از قفسه های کنسولی گرفته تا میخ های قابل تنظیم، جدیدترین لوک بوک ما هشت نمونه از استودیوهای باغ با فضای ذخیره سازی طراحی شده برای حداکثر استفاده از فضای محدود را گردآوری می کند.

استودیوهای باغ به طور فزاینده ای در خانه ها در سراسر جهان محبوب می شوند که عمدتاً به دلیل روند رو به رشد کار از راه دور است.

این سازه‌ها که اغلب در فضاهای کوچک شکاف داده می‌شوند، معمولاً دارای ردپای فشرده هستند و به راه‌حل‌های ذخیره‌سازی کارآمد نیاز دارند تا آنها را بدون به هم ریختگی نگه دارند.

مثال‌های موجود در این دفترچه نگاهی به برخی از راه‌هایی که می‌توان ذخیره‌سازی را به‌طور مناسب در استودیو باغ ادغام کرد، نشان می‌دهد که به صرفه‌جویی در فضای ارزشمند در ردپای کوچک آنها کمک می‌کند.

این جدیدترین نسخه از مجموعه لوک‌بوک‌های ما است که از آرشیو Dezeen الهام می‌گیرد. برای الهام بیشتر، نگاه کنید به لوک‌بوک‌های قبلی شامل خانه‌های تعطیلات مکزیکی، پرده‌های تمام قد و فضاهای نشیمن با تاب.


مطالعه داخلی کورک توسط سورمن وستونمطالعه داخلی کورک توسط سورمن وستون
عکس وای مینگ نگ

مطالعه کورک، انگلستان، توسط سورمن وستون

قفسه های توس و میزهای دوقلو از دیوارهای Cork Study که سورمن وستون در باغ باریک خانه ای در شمال لندن ایجاد کرده است.

این چیدمان برای کمک به به حداکثر رساندن فضای داخل استودیو جمع و جور طراحی شده است که تنها 13 متر مربع وسعت دارد و به عنوان فضای کاری برای یک نوازنده و یک خیاط ساخته شده است.

این دو میز، با سوراخ‌های کوچک خود، توسط یک پنجره عمودی طولانی در دیوار عقب شکسته شده‌اند و فضای کار را با نور طبیعی روشن می‌کند.

READ  کارشناسان تفاوت های ظریف دیوارپوش های مناسب برای چاپ را بررسی می کنند

درباره کورک مطالعه بیشتر بدانید ›


فضای داخلی سوله چوبی و پلی کربنات با میز کار چوبی، کف سبز، چهارپایه فلزی و انباریفضای داخلی سوله چوبی و پلی کربنات با میز کار چوبی، کف سبز، چهارپایه فلزی و انباری
عکس از نانسی ژو

Nightlight، نیوزلند، توسط Fabric

جعبه‌های ذخیره‌سازی سبز روی چرخ‌ها به‌خوبی زیر میز کار این ساختمان در نیوزلند قرار دارند، که باغ آینده خانه‌ای را که در سایت توسعه می‌یابد، اشغال می‌کند.

همچنین نوارهای باریکی وجود دارد که بر روی چارچوب چوبی این سازه 10 متر مربعی نصب شده اند و قفسه هایی مینیمال را تشکیل می دهند که می توان ابزارها را از آن آویزان کرد.

درباره Nightlight بیشتر بدانید ›


فضای داخلی The Garden Studio توسط Six Four Five Aفضای داخلی The Garden Studio توسط Six Four Five A
عکس از اشلیا وسل

The Garden Studio، کانادا، توسط Six Four Five A

بنیانگذار استودیوی معماری Six Four Five A در پوسته چوبی استودیوی کوچک خود که در باغ خانه خود در تورنتو ایجاد کرده بود، انباری ساخت.

گل میخ های عمودی آشکار به عنوان تکیه گاه قفسه ها و یک میز ایستاده بزرگ ساخته شده از تخته سه لا توس در امتداد یک طرف، از به هم ریختن فضای 9.3 متر مربعی جلوگیری می کند.

درباره The Garden Studio بیشتر بدانید ›


انباری راه پلهانباری راه پله
عکس از یوناس آدولفسن

کلبه نویسنده، نروژ، توسط Jarmund/Vigsnæs Architects

این استودیو کابین مانند در انتهای باغی در اسلو قرار دارد، جایی که به عنوان یک فضای کاری جمع و جور و منزوی برای صاحب نویسنده عمل می کند.

در میان راه‌حل‌های ذخیره‌سازی آن، یک راه پله تخته‌لایه است که یک سیستم قفسه‌بندی را در زیر آن تعبیه می‌کند و به یک قسمت خواب نیم‌ساختی منتهی می‌شود که در زیر سقف شیبدار آن قرار می‌گیرد.

درباره کلبه نویسنده بیشتر بدانید ›


فضای داخلی سوله نویسنده اثر سورمن وستونفضای داخلی سوله نویسنده اثر سورمن وستون
عکس وای مینگ نگ

Writer’s Shed، انگلستان، اثر سورمن وستون

یکی دیگر از پروژه‌های سورمن وستون که در این فهرست قرار دارد، Writer’s Shed است، یک استودیوی باغی پوشیده از زونا که به عنوان خلوتگاه نوشتن برای یک نویسنده طراحی شده است.

READ  حمل و نقل قدیمی من ... و چند نگاهی به اطراف خانه

در داخل مجموعه ای از قفسه ها در اطراف دودکش اجاق هیزمی تعبیه شده است که برای گرم کردن سازه فشرده استفاده می شود. سورمن وستون گفت، در حالی که فضای ذخیره‌سازی ارزشمندی را فراهم می‌کنند، آنها همچنین به عنوان “یک مرکز برای مشتری برای ذخیره کتابخانه کتاب‌هایش” در نظر گرفته شده‌اند.

درباره سوله نویسنده بیشتر بدانید ›


دیوارهای Pegboard Studio Terrazzo توسط Sonnدیوارهای Pegboard Studio Terrazzo توسط Sonn
عکس سارا برتون

Terrazzo Studio، انگلستان، توسط Sonn

در شرق لندن، معمار تیم رابینسون برای خود یک استودیو و کارگاه کوچک در انتهای باغش طراحی و ساخت.

کارگاه باریک شامل یک ردیف از واحدهای ذخیره سازی است که بالای کف، در کنار یک تخته گیره ای بزرگ برای نگهداری ابزار قرار گرفته است. در کنار در فضای استودیو، یک دیوار پشتی کابینت دارای یک تخت تاشو مخفی است که این فضا را به اتاق خواب مهمان تبدیل می کند.

درباره Terrazzo Studio بیشتر بدانید ›


اتاق من در باغ اثر Boano Prišmontas در جشنواره طراحی لندن به نمایش گذاشته شده استاتاق من در باغ اثر Boano Prišmontas در جشنواره طراحی لندن به نمایش گذاشته شده است
عکس از Boano Prišmontas

اتاق من در باغ، انگلستان، اثر Boano Prišmontas

این غلاف مدولار نمونه اولیه یک استودیوی باغ است که توسط استودیوی لندنی Boano Prišmontas در پاسخ به افزایش افرادی که از خانه کار می کنند ناشی از همه گیری کووید-19 ساخته شده است.

در داخل، ساختار تخته سه لا را می توان با عناصر قابل تنظیم از جمله تخته های گیره ای که میزها، قفسه ها و انبار را می توان از آن آویزان کرد، نصب کرد.

استودیو گفت: “اتاق من در باغ با در نظر گرفتن راحتی و قابلیت شخصی سازی ایجاد شده است.” ما می‌خواستیم به مردم این امکان را بدهیم که بتوانند تصمیم بگیرند که فضای داخلیشان چگونه است یا چقدر فضای ذخیره‌سازی دارند و این کار را با ایجاد سیستمی از عناصر قابل تعویض انجام می‌دهیم.»

READ  دستگاه قهوه کارا در خدمت طراحی ضد تک وعده است

درباره اتاق من در باغ بیشتر بدانید ›


فضای داخلی Writer's Shed نوشته مت گیبسونفضای داخلی Writer's Shed نوشته مت گیبسون
عکس از شانون مک گراث

سوله نویسنده، استرالیا، نوشته مت گیبسون

این استودیوی باغ فریبنده بزرگ که معمار مت گیبسون در ملبورن ایجاد کرده است، پشت دیوارهای پوشیده از پیچک پنهان شده است.

یک میز زاویه‌دار در یک گوشه قرار می‌گیرد و یک طرف آن زیر دو قفسه سخاوتمندانه سطح بالا روی دیوارها قرار دارد. تخته سه لا در تمام سطوح استفاده شد و ظاهری یکپارچه به فضای داخلی می بخشد که به حس وسعت می بخشد.

درباره سوله نویسنده بیشتر بدانید ›

این جدیدترین نسخه از مجموعه لوک‌بوک‌های ما است که از آرشیو Dezeen الهام می‌گیرد. برای الهام بیشتر، نگاه کنید به لوک‌بوک‌های قبلی شامل خانه‌های تعطیلات مکزیکی، پرده‌های تمام قد و فضاهای نشیمن با تاب.

دیدگاهتان را بنویسید