دیوارهای بتونی مخفی در این آپارتمان مینیمالیستی در ملبورن با طراحی داخلی توسط شرکت محلی Studio Goss به چشم می خورد.


آپارتمان خیابان روزنث که در حومه شهر کلیفتون هیل واقع شده است، در سطح همکف یک ساختمان تجاری دهه 1970 قرار دارد که اخیراً برای استفاده مسکونی مناسب سازی شده است.

از آنجایی که مشتری قبل از تبدیل واحد آپارتمان را خریداری کرده است، استودیو گوس توانست از همان ابتدا درگیر فرآیند طراحی باشد.

اتاق نشیمن غرق شده با نشیمنگاه توگو، دیوارهای بتنی و آشپزخانه اوپن در آپارتمان خیابان روزنث
Studio Goss پوسته سازه بتنی آپارتمان (بالا و بالا) را در معرض دید قرار داده است.

استودیو که به شدت تحت تأثیر نمای بیرونی وحشیانه ساختمان قرار گرفته بود، تصمیم گرفت روکشی را که دیوارها و سقف را پوشانده بود جدا کند تا پوسته بتنی نامرتب زیر آن نمایان شود.

استودیو گفت: “این پروژه ثابت می کند که یک فضای بتنی جسور نباید سرد و غیر دعوت کننده باشد.” “این نقص و بافت را در بر می گیرد.”

استودیو همچنین کف را به اندازه یک و نیم متر پایین آورد تا یک فضای نشیمن بزرگ با ارتفاع دوبل ایجاد کند که از مسیر عمومی خارج از پنجره ها خارج می شود.

صندلی توگو سفید و سبز در مقابل دیوار بتنی در تبدیل مسکونی توسط Studio Goss
کاناپه های توگو خاکستری تونال از Ligne Roset در قسمت نشیمن با ارتفاع دوبل به چشم می خورد

این استودیو که توسط دیوید گاس در سال 2014 تأسیس شد، گفت: حفاری در طبقه همکف زیر سطح خیابان نه تنها فضای بیشتری را باز کرد، بلکه حس درام و مقیاس را در آپارتمانی که قبلاً یک آپارتمان عمومی بود ایجاد کرد.

با توجه به تونالیته دیوارهای بتنی، فضا با چند مبل خاکستری و یک صندلی راحتی سبز خزه ای مبله شده است. مجموعه توگو توسط Ligne Roset.

READ  هتل ریومار نارنجی + خنثی‌ها را با الهام از محیط اطراف جشن می‌گیرد
آشپزخانه با کابینت چوب بلوط و پیشخوان بلند در آپارتمان خیابان Roseneath
یک جزیره بتنی درشت در آشپزخانه نصب شده است

یک در شیشه ای کنسرتینا را می توان به عقب هل داد تا فضای نشیمن را تا یک تراس باز کند که مجموعه ای از گیاهان گلدانی گرمسیری را در خود جای داده است.

اگر ساکنان خیابان Roseneath خواهان حفظ حریم خصوصی بیشتری باشند، می‌توان یک پرده خاکستری رنگی که از سقف به پایین می‌ریزد کشیده شود تا منظره را مبهم کند.

در پشت سطح زمین آشپزخانه قرار دارد که توسط یک جزیره بتنی درشت لنگر انداخته است. بتن همچنین داخل طاقچه دیواری را که اجاق گاز کوچک را در خود جای می دهد، می پوشاند.

کابینت و تخته‌های کف در سراسر آپارتمان از چوب بلوط سفید ساخته شده‌اند، که استودیو احساس می‌کرد که “سطحی از گرما و جزئیات دقیق” را به فضای داخلی خاکستری می‌دهد.

راهرو با دیوارهای بتنی و کفپوش بلوط در فضای داخلی مسکونی توسط Studio Goss
کابینت و کفپوش آپارتمان از چوب بلوط ساخته شده است

یک پلکان بتنی جدید که در محل ریخته شده است به یک نیم طبقه منتهی می شود، جایی که یک اتاق خواب و حمام پشت یک پارتیشن بلوط قرار گرفته اند.

پروژه خیابان Roseneath در بخش داخلی آپارتمان جوایز Dezeen 2021 در فهرست نهایی قرار گرفته است.

راه پله بتنی آپارتمان خیابان Roseneath توسط Studio Goss
یک پلکان بتنی ریخته شده به نیم طبقه منتهی می شود

دیگر آپارتمان‌های در حال اجرا عبارتند از یک آپارتمان در گوانگژو که تقریباً به طور کامل با صنوبر داگلاس پوشیده شده است و یک آپارتمان پاریسی متعلق به عصر هاوسمان با دیوارهای چوبی موج‌دار.

عکاسی توسط ویلم-دیرک شما تویت.

دیدگاهتان را بنویسید