اریک براتسبرگ، طراح داخلی، آثار هنری منحصربه‌فردی را برای فضای داخلی رستوران Persona در استکهلم خلق کرده است که دارای جزئیات نامتقارن ترازو و برنجی پتینه‌شده است.

براتسبرگاو که قبل از ورود به طراحی داخلی در امور مالی کار می کرد، می خواست رستوران غذاخوری خوب در محله لوکس Östermalm استکهلم احساسی گرم و دلپذیر داشته باشد.

طبقه Terrazzo در Personaطبقه Terrazzo در Persona
Persona در منطقه Östermalm استکهلم واقع شده است

او به Dezeen گفت: «این الهام از ترکیبی از تجربیات شخصی، آثار ناخودآگاه از سبک‌های تحسین‌شده، به‌ویژه طراحی ایتالیایی اواسط قرن، و تمایل به ادغام گرمای خانگی در محیط مهمان‌نوازی گرفته شده است.

“فلسفه طراحی حول محور ایجاد فضایی جاودانه و جذاب است که تجربه غذاخوری را افزایش می دهد و در عین حال حس لمس شخصی و صمیمیت را حفظ می کند.”

بار در رستوران استکهلمبار در رستوران استکهلم
رنگ های سبز در سرتاسر فضای داخلی به چشم می خورد

رنگ های سبز در سراسر استفاده می شود پرسونافضای داخلی 120 متر مربعی، تکمیل کننده دیوارهای کرم رنگ و مبلمان چوبی و تابلوهای متعدد آن است.

براتسبرگ توضیح داد: «سبز زمانی است که می‌خواهم حس آرامش و راحتی را برانگیزم».

صندلی های سفید نرم جلوی پنجره پرده دارصندلی های سفید نرم جلوی پنجره پرده دار
طراح اریک براتسبرگ از قطعات مبلمان با اشکال گرد و ارگانیک استفاده کرده است

او افزود: “این یک رنگ درجه سوم است، ترکیبی از رنگ سرد و گرم، که به آن اجازه می دهد تا با رنگ ها و مواد گرمتر و سردتر – به نوعی رنگ های یین و یانگ – به خوبی هماهنگ شود.”

“سبز همچنین ذهن را به طبیعت می آورد و من حدس می زنم که عشق من به سبز مربوط به لذت دیدن دوباره برگ ها روی درختان پس از یک زمستان طولانی سوئد است.”

دیوار چوبی در رستوران Östermalmدیوار چوبی در رستوران Östermalm
قفسه های بلوط “رنگ عسلی” با ظروف و هنر پر شده است

این رستوران که در قسمت‌هایی بیشتر شبیه یک اتاق نشیمن است تا یک غذاخوری، همچنین دارای مواد طبیعی فراوانی مانند سنگ و چوب است که با ترازو و برنج در هم آمیخته شده‌اند تا جذابیت لمسی ایجاد کنند.

READ  عذاب طراحی! نورپردازی برای سقف های کم (ما 33 گزینه عالی پیدا کردیم)

براتسبرگ گفت که این ترکیب مواد برای برانگیختن حس “ظرافت گاه به گاه” انتخاب شده است.

طراح توضیح داد: “برای کف زمین، با امکانات terrazzo، از سایه های سبز و خاکستری گرم و سفید استفاده کردم که یک الگوی نامتقارن را تشکیل می دهد.”

براتسبرگ دیوارهای رستوران پرسونا را با یک گچ سفید مایل به رنگ با سطح خالدار پوشانده است که برای تضاد با “بلوط عسلی ابریشمی” استفاده شده برای قفسه های دیواری و میزها طراحی شده است.

براتسبرگ افزود: “برنج پتینه شده همراه با جزئیات به رنگ اخرایی زرد به عنوان یک لهجه عمل می کند.” “پرده های شفاف، چرم پتینه کاری شده و منسوجات بافت دار همه چیز را در بر می گیرد.”

گوشه اتاق نشیمن در غذاخوری پرسوناگوشه اتاق نشیمن در غذاخوری پرسونا
براتسبرگ آثار هنری خود را برای این رستوران خلق کرد

آثار هنری انتزاعی سفارشی نیز فضای داخلی را تزئین می کنند. براتسبرگ این نقاشی‌ها را خودش از نقاشی‌های آبرنگی که ساخته بود ساخت و سپس روی صفحه‌های آکوستیک چاپ شد.

“در تمرین چند رشته ای خود من تلاش می کنم تا هنر، طراحی و کارهای داخلی خود را به هم مرتبط کنم – چرا یک لامپ را به مجسمه سازی، یا جلوی نوار را به عنوان نقاشی، یا یک دیوار ساده را به عنوان نقش برجسته تبدیل نکنم؟” براتسبرگ گفت.

شکل های دندانه دار رستوران استکهلم را تزئین می کنندشکل های دندانه دار رستوران استکهلم را تزئین می کنند
جزئیات هندسی برش خورده به نوار جذابیت بیشتری می بخشد

همچنین در فضای داخلی، تنوع شکل‌ها قابل توجه است، میزها و پیشخوان‌های زاویه‌دار با لامپ‌های گرد و دندانه‌دار متضاد، جزئیات هندسی برش‌خورده و میزهای کوچک‌تر ساخته شده از چوب و سنگ ارگانیک شکل.

براتسبرگ می‌گوید: «خطوط و تقارن کاملاً مستقیم نظم و آرامش را برای چشم به ارمغان می‌آورد، اما من هرگز مجذوب مربع‌ها و خطوط مستقیم نشده‌ام».

READ  ده میزانسن که فضای کف اضافی برای خانه ها فراهم می کنند

او افزود: “از سوی دیگر، هندسه های نامتقارن بیش از حد و اشکال ارگانیک می تواند احساس بی نظمی را ایجاد کند. اما متعادل کردن این دو – مانند بسیاری از تضادها یا تضادها – می تواند هارمونی جالبی ایجاد کند.”

حمام رستوران پرسوناحمام رستوران پرسونا
حمام دارای آینه های موج دار و ترکیبی از اشکال مختلف است

در حمام، آینه‌های موج‌دار با سینک موج‌دار مطابقت دارند و در کنار طاقچه‌های دیوار مربعی و تزئینات دیواری بریده‌شده زاویه‌دار و ناهموار قرار گرفته‌اند.

براتسبرگ در پایان می‌گوید: «فرم‌ها، خطوط، رنگ‌ها و مادیات به شیوه‌های اسرارآمیزی با ما صحبت می‌کنند، اما فضای داخلی بدون هیچ فرم مجسمه‌سازی و عدم تقارن برای من مانند زبانی است بدون علامت تعجب، حرکات یا بیان احساسی».

دیگر رستوران‌های استکهلم با فضای داخلی جالبی که در Dezeen به نمایش گذاشته شده‌اند، عبارتند از یک رستوران غیرمنتظره در یک سالن غذاخوری تاریخی و یک رستوران ایتالیایی منحط واقع در سینمای سابق.

عکاسی توسط اریک لفواندر.

دیدگاهتان را بنویسید