اسکات هندرسون یک طراح صنعتی برتر است که طرح های محصول را برای مشتریان جهانی Fortune 500 ایجاد می کند. استودیوی او، شرکت اسکات هندرسون، در شهر نیویورک مستقر است و در طراحی صنعتی، مهندسی، طراحی دیجیتال، برندسازی، تولید IP/پتنت و منبع تولید تخصص دارد. دیدگاه اسکات این است که طراحی باید به “طراوت هوشمندانه” برسد. باهوش، مانند نبوغ همراه با حس شوخ طبعی، و طراوت که احساس سلامتی و شادی را برمی انگیزد. بیش از 90 درصد از پروژه های اسکات به تولید انبوه رسیده اند، رکوردی که کمتر طراح می تواند ادعا کند. اسکات جدای از شهرت جهانی و برنده جوایز خود در طراحی صنعتی، مالکیت معنوی نیز ایجاد می کند. او در حال حاضر دارای بیش از 50 حق ثبت اختراع در ایالات متحده و اروپا برای نوآوری در زمینه های متنوعی مانند لوازم خانگی و لوازم خانگی تا محصولات پزشکی مصرفی و لوازم الکترونیکی است.

اسکات اغلب در مورد موضوع طراحی، چه در سطح ملی و چه در سطح بین المللی صحبت می کند، و کار او فرصت هایی را در جامعه طراحی برای او فراهم کرده است. آثار او در مجموعه دائمی موزه بروکلین، موزه ملی طراحی کوپر هویت اسمیتسونیان و موزه آلسی گنجانده شده است. اسکات به عنوان رئیس کنفرانس بین المللی طراحی IDSA عمل می کند، به عنوان ستون نویس برای مجله نوآوری، به عنوان طراح کشور شریک و سفیر طراحی به نمایندگی از ایالات متحده برای Messe Frankfurt Ambiente و اخیراً به هندرسون که به عنوان مجری و داور در سریال تلویزیونی ملی CBS، America By Design، نمایش داده شد، معرفی شد.

امروز اسکات هندرسون به ما می پیوندد جمعه پنج!

مردی با پوست روشن با موهای تیره و عینک با پیراهن مشکی و با چانه روی دست راستش به دوربین لبخند می زند.

اسکات هندرسون

مجسمه سبز انتزاعی

Tony Cragg, Green Early Forms, 2003, edition of 6 \ عکس: ماریان گودمن گالری

1. مجسمه سازی

من عاشق مجسمه های تونی کرگ هستم. به‌عنوان یک طراح صنعتی، من متوجه شدم که حرفه ما دوست دارد نقش خود را به‌عنوان شکل‌دهنده کم‌اهمیت جلوه دهد و به‌عنوان چیزی که به‌عنوان مطلوب‌تر حل‌کننده‌های مشکل و نوآورانی تلقی می‌شود که دستاوردهایشان حاصل تحقیقات تجربی است، تلقی می‌شود. با این حال، بسیاری از آنچه طراحی صنعتی همیشه در مورد آن بوده است، اختصاص فرم به اشیاء کاربردی است، که می تواند آنها را بهتر کار کند یا استفاده از آنها را لذت بخش تر می کند. مجسمه‌سازی انتزاعی فاقد هر گونه ویژگی عملکردی و بازنمایی است – پس چرا باید درست به نظر برسد؟ ما می دانیم که این قطعات “درست” یا “حل شده” به نظر می رسند زیرا در معتبرترین موسسات جهان اقامت دارند و میلیون ها نفر هر سال برای دیدن آنها جمع می شوند. برای من، این ثابت می‌کند که فرم چیزی جز زائد است و هرگز نباید کم‌اهمیت شود.

اثر هنری انسان با داس سوار بر اسب که توسط ویرانی احاطه شده است

دلال مرگ، فرانک فرازتا

2. قدرت تصویر گرافیکی

در دوران کودکی، مدت‌ها قبل از اینکه نام طراحی صنعتی را بشنوم، مانند اکثر طراحان در حال رشد، واقعاً به طراحی، طراحی و هنر علاقه داشتم. در میان تمام هنرمندانی که در این سن جوان تحسین می‌کردم – که شامل کارهای دیزنی، راکول و سالوادور دالی می‌شد – از استاد بزرگ هنر فانتزی، فرانک فرازتا، بت می‌کردم. من دیگر معاصران این ژانر را به همان اندازه سخت مطالعه کردم، از جمله کارهای بوریس والخو، جفری کاترین جونز، و دیگران، اما کار فرازتا برجسته بود زیرا بسیار قدرتمند طراحی شده بود – به این معنی که ترکیب های گرافیکی آن فوق العاده تاثیرگذار بودند. این اولین مواجهه من با مفهومی بود که طراحی روی میز می آورد. این طراحی این قدرت را دارد که جلوه فوری خود را فراتر بگذارد و الهام بخش افرادی مانند لوکاس و اسپیلبرگ باشد – کاری که هنر فرازتا معروف بود – در نتیجه امتیازهای چند میلیارد دلاری ایجاد کرد. این طراحی بود، نه مهارت فنی یا هنری که باعث تفاوت در این تصاویر شد. تا به امروز، من اغلب به یک مشکل طراحی با این سوال برخورد می‌کنم که «چگونه می‌توانم این چیز را جذاب جلوه دهم؟»

نشستن عمومی روشن به شکل پیاز گل لاله

صندلی عمومی لاله توسط تولپی

3. هوشمندی + سبکی در طراحی

من عاشق این صندلی عمومی به شکل لاله در هلند توسط شرکت هلندی Tulpi هستم. طراحی صنعتی یک حرفه خاص است و طراحان به تاریخچه آن می چسبند و سعی می کنند بر اساس آن اعتباری مشابه با معمار ایجاد کنند – به این معنی که مدرنیسم و ​​مینیمالیسم و ​​طراحانی مانند Sapper، Rams و Rietveld را رمانتیک می کنند. اگر بخواهم کلمات کلیدی را به این رویکرد طراحی معاصر اختصاص دهم، ممکن است به مواردی جدی، سختگیرانه، سخت‌گیر و بی‌آرایش بپردازم. در کار خود من، که اغلب شامل طراحی یک محصول مصرفی به مقصد تارگت یا وال مارت است، ممکن است مخاطبان من تاریخچه طراحی صنعتی و معماری را ندانند یا به آن اهمیت زیادی ندهند. به جای این که این موضع را بگیرم که وظیفه من آموزش آنهاست، در عوض سعی می کنم برای آرزوهای واقعی آنها طراحی کنم. مردم آرزوی کلمات کلیدی مانند سبکی، گرما، شادی، شادی، عشق، موفقیت و مثبت بودن را دارند. آنها عموماً نمی خواهند سرد، سختگیر، جدی و خاکستری باشند.

کودکی که در یک طاق نما ایستاده و به ساختمانی در هند نگاه می کند

عکس: اسکات هندرسون

4. سفر

یکی از آخرین سفرهای مهم من قبل از همه گیری، به هندوستان بود تا با دانشجویان طراحی صنعتی در دانشگاه Auro در سورات، گجرات صحبت کنم. بهترین خاطرات زندگی من از سفرهایی است که به دور دنیا رفته ام. هند آنقدر پر از زندگی و سرزندگی بود که انرژی الکتریکی در هوا احساس می شد. من به خصوص از اقامت در امپریال دهلی نو لذت بردم، هتلی با طعم متمایز بریتانیایی راج. تجربه تنوع غنی موجود در سرتاسر جهان برای یک طراح خوب بودن بسیار مهم است، زیرا تنها از این طریق است که واقعاً درک می‌کنید که همه انسان‌ها آرزوهای یکسانی دارند و به یک اندازه سرسخت هستند. درک اینکه مردم واقعاً چه می خواهند، تبدیل شدن به یک طراح بزرگ است.

جاده کوهستانی

Upper Delaware Scenic Byway \ عکس: Dan Schenker

5. سفرهای جاده ای

به‌عنوان یک طراح، مغزم را روی یک کار رها کردم و چند هفته قبل از اینکه چیزهای واقعا خوب ظاهر شوند، آن را از نظر ذهنی «تعقیب» کردم. به عنوان یک طراح جوان، اغلب وقتی این نتایج به اندازه کافی سریع نمی آمدند یا مسدود می شدند، ناامید می شدم. چیزی که من متوجه نشدم این بود که این اطلاعات هنوز در ذهن من نبوده و هیچ مقدار کاغذی که از هم پاشیده می شود قرار نیست آن را به شکلی جادویی نمایان کند. در فرآیند خلاق، مهم است که به یاد داشته باشید که از تاکتیک های انحرافی استفاده کنید – کنار بروید و اجازه دهید ذهن خود آرام شود. وقتی بعد از این وقفه ها دوباره درگیر می شوید، بلوک ها با حالت جریان گریزان جایگزین می شوند، که دقیقا همان جایی است که می خواهید باشید. رانندگی در جاده های دورافتاده با مناظر زیبا، رستوران های شیک و شهرهای فراموش شده یک تاکتیک انحرافی عالی برای من است.

READ  شاهکار کوه با جزئیات بی عیب و نقص طراحی شده است

اثر اسکات هندرسون:

پوشش دهانه حمام نهنگ آبی در پس زمینه سفید

Moby Spout Cover

خاک انداز زرد و قلم مو در زمینه سفید

گردگیر + برس OXO

صندلی راحتی چوبی با صندلی روکش روی زمینه سفید

صندلی تخت

سه دماسنج قاشقی سفید و آبی در زمینه سفید

دماسنج پیشانی ویکس

مجسمه نقره ای به شکل ماهی مرکب در زمینه سفید

مجسمه ولگاریس

کلی بیل سردبیر ارشد دیزاین میلک است. این طراح گرافیک و نویسنده اهل پیتسبورگ از زمانی که به یاد می آورد عشق عمیقی به هنر و طراحی داشته است و از به اشتراک گذاشتن یافته های خود با دیگران لذت می برد. وقتی حواسش به هنر و طراحی عالی نرود، او را می‌توان یافت که در آشپزخانه به‌هم ریخته است، تا جایی که ممکن است اطلاعات مصرف می‌کند، یا روی کاناپه با سه حیوان خانگی‌اش. @designcrush او را در شبکه اجتماعی پیدا کنید.

دیدگاهتان را بنویسید