دفتر معماری Studio Hagen Hall یک خانه شهری در شمال لندن را به خانه ای تبدیل کرده است که از مدرنیسم کالیفرنیایی دهه 1970 الهام گرفته است تا صاحبان آن را در زندگی در لس آنجلس یادآوری کند.


استودیو هاگن هال هنرمندان صدابردار بن گرت و رای موریس برای بازسازی خانه ای در نزدیکی پریمروز هیل به سراغ او رفتند که به دلیل اندازه ، موقعیت و باغ خوب ، صاحبان جدید را مجذوب خود کرد.

استودیو هاگن هال این پروژه را طراحی کرده است
خانه شهری لندن در نزدیکی پریمروز هیل واقع شده است

گرت و موریس می خواستند فضای داخلی خانه را در سبک خانه هایی که در لس آنجلس یافت می شد ، و به ویژه محله Laurel Canyon که در آن زمان را با هم زندگی می کردند و موسیقی بنویسند ، تداعی کنند.

معمار لوئیس هاگن هال به دیزین گفت: “یکی از دلایل اصلی مراجعه مشتریان به استودیو هاگن هال این بود که آنها نکات طراحی دهه 1960 و 1970 را در کارهای قبلی ما ، به ویژه استفاده از مصالح ، طراحی نازک کاری و برنامه ریزی فضایی ، تشخیص دادند.”

رویکرد طراحی Hagen Hall برای پروژه Canyon House توسط کار معماران و طراحان قرون وسطی اطلاع رسانی می شود
فضای داخلی دهه 1970 بر طراحی تأثیر گذاشت

هاگن هال افزود: “در نهایت ، الهامات و منابع ما از ابتدا بسیار همسو بودند ، بنابراین برانگیختن این دوران طراحی یک فرایند بسیار مشارکتی بود.”

رویکرد طراحی هاگن هال برای پروژه خانه کنیون توسط کار معماران و طراحان قرون وسطی از جمله جان لاوتنر ، ریچارد نوترا و چارلز و ری ایمز ، که همه به دلیل کار در کالیفرنیا معروف هستند ، آگاه می شود.

یک مبل مخملی سفارشی در قسمت نشیمن
خانه برای بازسازی به پوسته خود بازگردانده شد

این خانه که در ابتدا در سال 1969 ساخته شد ، قبلاً توسط پارتیشن های ناجور و دو راه پله به سه تختخواب جداگانه جدا شده بود.

READ  آنچه در ماه گذشته خریداری کردید - داده ها در آن هستند و واضح است که همه ما به یک چیز فکر می کنیم…

مرحله اول بازسازی شامل بازگرداندن ساختمان به پوسته آن بود ، که نشان می داد مناسب بودن آن برای بازسازی اساسی به دلیل این که تنها دارای چند دیوار باربر داخلی است ، بود.

رنگ صورتی و پرتقال در سالن است
یک مبل مخملی سفارشی در سالن است

استودیو هاگن هال مجموعه ای از فضاهای صمیمی و انعطاف پذیر را در فضای کوچک خانه ایجاد کرد. هدف این بود که اطمینان حاصل شود که این فضاها به یکدیگر و باغهای جلو و عقب آن متصل هستند.

برداشتن یکی از راه پله ها باعث ایجاد یک فضای نشیمن باز در طبقه همکف شد که دارای یک سکوی مکالمه بلند و چسبیده به فضای غذاخوری و آشپزخانه است.

خانه ای به سبک دهه 1970 دارای استودیو ضبط و اتاق نوشتن است
استودیوی ضبط از بقیه خانه جدا است

فضای سالن دارای یک مبل مخملی سفارشی با فضای مخفی است که می تواند با استفاده از پرده های کتان سنگین و در یک حفره نارون سفارشی از فضای غذاخوری جدا شود.

طبقه پایین هم اکنون دارای یک استودیو ضبط و اتاق نوشتن حرفه ای است که از نظر ساختاری از بقیه خانه جدا شده است تا به انزوای صوتی برسد.

ویژگی های طراحی مانند بستر گفتگو ، راه پله باز و دریچه ای که آشپزخانه و ناهارخوری را به هم متصل می کند ، به وضوح به سبک خانه های قرون وسطی اشاره می کند.

استفاده از مصالح این دوره مانند نارون ، مخمل و شیشه فلوت با در نظر گرفتن عناصر معاصر تر ، از جمله کفپوش میکرو سیمان ، به روز می شود.

READ  هتل Rebello کارخانه سابق را در کنار رودخانه پورتو اشغال می کند
Studio Hagen Hall کابینت چوبی به آشپزخانه اضافه کرد
قطعات مبلمان قدیمی و معاصر در هر اتاق وجود دارد

هاگن هال می افزاید: “از نظر زیبایی شناختی ، بزرگترین چالش تلاش برای برانگیختن احساس زندگی در سبک زندگی کالیفرنیایی در دهه 1970 بدون ایجاد پاستیک آن دوران بود.”

“این نگرش همچنین به انتخاب مبلمان و آثار هنری ، که شامل ترکیبی از قطعات قدیمی و معاصر است ، کشیده شد.”

آشپزخانه مانند یک واحد مستقل است که کاملاً از نارون ساخته شده است
آشپزخانه شامل یک صندلی پنجره چوبی است

آشپزخانه مانند یک واحد مستقل است که کاملاً از نارون ساخته شده است ، با یک صندلی پنجره ای چشم اندازی به باغ و بازگشت به منطقه نشیمن.

کابینت آشپزخانه و حمام با شیشه فلوت ، شیشه دودی و سخت افزار برنجی طراحی شده است که با گذشت زمان یک پتینه را برای تکمیل مبلمان و روشنایی قدیمی قرون وسطی ایجاد می کند.

رنگ های پاستلی و کاشی های چوب پنبه ای در حمام
کاشی های چوب پنبه ای در حمام زیبایی دهه 1970 را افزایش می دهند

روکش های مخملی و یک فرش بافت دار به فضای سالن احساس گرم و مجلل می بخشد ، در حالی که کاشی های چوب پنبه ای که برای کف حمام و پانل های حمام استفاده می شود از نظر زیبایی در دهه 1970 گسترش می یابد.

راه پله ای که سه طبقه را به هم متصل می کند دارای یک نرده فولادی و شیشه ای است که ارتباط بصری بین فضاها را حفظ می کند.

اتاق خواب اصلی
رنگ های پاستلی در اتاق خواب

Canyon House در لیست طولانی در فضای داخلی خانه دسته بندی جایزه Dezeen Awards 2021 ، همراه با پروژه هایی از جمله خانه قرن نوزدهم در پاریس که توسط Clément Lesnoff-Rocard مدرن سازی شده و شامل یک ناهار خوری دو ارتفاع رو به حیاط خصوصی می شود.

عکاسی توسط ماریل لیند هنسنبه

دیدگاهتان را بنویسید