کاشی های طرح دار مثلثی و دستگاه پخش کننده عینک در فضای داخلی بازیگرا استفانی تاتنهورست برای این اپتیک کودک در مونیخ به چشم می خورد.


تحت عنوان تازه کارها، خروجی تخصصی تنها 30 متر مربع در مرکز شهر مونیخ مساحت دارد و متعلق به مارک عینک آلمانی است لیدمنبه

طراح داخلی محلی تاتنهورست این فروشگاه را به عنوان “بهشت پر سر و صدا ، وحشی و منحصر به فرد برای کودکان” در نظر گرفت ، با همه صندلی ها و نمایشگرهای محصول متناسب با قد آنها.

مبلمان متضاد رنگی در سراسر فروشگاه عینک Leidmann توسط استفانی تاتنهورست قرار داده شد
تمام دیوارهای فروشگاه Rookies با کاشی های هندسی (بالا و بالا) تمام شده اند

او توضیح داد: “وقتی وارد اتاق می شوید ، وارد زمین ناآشنایی می شوید.”

“فرش آبی نشان می دهد که شما در حال ورود به دنیای جدیدی هستید. هر جزئیات کوچک بدون استفاده از کلیشه های معمول ، کودک پسند است.”

آینه ها روی دیوارهای مغازه نصب شده بود
قسمت های نمایش با پارچه ای با رنگ هلویی پوشانده شده و با سخت افزار آبی مجهز شده است

دیوارها و سقف های Rookies پر از بافت های جذاب و رنگ های روشن ، در کاشی های مثلثی سبز و سفید پیچیده شده اند و شیشه ها به ندرت روی قفسه های رنگ زردآلو ارائه شده اند.

یک ستون زرد آجدار با یک صندلی نیمکت در قاعده آن از سقف تا زمین امتداد یافته است ، در حالی که یک سری چراغ های نئونی به شکل U که برای یادآوری نوسانات میمون در باغ وحش طراحی شده اند ، فضا را روشن می کنند.

نورپردازی نواری فضا و ویترین های استفانی تاتنهورست را روشن می کند
چراغ های نئون به شکل U برای یادآوری تاب خوردن میمون ها طراحی شده اند

کشوهای پارچه ای با دسته های آبی متضاد فضای ذخیره سازی را برای انبار فراهم می کند ، در حالی که یک سری آینه های گرد و بیضی شکل با قاب های آبی در بین هر صفحه نمایش دیوار قرار گرفته است.

READ  10 پست برتر معماری در سال 2023

تاتن هورست گفت: “همه چیز گرد است ، هیچ گوشه ای برای برخورد وجود ندارد.” حتی ویترین های عینک گرد و شکل دارند تا دست بچه ها باز شود. »

دستگاه پخش کننده عینک که روی دیوار نصب شده است و به کودکان اجازه می دهد عینک جدید خود را بردارند ، از ویژگی های برجسته داخلی است. قاب آن با پارچه چهارخانه قرمز است که با روکش صندلی و نیمکت های اطراف هماهنگ است.

طراح توضیح می دهد: “وقتی عینک های کوچک استفاده می کنند این یک تجربه است وقتی دستگاه زنده می شود و شیشه های جدید را” تف می کند “.” “چه کسی می خواهد دوباره به خانه برود؟”

کاشی و فرش رنگ روشن دیوارها و کف فروشگاه عینک Leidmann را پوشانده است
یک دستگاه پخش کننده عینک که با چاپ چهارخانه قرمز احاطه شده است روی دیوار نصب شده است

Rookies در سال 2021 در جایزه Dezeen در لیست کوتاه خرده فروشی های کوچک سال قرار گرفت.

از دیگر پروژه های نامزد شده در این بخش ، می توان به Flamingo Estate’s Harvest Shop اشاره کرد که توسط یک پیشخوان خاک چوبی که از باغ خود این مارک حفاری شده است ، لنگر انداخته است.

عکاسی توسط گونتر ایگر.

دیدگاهتان را بنویسید