استودیو طراحی داخلی Taste Space این رستوران و کافه را در بانکوک طراحی کرد تا مشتریان را از کباب دانه های قهوه به فنجان سفر کند.


این استودیوی مستقر در بانکوک روند کباب کردن قهوه را برای اطلاع از طراحی آن از قصر سه طبقه در منطقه واتانا در پایتخت تایلند آغاز کرد.

افرادی که در یک کافه سفید نشسته اند
بالا: پاگا در گوشه ای از خیابان شلوغ در بانکوک واقع شده است. بالا: حیاط در سه طبقه گسترده شده است

در سه طبقه در گوشه ای از خیابان درختکاری شده ، پرداخت از کوه هایی که قهوه از آنجا سرچشمه می گیرد نشانه می گیرد.

Kijtanes Kajornrattanadech ، بنیانگذار Taste Space ، می گوید: “مرکز کوچک پاگا از” کوه “که دانه های قهوه در آن کشت می شود الهام گرفته است.

بارریستا قهوه در معبد پاگا می ریزد
باریستاها و مشتریان تشویق می شوند که در پیشخوان بزرگ با یکدیگر ارتباط برقرار کنند

طبقه آخر ، که نشان دهنده قله کوه است ، برای ذخیره دانه های قهوه و فضایی برای برگزاری کارگاه های قهوه اختصاص داده شده است.

طبقه زیر به دو اتاق تقسیم شده است: یکی دارای صندلی ها و میزهای خاکستری برای مشتریان است ، در حالی که دیگری دارای دستگاه مخصوص برشته شدن قهوه است.

قدم زدن در کافه پاگا
پوشش پاگا با رنگ خنثی و سفید رنگ پوشانده شده است

با تشکر از دو سطح ارتفاع ، مشتریان می توانند از پنجره های شیشه ای به داخل اتاق حیاط از هر نقطه دیدنی کافه دیدن کنند.

کاجورناتانادچ به دیزین گفت: “قبرستان یک فرایند مهم تهیه قهوه است ، بنابراین ما این قسمت را طوری طراحی کردیم که از هر گوشه کافه قابل مشاهده باشد.”

او توضیح داد: “ما اتاق قبرستان را با دیواری تمام شیشه ای طراحی کردیم تا قابل مشاهده باشد ، اما مانع از وقفه مردم در حین تهیه قهوه می شود.”

READ  یک آپارتمان استودیویی دنج در اوکراین با تخت مورفی

Taste Space به الزامات فنی مورد نیاز برای بو دادن قهوه در اینجا توجه زیادی داشت. برای کنترل سطح مستقیم نور خورشید در اتاق ، طراحان تصمیم گرفتند اتاق را بدون پنجره نگه دارند.

یک نور سفید روشن برای کمک به کارکنان برای بررسی رنگ دانه های قهوه در حالی که نور طبیعی از پنجره های طبقه همکف وارد می شود ، اضافه شد.

صندلی ، میز و نیمکت داخل کافه
طبقه اول امکانات بیشتری برای لذت بردن از قهوه برای مشتریان دارد

طبقه همکف بزرگ و سفید رنگ در اطراف یک پیشخوان بزرگ و خمیده چیده شده است. طراحان برای طراحی این نوار پیشخوان از باریستاهای محلی کمک گرفتند.

Kajornrattanadech می گوید: “برجسته یک کافه قهوه ای مثلثی مستحکم است که فضای زیادی را برای باریستاها برای انجام و برقراری ارتباط فرهنگ قهوه با مشتریان در مجاورت دوستانه فراهم می کند.”

وی ادامه داد: “ما برای طراحی نوار پیشخوان با وکلای دادگستری همکاری نزدیک داشتیم.” “ما می خواستیم به وکلای دادگستری کمک کنیم تا بدون مشکل کار کنند و عملکرد خوبی داشته باشند در حالی که مشتری که در پیشخوان نوار نشسته است می تواند از عملکرد قهوه ای که چکه می کند لذت ببرد.”

قهوه خانه در بانکوک
از تمام گوشه های کافه یک اتاق برشته دیده می شود

مجموعه ای از چهارپایه ها و میزهای کوچک در حاشیه ساختمان مکان هایی را برای مشتریان فراهم کرده است تا بنشینند و از قهوه خود لذت ببرند. پنجره های وسیع از کف تا سقف چشم اندازهایی را به مشروبخواران به خیابان شلوغ بانکوک در خارج ارائه می دهد.

READ  Siphonysta دم کردن سیفون قهوه را به مدت 3 دقیقه ساده می کند

Kajornrattanadech می گوید: “ما محیطی آرام را در رنگ سفید روشن طراحی کردیم تا مشتریان را تشویق به لذت بردن و تمرکز روی فنجان خود بدون هیچ چیز دیگر کند.”

کافه پاگا در بانکوک
پاگا ساختار یک کوه را منعکس می کند

لمس های بیشتر برای اشاره به کوه قهوه مانند رنگ بافت خشن که روی دیوارها و طراحی سقف منحنی طراحی شده است طراحی شده است.

از دیگر کافی شاپ های بانکوک می توان به کافه٪ Arabica متعلق به استودیوی معماری Precht اتریش اشاره کرد. این کافه در بزرگترین مرکز خرید پایتخت تایلند واقع شده است و 7000 آجر دست ساز دارد که در کف ، دیوارها و صندلی های پلکانی استفاده می شود.

عکاسی توسط Jinnawat Borihankijanan است.

دیدگاهتان را بنویسید