شرایط رانندگی در ماه گذشته در بخش های مسیر ناپلئون بسیار ایده آل نبود. مسیرهای پرپیچ و خم معمولاً دردناکی که از خط ساحلی درخشان کوت دازور شروع می‌شد و ردپای پرواز امپراتور فرانسه در سال 1815 از البا به گرنوبل را دنبال می‌کرد، در بخش‌هایی از مسیری که به دقت طراحی شده بود تا ما را با ما آشنا کند، بی‌رحمانه خیس می‌شد. تکرار اخیر یک نماد خودرو با تعداد کمی از همتایان. ریزش باران از دامنه کوه گاهی با چنان شدتی پایین می آمد که به نظر می رسید در حال رانندگی از طریق کارواش هستم (البته با سرعتی که هیچ کارواشی اجازه نمی دهد) به جای اینکه این مسیر داستانی که اغلب یکی از بهترین مسیرهای رانندگی در سراسر فرانسه در نظر گرفته می شود. اما پشت فرمان تازه رونمایی شده استون مارتین DB12به نظر می‌رسید که شرایط سخت به‌عنوان یک فرصت به نظر می‌رسید تا هر دلیل واقعی برای نگرانی.

عکس زاویه‌دار جلو از استون مارتین سبز رنگین کمانی پارک شده در پارکینگ هتل کوت دازور مشرف به موناکو.

عکس: گریگوری هان

آخرین نسخه استون با نام نمادین DB که بیان مطمئنی از مهندسی و استایل بریتانیایی است که به‌عنوان «اولین سوپر توریست جهان» شناخته می‌شود، سرگردانی باشکوه است – نوعی وسیله نقلیه که بدون توشه قضاوتی که گاهی اوقات به زنجیر کلید می‌رسد، حسادت را برمی‌انگیزد. وسیله نقلیه ای با قیمت مطمئن در دسته شش رقمی (شاید پاسی که به ارتباط تاریخی آن با بازیگر معروف جاسوسی جهان نسبت داده می شود). این وسیله نقلیه در حالی که به طرز قدردانی در تمام رنگ‌های مختلف خود، با رنگ درخشان سبز – زمردی رنگین کمانی پوشیده شده است، مانند صخره رودخانه‌ای درخشان که از آب کنده شده است، مسحور می‌شود، قبل از اینکه قدردانی مطالعه‌شده‌ای از کل ماهیچه‌های کشیده‌اش که در هر زاویه بیان می‌شود، جلب کند.

زنی با پای پوشیده از چکمه که از سمت راننده آستون مارتین DB12 در رنگ سبز رنگین کمانی بیرون زده است.

عکس: گریگوری هان

استون مارتین DB12 در رنگین کمانی سبز که در کنار جاده شنی در حومه فرانسه پارک شده است.

عکس: گریگوری هان

حالت عریض این وسیله نقلیه به شدت از مدل قبلی خود، DB11 وام گرفته است، با بسیاری از تغییرات قابل توجه در زیر کاپوت (یک 4 لیتری V-8 توربوشارژ جدید 671 اسب بخاری) یا پشت درهای کم ارتفاع GT. اما به گفته مایلز نورنبرگر، مدیر طراحی استون مارتین، مجموع تغییرات بیرونی DB12 – جلوپنجره بزرگ شده، اضافه شدن چراغ های جلو ماتریسی-LED، عقبی برجسته تر، و حالت عریض تر – منجر به یک نقطه اوج متمایز از 75 سال کار شده است. میراث DB به نظر می‌رسد که پهنای خودرو به‌ویژه مشخص است، و تا حدی اعتماد به نفس را القا می‌کند که این خودرو باید به کمک گرانش در نگه‌داشتن آن بر روی جاده همانطور که در نظر گرفته شده است، کمک کند.

صفحه نمایش قفسه با گزینه‌های رنگ آمیزی استون مارتین در مدل‌های مینیاتوری، کالیپرهای ترمز مشکی و طلایی، و نمونه‌های نمونه رنگ چرم.

عکس: گریگوری هان

مایلز نورنبرگر، مدیر طراحی استون مارتین در کنار تلویزیون صفحه تخت بزرگ که تصاویر گرافیکی در مورد موقعیت این برند بین دسته‌های خودروهای لوکس و پرفورمنس را نشان می‌دهد.

مایلز نورنبرگر، مدیر طراحی استون مارتین، قبل از حرکت ما در مورد قصد این برند برای ارائه یک وسیله نقلیه رضایت بخش لوکس و در عین حال بیش از توانایی عملکرد تهاجمی ارائه می دهد. \ عکس: گریگوری هان

عکس کناری استون مارتین نقره ای پارک شده در منطقه پارکینگ هتل کوت دازور با دامنه کوه در پس زمینه نزدیک و سه درخت سرو.

این لاستیک‌های 21 اینچی در حالت سکون بسیار چشمگیر هستند، اما حتی بیشتر در حین رانندگی، به لطف روکش فوم حذف‌کننده سر و صدا در داخل تایرهای جدید میشلین Pilot Sport 5S که به طور خاص برای ارائه چسبندگی مطمئن و در عین حال خاموش کردن صدای لاستیک تا 20 درصد طراحی شده‌اند. \ عکس: گریگوری هان

عکس زاویه دار بالای سر از استون مارتین سبز رنگین کمانی پارک شده پارک شده در پارکینگ هتل کوت دازور.

استون مارتین گزارش می دهد که DB12 می تواند تنها در 3.6 ثانیه از حالت سکون به سرعت 60 مایل در ساعت برسد که 0.4 ثانیه سریعتر از DB11 است. ما می‌توانیم تأیید کنیم که این نیرو همیشه آماده است، و ظاهراً برای کسانی که قادر و جرات کافی برای فراخوانی کامل قدرت روده‌ای V8 هستند، در دسترس است تا سرها را با حداکثر سرعت 202 مایل در ساعت به صندلی‌ها برگرداند. با توجه به شرایط باران ذکر شده، ما هرگز آن درجه از سرعت پایدار را تهدید نکردیم، اما به اندازه کافی خودرو را فشار دادیم تا خود را با چهار حالت رانندگی DB12 آشنا کنیم، که بیشتر از همه با تنظیم مرطوب خودرو آشنا شد. حالت درایو ممکن است مودبانه یک لحظه گذرا از فرمان بیش از حد تهاجمی در یک نقطه زمانی که این راننده از پیچی گسترده خارج شد، تصحیح کردند.

نمای جلوی آستون مارتین DB12 در فضای سبز پارک شده در اسکله دریاچه.

چه تکاملی در نظر گرفته شود و چه انقلابی، شکل ظاهری به دست آمده یک جنگنده وزنه بردار متقاعد کننده با کت و شلوار مناسب است که با یک کراوات کاملاً جدید کامل شده است: یک نشان بالدار جدید استون مارتین.

در خارج از این فرار کوتاه، سیستم کنترل پایداری الکترونیکی این سوپر تورر برای هیجان رانندگی از طریق سوئیچ‌بک‌های فرانسوی و در سرعت‌هایی که در شرایط مرطوب، خشک یا شرایط بین مسابقه‌ای به سرعت از کنار اتومبیل‌های مسابقه‌ای پلوتن عبور می‌کردند، محجوب بود.

READ  قدیم در استودیوی خود طراحی معماران D'Arcy Jones با جدید ملاقات می کند

نمای پشت سر از رنگین کمانی آستون مارتین DB12 در حال سوار شدن به غروب خورشید.

چیزهای زیادی در مورد طراحی مجدد داخلی DB12 ساخته شده است، که در یک چیدمان متفکرانه از دکمه‌ها و سوئیچ‌های فیزیکی که مکمل یک جفت صفحه‌نمایش دیجیتال هستند، که همگی با مقدار زیادی چرم دوخته‌شده پوشانده شده‌اند، بیان می‌شود که احساس نشستن در چنگال گیره‌ای بزرگ را می‌دهد. دستکش – البته مجلل ترین دستکشی که ممکن است تصور کنید.

نمای سمت راننده پشت فرمان استون مارتین DB12 رو به بیرون به سمت رشته کوه در دوردست.

برای افراد ناب شاید اضافه کردن حتی یک صفحه نمایش خیلی زیاد باشد، اما تیم داخلی استون مارتین تلاش کرده اند تا فضای داخلی را مطابق با استانداردهای مدرن به روز کنند و در عین حال درجه دلپذیری از قابلیت لمسی را که به تنظیم دما، حجم صدا و سایر امکانات رفاهی موجودات اختصاص داده شده است، حفظ کنند. در کنار دسترسی به حالت های درایو. چیدمان بصری احتمال آسیب دیدگی را از طریق منوی نمایشگر لمسی چند ثانیه ای که یک سیستم اطلاعات سرگرمی کاملاً لمسی وسوسه می کند، کاهش می دهد. و ما می‌توانیم تصور کنیم که در عرض چند روز، حافظه عضلانی فعال می‌شود، اگر شما آنقدر خوش شانس (و خوش شانس) باشید که راننده روزانه خود را با DB12 صدا کنید.

نمایی از سیستم اطلاعات سرگرمی کنسول مرکزی Aston Martin DB12

هر دو صفحه نمایش مرکزی لمسی 10.25 اینچی TFT و نمایشگر اطلاعات راننده 10.25 اینچی TFT استون مارتین که به DB12 اضافه شده اند، به طور قابل قبولی روشن و رنگارنگ هستند، با گرافیک واضح و مختصر با وضوح 720×1970. خوشبختانه Android Auto و Apple CarPlay بی‌سیم هر دو پشتیبانی می‌شوند، و سیستم صوتی Bowers & Wilkins با ۱۵ بلندگوی GT شما را در زمانی که می‌خواهید یک موسیقی متن سرزنده را در مسیر می‌خواهید، از بین نبرد.

READ  10 پست برتر جمعه 2022

عکس بیرونی که از پنجره باز سمت سرنشین به داخل نگاه می‌کند و صندلی‌های چرمی روکش دار را نشان می‌دهد.

تنها نگرانی هایی که در طول سفر روزانه ما با DB12 به آن اشاره شد، مربوط به سیستم ناوبری قطعاً در حال پیشرفت خودروی پیش تولید بود. مسیریابی نقشه تمایل بسیار مشکوکی داشت که بخواهد چند نفر از ما را به مراتع سبزتر و جاده های خاکی زیباتر منتهی به قسمت های ناشناخته هدایت کند. آستون مارتین با قول هایی که سیستم ناوبری داخلی پیش از انتشار در طبیعت، چندین به روز رسانی دیگر را مشاهده می کرد، نگرانی ها را کاهش داد.

جزئیات توییتر Bowers&Wilkins در داخل آستون مارتین DB12.

نشان طاقچه سمت راننده در داخل آستون مارتین DB12.

جزئیات چراغ های جلو ماتریسی LED با "استون مارتین" کتیبه متنی در پایین محفظه نور.

نمایندگان استون مارتین قبل از اینکه صبح روز رانندگی ما را در جاده رها کنند، زمان خوبی را صرف تأکید بر این موضوع می کنند که DB12 چگونه در نظر گرفته شده است تا در اوج بین لوکس نهایی و عملکرد هیجان انگیز حکومت کند. پشت فرمان DB12 جدید برای یک روز کامل، ما قبول داریم که در هر دو حساب و در همه جا کار به یاد ماندنی خوبی انجام می دهد و آن را به مدلی تبدیل می کند که شایسته دریافت نشان تازه تازه شده استون مارتین در جشن 110 سالگی این برند در کنار آن است. 75 سال از خط مدل نمادین DB. یا همانطور که Marek Reichman، معاون اجرایی و مدیر خلاق استون مارتین اشاره می کند، “مقوله جدیدی از تجربه رانندگی با طراحی عملکرد”.

سلب مسئولیت: سفر و اقامت توسط استون مارتین برای این بررسی ارائه شده است.

دیدگاهتان را بنویسید