استودیو تالو یک خانه که در مونترال تقریباً 100 سال قدمت دارد و از تأثیرات اسکاندیناوی و ژاپن برای این کشور بهره می برد فضای داخلی.
این پروژه که در خیابان گری ، در یک منطقه مسکونی در ضلع جنوبی کوه رویال واقع شده است ، تجسم Japandi است – روند داخلی که ترکیبی از سبک ژاپنی و اسکاندیناوی است.

اتاق نشیمن اسکاندیناوی روشن در مونترال
یک اتاق نشیمن روشن جلوی خانه

این بازسازی برای یک خواهر و برادر بود استودیو هاوس بنیانگذار تینا وهتولا ، که از تربیت مشترک آنها در شمال انتاریو و میراث خانوادگی فنلاند گرفته شده است.

استودیوی تالو گفت: “ویژگی اصلی این طرح این بود که خانواده در هنگام ایجاد جیب هایی فضای خانواده را به وجود بیاورد و خانواده را دور هم جمع کند.”

آنها افزودند: “دیوارها برای برجسته كردن سقف های بلند خانه ها و جذب بیشتر نور طبیعی به فضا بدون ایجاد مزاحمت در ساختار اصلی ، باز شد.”

شومینه با اشیا art هنری
خانه ای در خیابان گری نزدیک به 100 سال قدمت دارد

طرح باز به مناطق مختلفی تقسیم شده است. در سرتاسر خانه ، جزئیات تاریخی مانند شومینه ای که با چوب می سوزد ، با لمس سبک حفظ و به روز می شوند. مناطق دیگر ، مانند آشپزخانه، به طور کامل بازسازی شدند.

به سمت جلوی خانه ، اتاق نشیمن و یک ناهار خوری رسمی در یک فضای واحد ترکیب شده اند.

قفسه بندی با پس زمینه هلو
یک پالت خاموش در سراسر خانه اجرا می شود

واهتولا به دزین گفت: “قبل از اینکه دیوار بین اتاق نشیمن و اتاق ناهار خوری را برداریم ، اتاق نشیمن مانند یک فضای کوچک ، تاریک و فراموش شده احساس می شد.”

استودیوی Talo صندلی هایی را در اطراف شومینه موجود سازماندهی کرده و برای تقویت زیبایی مینیمالیستی خانه ، انتخاب مبلمان جدیدی کرده است.

READ  BOOT TREND! 3 روشی که ما برای پوشیدن چکمه های کابوی در تابستان و پاییز هیجان زده هستیم
کابینت آشپزخانه خانه شهری مونترال
استودیوی تالو با نصب قفسه هایی با ارتفاع کامل در راهرو آشپزخانه را سر و صدا کرد

واهتولا توضیح داد: “یک مبل گرد ضخیم با یک میز قهوه مایل به خط کم خط و فرش نوبی با یک چرخش ظریف ، که یادآور یک باغ ژاپنی است ، ترکیب شده است.”

آنها افزودند: “چوب های سبک با بافت پشمی در صندلی صندلی پرچم پرچم مخلوط شده است ، نق زدن به شمال اروپا برای بخشی از میراث خانوادگی”.

در پشت خانه ، آشپزخانه غذا به عنوان “تمرکز بر آشپزی” توصیف شده است. به گفته طراح ، این نقطه اصلی جمع شدن خانواده به صورت روزانه است.

کابینت های تمام قد در امتداد راهرو داخلی خانه به دستیابی به ظاهری کمتر بهم ریخته کمک می کند.

گوشه صبحانه در بازسازی خانه مونترال
گوشه صبحانه محل اصلی اجتماع خانواده است

آشپزخانه با فراهم آوردن فضای ذخیره سازی زیاد در فضاهای مرده خانه ، از نیاز به کابینت های بالایی جلوگیری می کند ، که باعث می شود فضای آن روشن تر و بازتر باشد.

کف کف در اینجا یک کاشی با نور سبک است که در تضاد با کفهای اصلی چوب سخت است که در سایر نقاط خانه یافت می شود. در گوشه ای روبروی منطقه اصلی آماده سازی غذا ، یک گوشه صبحانه ساخته شده از لتهای سبک چوبی قرار دارد.

چوب سبک و ویژگی های کف در آشپزخانه

در سراسر خانه ، مجموعه شخصی اشیا art هنری ، مجسمه ها و نقاشی های مالک ، تضادی را برای پالت خنثی ایجاد می کند.

استودیوی تالو گفت: “زیبایی شناسی طراحی الهام گرفته از نشانه های ظریف طراحی ژاپنی و اسکاندیناوی است که هر دو جنبش خاص خود را از طبیعت می گیرند ، در حالی که هنوز معماری 100 ساله را حفظ می کنند.”

READ  ده اتاقی که هوشمندانه از "نظریه قرمز غیرمنتظره" استفاده می کنند
کابینت های چوبی آشپزخانه مونترال
صفحات میز بتونی رنگ ، كابینت های چوبی سبک را تكمیل می كنند.

وهتولا به دزین گفت: “طراحی اسكاندیناوی در واقع سادگی است بدون اینکه راحتی و كارایی را فراموش كنید.” وی افزود: “یک پالت خنثی و استفاده از چوب نیز به این امر افزوده است” و افزود که میراث اسکاندیناوی خودش بسیاری از تصمیمات مربوط به فضای داخلی را آگاه کرده است.

در حالی که این بازسازی متمرکز بر فضاهای طبقه همکف بود ، طراح همچنین در سطح بالایی مداخله کرد ، فرش قدیمی را برملا کرد تا تخته های کف اصلی را در معرض دید و اصلاح قرار دهد و حمام اختصاصی اتاق خواب اصلی را به روز کند.

کاشی حمام نوسازی حمام مونترال
یک دستشویی در طبقه بالا نیز مطابق با زیبایی جدید خانه بازسازی شده است

استودیوی Talo در سال 2020 توسط Tiina Vahlota تاسیس شد و در مونترال مستقر است.

از دیگر پروژه های این شهر کانادایی می توان به خانه ای اشاره کرد که در آن معماران قسمت هایی از کف را برش داده اند تا به پایین آمدن نور و یک زیر شیروانی مطبوع در یک ساختمان صنعتی برای یک خانواده جوان کمک کنند.

عکاسی و استایل توسط بروک استفنسون.

دیدگاهتان را بنویسید