Circular با کتی ترگیدن است.

دیدگاهتان را بنویسید