آیا تا به حال به این فکر کرده اید که گیاهان با ما و یکدیگر ارتباط برقرار می کنند؟ دیسکوی سایلنت گلخانه ای، یک اینستالیشن همهجانبه که اولین حضور خود را در غرفه لهستان در بیست و سومین نمایشگاه بین المللی Triennale میلانو انجام داد. در نمایش تا 11 دسامبر، تلاش می کند تا زبان خاموش گیاهان را در این گلخانه آینده نگر ترجمه کند. پر از پوشش گیاهی سرسبز و حسگرهای دیجیتالی است که واکنش گیاهان را به محرک‌ها، از جمله بازدیدکنندگانی که از محل نصب می‌گذرند و آب و هوا، که به چراغ‌ها و صداهای LED تبدیل می‌شوند، ثبت می‌کنند.

داربست چوبی و بیانیه نصب گلخانه سایلنت دیسکو

گیاهان در گلخانه سایلنت دیسکو از چه چیزی برای برقراری ارتباط استفاده می کنند؟ آنها از طریق نور اضافی دریافت می کنند که در طول فتوسنتز استفاده نمی شود، که به آن فلورسانس کلروفیل نیز گفته می شود. این نیازهای آنها را به پارامترهایی تبدیل می کند که انسان می تواند درک کند. گیاهان توانایی های زیادی دارند – برای احساس و ارزیابی گرانش، حس میدان های الکترومغناطیسی و سطح رطوبت، مشاهده ارتعاشات و برقراری ارتباط در جامعه خود و بین گونه های مختلف. فقط باید بلد باشیم گوش کنیم.

گلخانه آینده مانند یک دیسکو است. چراغ های LED بسته به نیاز گیاهان از آبی تا قرمز و سفید متفاوت است. حازم کلاجی فیزیولوژیست گیاهی توضیح می دهد که مثلاً اگر بیرون از گلخانه هوا ابری یا باران باشد تغییر رنگ می دهند.

داربست چوبی گیاهان نگهدارنده در گلدان های سفالی

متصدیان کتاب، Małgorzata Devosges-Cuber و Michał Duda رویکردی فیزیکی به طبیعت را با فناوری مدرن ترکیب کرده‌اند. بدون تحقیقات کلاجی، استاد بخش کشاورزی و زیست شناسی در دانشگاه علوم زیستی ورشو، و سیستم #iPlant او ممکن نیست.

READ  Intg سالن بانک کره ای را با "اتاق جلسه شناور" طراحی می کند

دست‌ها و ایده‌های زیادی برای زنده کردن دیسکوی خاموش گلخانه انجام شد. موسسه Adam Mickiewicz که از طراحی و فرهنگ لهستان حمایت می کند و به آن توجه می کند، با همکاری موزه معماری در Wrocław، دیسکوی خاموش گلخانه ای را ارائه می دهد. این پروژه توسط وزارت فرهنگ و میراث ملی جمهوری لهستان تأمین مالی شده است. گلخانه سایلنت دیسکو توسط باربارا ناروکا و دومینیکا ویلکزینسکا از شرکت معماری Miastopracownia طراحی شده است و یک سازه چوبی است که از فراکتال های طبیعی الهام گرفته شده است. گیاهان، که در گلدان های سفالی دست ساز نگهداری می شوند، به صورت بصری توسط دیوارهای شیشه ای بازتابنده اطراف تکثیر می شوند. نصب زنده و همیشه در حال تغییر، جریان ثابت طبیعت را از طریق رشد گیاهان و تغییر فصول نشان می دهد.

داربست چوبی گیاهان نگهدارنده در گلدان های سفالی

داربست چوبی گیاهان نگهدارنده در گلدان های سفالی

داربست چوبی گیاهان نگهدارنده در گلدان های سفالی

داربست چوبی گیاهان نگهدارنده در گلدان های سفالی

سه زن با پوست روشن و یک مرد با پوست روشن در مقابل داربست چوبی ایستاده اند و گیاهان را در گلدان های سفالی نگه می دارند.

متصدیان + طراحان

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد گلخانه سایلنت دیسکو، مراجعه کنید Culture.pl.

مؤسسات سازماندهی: مؤسسه Adam Mickiewicz، موزه معماری در Wrocław
متصدیان: Małgorzata Devosges-Cuber، Michał Duda
طراحی نمایشگاه: باربارا ناوروکا، دومینیکا ویلکزینسکا از Miastopracownia
کارشناس ناظر: حازم کلاجی
مشاور گیاه شناسی: Urszula Zajączkowska
صدا: جاستینا استاسیووسکا
شناسایی بصری: نیکولا چولوا، ماگدالنا هلیاس
شرکا: آکادمی هنرهای زیبا در Wroclaw، جنگل های ایالتی – منطقه جنگلی Milicz
Ufficio stampa: باربارا موسو

کلی بیل سردبیر ارشد دیزاین میلک است. این طراح گرافیک و نویسنده اهل پیتسبورگ از زمانی که به یاد می آورد عشق عمیقی به هنر و طراحی داشته است و از به اشتراک گذاشتن یافته های خود با دیگران لذت می برد. وقتی حواسش به هنر و طراحی عالی نرود، او را می‌توان یافت که در آشپزخانه به‌هم ریخته است، تا جایی که ممکن است اطلاعات مصرف می‌کند، یا روی کاناپه با سه حیوان خانگی‌اش. @designcrush او را در شبکه اجتماعی پیدا کنید.

READ  HomeForest برنده جایزه دیویدسون حمام کردن جنگل را با استفاده از فناوری هوشمند بازسازی می کند

دیدگاهتان را بنویسید