تمرین ژاپنی استودیو فومیهیکو سانو صنایع دستی محلی و مواد سنتی را در رستوران و مهمانخانه هیشیا در فوکیچیاما، کیوتو، که یک خانه محلی بازسازی شده قرن بیستمی یا مینکا را اشغال می کند، گنجانده است.


از کاغذ دست ساز ژاپنی، لاک و الوار محلی برای مدرن کردن و ارج نهادن به میراث این سازه 80 ساله استفاده شد که در فهرست کوتاه دسته بندی داخلی هتل و اقامت کوتاه مدت برای جوایز Dezeen 2021 قرار دارد.

فضای داخلی رستوران و مهمانسرا هیشیه با چوب پوشانده شده بود
رستوران و مهمانپذیر هیشیا در کیوتو قرار دارد و توسط استودیو فومیهیکو سانو طراحی شده است

مستقر در توکیو استودیو فومیهیکو سانو توسط صاحب رستورانی در همان نزدیکی سفارش داده شد، که از اینکه تنها محل اقامت در این منطقه توسط هتل های تجاری ارائه شده بود، در حالی که خانه های تاریخی خالی بودند، ناامید شده بود.

این استودیو بر این باور است که مسئله رو به رشد خانه های خالی در شهرهای روستایی بیشتر ژاپن – که اغلب به جای بازسازی تخریب می شوند – باعث “پراکنده شدن فرهنگ” در این مناطق شده است.

نمای داخلی اتاق مهمان در رستوران و مهمانپذیر هیشیه
طراحی مهمانسرا توسط کاروانسراهای سنتی صورت گرفته است

هیشیا از گونه‌شناسی یک مسافرخانه استفاده می‌کند، با خانه قبلی برای قرار دادن فضای رستوران در کنار چهار اتاق مهمان، که هر کدام به عنوان بیان و تجلیل از هویت شهر طراحی شده‌اند.

این استودیو توضیح داد: «از آنجایی که هدف این پروژه معرفی هویت فوکوچیاما به بازدیدکنندگان خارج از شهر بود، ایجاد فضایی منحصر به فرد برای محیط محلی و ویژگی مهم طراحی بود.

نمای داخلی اتاق مهمان در رستوران و مهمانخانه هیشیه با دیوارهای سبز
مینکا یا خانه محلی بازسازی شده دارای چهار اتاق مهمان است

وی ادامه داد: «هنگامی که به روش‌هایی فکر می‌کنیم که معماری می‌تواند از شلوغی و حال و هوای منطقه بکاهد، مفهومی برای ایجاد مسافرخانه‌ای که از مصالح، صنایع دستی و فرهنگ محلی استفاده می‌کند انتخاب شد.

READ  ده فضای داخلی توسط دانش آموزان هنر و طراحی Corcoran دانشجویان کارشناسی ارشد

به جای حذف ساختمان، طرح موجود آن اقتباس شد. یک راه پله دو ارتفاع که در اصل برای تخلیه طبقه همکف در هنگام سیل طراحی شده بود، دوباره به عنوان یک سالن پذیرایی و ورودی روشن تصور شد.

این سالن با یک راه پله چوبی کم رنگ و یک میز پذیرایی تیره و لاکی، مشرف به فضای باغ جدید در پشت ساختمان است که با برداشتن یک سوله قدیمی و معرفی کاشت و آثار هنری فصلی ایجاد شده است.

هر یک از چهار اتاق خواب هیشیا با زیبایی منحصر به فردی طراحی شده است. یک اتاق دو ارتفاع در جلوی ساختمان دارای روکش های کاغذی پنجره برای حفظ حریم خصوصی است و با یک دهانه کوره مانند در سطح بالا در چوب روشن می شود.

دیوارهای یک اتاق مهمان در رستوران و مهمانسرای هیشیا به رنگ آبی تیره رنگ شده بود
هر یک از اتاق های مهمان دارای تم متفاوتی است

در پشت ساختمان، اتاق دوم طبقه همکف مشرف به باغ است و یک بخش شیشه ای را در یک ستون چوبی اصلی گنجانده است تا نازک کاری سنتی ژاپنی را نشان دهد – تکنیکی که در بالای راه پله اصلی نیز استفاده شده است.

در طبقه اول، در زیر تیرهای اصلی نمای سقف شیبدار، اتاقی تاریک تر و سقفی با دیوارهای آبی و سیاه با اتاق دیگری با پنجره بزرگ مشرف به باغ در تضاد قرار گرفته است.

نمای داخلی رستوران رستوران و مهمانسرا هیشیه
فضای رستوران دارای یک نوار بزرگ سنگی است

در فضای صمیمی رستوران، یک پیشخوان به سبک بار ساخته شده از بلوک‌های سنگی یکپارچه که از شهر مجاور تامبا تهیه شده است، منطقه‌ای را احاطه کرده است که به آشپزخانه منتهی می‌شود.

READ  کاشی توسط باربر و اسگربی برای موتینا زیبایی در زمان را نشان می دهد

در سرتاسر قسمت‌های مشترک، قسمت‌های خاصی از کف با استفاده از روشی به نام «ناگوری» بافت‌بندی شده‌اند، که با اسکنه‌کاری‌شده در پوشش چوبی، هنگام راه رفتن با پای برهنه، احساسات متفاوتی ایجاد می‌کند.

فضای داخلی دارای کاغذ دست ساز ژاپنی، لاک و الوار محلی است

تصور اغلب منفی از نوسازی در ژاپن چیزی است که معماری I IN اخیراً سعی کرده است از طریق بازسازی یک آپارتمان جمع و جور در توکیو با اشاره به مصالح سنتی به چالش بکشد.

پروژه‌های دیگری که در فهرست نهایی دسته‌بندی هتل‌ها و فضای داخلی کوتاه مدت برای جوایز Dezeen 2021 قرار گرفتند، شامل هتل معماری Klein Dytham در مرکز توکیو با اتاق‌خواب‌های رنگارنگ و دو رنگ است.

دیدگاهتان را بنویسید