یک نیمکت ساخته شده از سنگ نمک باستانی، یک نوار سنگی حکاکی شده و مبلمان آلومینیومی سفارشی توسط Studio Gameiro برای فضای داخلی رستوران پرتغالی Austa استفاده شده است.

این استودیو که در شهر Almancil، پرتغال واقع شده است، هنگام طراحی فضای داخلی از صنایع دستی منطقه آلگاروه اطراف استفاده کرد. توجه رستوران و کافی شاپ که دارای انباری قابل خرید نیز می باشد.

فضای داخلی سخت استفضای داخلی سخت است
استودیو Gameiro فضای داخلی Austa را طراحی کرده است

ژوائو گامیرو، بنیانگذار استودیو، به Dezeen گفت: “الهام بخش طراحی Austa سفری جذاب بود که ریشه در میراث غنی و صنایع دستی یک منطقه بسیار دست کم گرفته شده – و هنوز ناشناخته – در منطقه Algarve پرتغال داشت.”

“این سنت خارق العاده ای در ساخت اشیاء ماهرانه دارد، از سرامیک گرفته تا بافندگی، کارهای آهن و مس و حتی استخراج نمک، که در نهایت نقش اصلی را در پروژه ایفا کرد.”

نیمکت ساخته شده از سنگ نمکنیمکت ساخته شده از سنگ نمک
مبل ساخته شده از سنگ نمک از جمله مبلمان های سفارشی است

استودیو Gameiro از مواد لمسی برای رستوران استفاده کرد و دیوارهای آن را با گچ آهکی ملایم در رنگ‌های بژ خاکی و خرمایی پوشاند.

بسیاری از مبلمان به صورت سفارشی ساخته شده بودند، از جمله یک نیمکت به طول چهار متر و مجموعه ای از پایه های سفارشی ساخته شده از سنگ نمک استخراج شده محلی.

گامیرو گفت: «ما متوجه شدیم که درست زیر پای ما، در لوله، یک معدن سنگ نمک در عمق ۲۳۰ متری زمین، با نمک ۲۳۰ میلیون ساله وجود دارد.

نیمکت سنگ نمک در اوستانیمکت سنگ نمک در اوستا
بیش از 200 بلوک نمک نیمکت را تشکیل می دهند

او ادامه داد: «ما باید کاری با این ماده باورنکردنی انجام می‌دادیم و معدن لوله را متقاعد می‌کردیم که با ما همکاری کند تا برخی از قطعات باقی‌مانده آن‌ها را به بلوک‌های سازنده تبدیل کنیم و سپس آنها را «گیج» کنیم تا یک شی کاملاً اصلی را تشکیل دهند.»

READ  گزارش روند طراحی داخلی میشل اوگوندهین برای سال 2022.

این بلوک‌ها در همان ابعاد کاشی‌های سفالی مورد استفاده در چندین پروژه تکمیلی حک شده و به شیوه‌ای خاص چیده شده‌اند که مرجع رسمی الگوهای هندسی موجود در کوره‌های سفالی محلی را گسترش می‌دهد.

در رستوران اوستا خرید کنیددر رستوران اوستا خرید کنید
مشتریان می توانند از قسمت شربت خانه Austa خرید کنند

نیمکت حاصل از 230 بلوک هندسی ساخته شده از سنگ نمک ساخته شده است که گامیرو می گوید “تقریبا به اندازه سنگ استحکام دارند”.

گامیرو گفت: «در اصل، پروژه Austa نه تنها داستانی از طراحی و مهارت دارد، بلکه استحکام و استقامت مواد را نیز در بر می گیرد که عمیقاً در تاریخ زمین شناسی آلگاروه ریشه دارد. “در حال حفاری برای به نمایش گذاشتن چیزی منحصر به فرد در فضای باز.”

چهارپایه های آلومینیومیچهارپایه های آلومینیومی
صندلی های آلومینیومی برای رستوران ساخته شد

بنیانگذاران Austa Emma and David Campus و Studio Gameiro نیز با صنعتگران محلی برای ایجاد مبلمان سفارشی برای فروشگاه کار کردند. این شامل چهارپایه‌های چوبی با صندلی‌های کافه پرتغالی و همچنین صندلی‌های آلومینیومی محلی می‌شود.

در اشاره ای دیگر به تاریخ آلگاروه، از سنگ برای بار اصلی رستوران استفاده شد.

گامیرو گفت: «نوار مرکزی بلوک‌های سنگی مولئانوس حکاکی‌شده پیچیده را به نمایش می‌گذارد، اشاره‌ای به میراث معدنی منطقه و تکمیل کننده رنگ‌های روشن فضا».

“تجهیزات ثابت طراحی شده، از جمله سینک حمام، ابعاد کاشی های سفالی را بازتاب می دهد و به رنگ ها و بافت های دریا ادای احترام می کند.”

چراغ های مسی در رستوران پرتغالیچراغ های مسی در رستوران پرتغالی
آویزهای نور مسی فضا را تزئین می کنند

مس و سایر فلزات برای لوازم تزئینی و کاربردی انتخاب شدند.

گامیرو گفت: “تحقیقات ما در مورد صنایع دستی محلی ما را به ترکیب مس، طلا و نقره سوق داد که بازتاب تکنیک هایی از دوره روم و عرب است.”

READ  10 پست برتری که در سال 2023 بیشترین زمان را برای خواندن آنها صرف کردید (اسپویلر: خیلی ها شخصی هستند!)

“با الهام از هنر ساخت قابلمه های مسی (که امروزه هم به وفور استفاده می شود)، یک سری 9 تکه از آویزهای نور مسی برای ایجاد یک ویژگی نوری بد خلق، تجلیل از میراث، حافظه، و تخصص و شادی همه درگیر طراحی شد.”

پیشخوان بار در رستوران اوستاپیشخوان بار در رستوران اوستا
نوار از بلوک های سنگی مولئانوس حکاکی شده ساخته شده است

Austa و Studio Gameiro همچنین مجموعه محدودی از مبلمان طراحی شده برای رستوران را منتشر خواهند کرد که برای خرید در دسترس خواهند بود و آن را به فضای داخلی قابل خرید تبدیل می کنند.

از دیگر پروژه های داخلی قابل توجه در پرتغال می توان به هتل بوتیک آلگاروه با مبلمان قدیمی و خانه ای با فضای داخلی که از فضاهای تئاتر اطلاع رسانی شده بود اشاره کرد.

دیدگاهتان را بنویسید