استودیو ووک Myrto ، یک پیتزا فروشی در ساردینیا را تکمیل کرده است که به منظور انعکاس رنگ های جزیره و سنگ های گرانیتی بادگیر طراحی شده است.


این رستوران که در شهر پورتو سروو واقع در کوستا اسمیرالدا واقع شده است ، شبیه غاری است که دارای دیوارهای گچی ، خمیده ، ماسه ای ، کف سیمانی و دهانه های قوسی پنجره است.

توضیح داده شد که فضای داخلی “ادای احترام به ذات” منطقه است استودیو ووکبه

پیشخوان کاشی کاری سبز در کنار نشیمن با چشم انداز به یخچال شراب در پیتزا فروشی میرتو
پیتزا فروشی Myrto توسط Studio Wok در مرکز یک پیشخوان با کاشی سبز (بالا و بالا) قرار گرفته است.

این تمرین می گوید: “وقتی به این قسمت از ساردینیا فکر می کنیم ، به سنگ های گرانیتی فکر می کنیم که توسط باد شکل گرفته اند.”

“قدرت باد باعث فرسایش و شکاف سنگ گرانیت می شود و آنها را به ساختارهای معماری تبدیل می کند که می توان در آنها زندگی کرد. پروژه بازسازی رستوران Myrto فرصتی برای ادای احترام به این منطقه و بیان داستان آن است.”

فضای داخلی رستوران توسط استودیو ووک با سقف خمیده و چیدمان میز ناهماهنگ و رنگ پاستلی
سقف های این رستوران خمیده است و شبیه غار است

فضای “خانگی و صمیمی” حداقل با قطعات سفارشی مجهز شده است ، مانند یک پیشخوان کاشی کاری شده که در رنگ های مختلف سبز رنگ شده است تا رنگ اسکراب های محلی را منعکس کند.

این رنگ های سردتر در مقابل چراغ های رنگ بورگوندی طراحی شده اند توسط مایکل آناستاسیادس برای Flos، که در سراسر رستوران استفاده می شود.

یک حیاط بزرگ بیرونی در پشت فضا به عنوان امتداد فضای داخلی تلقی می شود. در اینجا ، نوارهای پارچه ای یک سقف نفوذ پذیر تشکیل می دهند که در برابر باد واکنش نشان می دهد و نمایی از آسمان فراتر از آن را ارائه می دهد.

READ  آپارتمانی رنگارنگ + رویایی با الهام از عصر فضا در شهر هوشی مین

استودیو ووک که توسط مارچلو بونداولی ، نیکولا برنا و کارلو آلبرتو تالیابو در سال 2012 تاسیس شد ، قبلاً یک انبار با دیوارهای سنگریزه را به یک خانه روستایی تبدیل کرده است.

حیاط پیتزا فروشی میرتو با صندلی سفید و میز سبز
حیاط دارای یک سقف نفوذ پذیر است که از نوارهای پارچه ای سفید ساخته شده است

سایر نوارهای داخلی غار و رستوران که در Dezeen برجسته شده اند شامل این مغازه شراب فروشی در اسپانیا توسط Zooco Estudio است ، جایی که عناصر معماری بر اساس بطری ها و بشکه های شراب یک سقف طاق دار مدرن ایجاد می کنند.

در همین حال ، در مکزیکو سیتی ، شرکت محلی Michan Architecture یک جفت چراغ بتونی عظیم را بر روی نوار رستوران آویزان کرد تا فضایی غارنشین ایجاد کند.

عکاسی توسط سیمون بوسی انجام شده است.

دیدگاهتان را بنویسید