با وجود داشتن شغل دیجیتال، من آنالوگ را دوست دارم. درست مانند انتقال از کتاب به کیندل، شش سال طول کشید تا از خرد کردن با چاقو به استفاده از «ابزار خرد کردن» بروم. این به این معنا نیست که احساس تقلب کردم، بلکه از فرآیند ساده و مراقبه‌ای «یک چاقو، یک تخته» لذت بردم. وقتی در سال 2018 شروع به آشپزی کردم (کودکان 2 و 4 ساله بودند) واقعاً به یک استراحت فکری ذهنی بین کار و فرزندپروری نیاز داشتم (این زمانی بود که آنها می‌توانستند خودشان باشند و من در آشپزخانه آشپزی می‌کردم). من در واقع تحت تعقیب آماده شدن سوپ 1/2 ساعت طول می کشد زیرا من یک پادکست می اندازم و بچه ها می دانند که وقت من است. این امر از طریق Covid انجام شد و من به دنبال دستور العمل هایی بودم که آماده کردن آنها بیش از 2 ساعت طول می کشد (من پخت نمی کنم و هرگز وارد خمیر مایه نمی شوم بنابراین تمام انرژی آشپزخانه ام را در سوپ های پیچیده و سالادهای لذیذ صرف کردم که باعث سرگرمی و حواس پرتی من شد. و خیلی چیزها یاد گرفتم). به این معنی است که شب‌های ما اکنون بسیار متفاوت است (بچه‌ها 8 و 10 ساله هستند و در شب‌های مختلف در مکان‌های مختلف ورزش می‌کنند، بنابراین ما حداقل تا ساعت 6:30 سه شب در هفته بیرون هستیم). من بیشتر وعده های غذایی خود را در هفته (حداقل برای من و برایان که نمی خواهیم فقط ناگت مرغ یخ زده بخوریم) یکشنبه ها انجام می دهم. و بعد از تمیز کردن کل روز یکشنبه‌ها، می‌خواستم سرعت آن را افزایش دهم (جذابیت از بین رفته است و من قبلاً در این مرحله به چهار ساعت پادکست گوش داده‌ام). من می دانم که بسیاری از مردم به تهیه غذا علاقه ای ندارند، اما کاری که من انجام می دهم این است: برای ناهار ظروف تاپرور با سالاد (خیار، هویج، تربچه برش های نازک) آماده می کنم و سپس حداقل یک یا دو سوپ درست می کنم. تا روز پنج شنبه دوام داشته باشد (معمولاً یکی که بیشتر بر پایه آبگوشت است که تا سه شنبه دوام می آورد و یک لوبیا یا عدس بیشتر که ماندگاری بیشتری دارد). اما چیزی که نمی‌خواستم یک دسته ابزار با یک سری قطعات بود که باید آن‌ها را پیگیری کنم، تمیز کنم، و بعد بدانم چگونه از چه سبزیجاتی استفاده کنم و غیره. (حداقل برای من، مطمئن هستم که دیگران می توانند این پیچیدگی را تحمل کنند). من غذاساز دارم و دوبار ازش استفاده کردم. من یک چاقوی بزرگ و یک تخته را دوست داشتم تا اینکه این سه ابزار را پیدا کردم که هنوز ساده و رضایت بخش هستند، اما فقط کمی سرعت آن را افزایش دهید (و به راحتی در ماشین ظرفشویی انداخته می شوند و نگهداری می شوند).

READ  سبک در مقابل ماده | کف همه چیز

سبزی خردکن

پیازها اولین مقصر بودند، همان طور که دوست دارند در بازاریابی بگویند (و من گریه می کنم). پس پیدا کردم این هلی کوپتر (از طریق آمازون، اما از Oxo که برندی است که من واقعاً به هر دلیلی به آن اعتماد دارم) و بسیار ساده است، فقط دو قسمت است، به راحتی روشن/خاموش می شود، و به قطعات بزرگ و زیبا خرد می شود (و اندازه یکسان). این آسان، و سرگرم کننده است و بچه ها بدیهی است که از آن لذت می برند، زیرا هنگامی که تمام راه را برش می دهد، یک کلیک قوی و رضایت بخش ایجاد می کند (آنها خوراکی های کوچک سیب را مانند این برش می دهند). سپس پیازها در ظرف می مانند و وقتی آماده ریختن در قابلمه پشت آن ها باز می شود. من همچنین از آن با هویج، تربچه، سیب و هر چیزی که در قسمت سفت‌تر است و می‌خواهم خرد شده و ورقه‌ای خرد نشده استفاده می‌کنم (من متخصص نیستم، بنابراین شاید بتوانید آن را روی گوجه‌فرنگی گیلاسی استفاده کنید، اما هر چیزی با پوست سفت‌تر ممکن است از بین نرود. اگر می‌خواهید کمی سرعت کار را افزایش دهید (و سپس آن را در ماشین ظرفشویی بیندازید) از ابزارهای فانتزی چند قسمتی برای قطعه قطعه کردن صرفنظر کنید. این جدید ابزار ****اوه، من هم با این کروتون سیب زمینی شیرین برای سالادهایم درست کردم – ابتدا باید آنها را با ماندولین در دیسک های بزرگ برش دهید، اما سپس آنها را یکنواخت می کند تا برخی نسوزند در حالی که بقیه نیم پز هستند.

ماندولین

من استفاده کرده ام این ماندولین 1-2 بار در هفته برای همیشه (2 1/2 سال) و زندگی من (و غذا) را کاملاً بهبود بخشیده است. قبل از خرید خیلی تحقیق کردم این یکی چون باز هم تعداد زیادی تیغه و قطعات زیادی دارند، و همچنین چیزی که سرآشپزهای مورد علاقه من توصیه کردند بیش از 100 دلار بود که کمی آهسته به نظر می رسید (من متوجه شدم، من هم چیزهای خانگی با کیفیت بالا را توصیه می کنم). اما من یک آشپز خانگی اصلی (اگر نه پرکار) برای تنها چهار نفر هستم، بنابراین به همه گزینه‌ها برای تعداد انبوه یا شکل‌ها/اندازه‌های بسیار متفاوت نیاز ندارم. من فقط می خواهم چیپس هویج، چیپس خیار، چیپس سیب زمینی شیرین و چیپس تربچه را برش دهم. من برش های نازک برای رویه سالاد و برش های ضخیم تر برای میان وعده و فرو بردن در هوموس می خواهم.

READ  پنج سوال شخصی که همیشه می‌پرسم: سریع پاسخ داده می‌شود :)

این ابزار به راحتی تنظیم می‌شود تا ضخیم‌تر و نازک‌تر شود و دارای یک لغزنده محافظ است که وقتی به میوه/سبزیجات می‌رسید (جایی که می‌توانید به راحتی خودتان را برش دهید) می‌چسبد. می‌توانید این را با سیب، گلابی، پیاز قرمز و گوجه‌فرنگی برای همبرگر نیز استفاده کنید – هر چیزی که می‌خواهید نازک و یکدست شود. استفاده از چاقو برای برش های بسیار نازک برای من عملا غیرممکن است و با مهارت های ضعیف من در چاقو می تواند خطرناک باشد. به هر حال خودت تحقیق کن ولی فکر میکنم این یکی تعادل کاملی برای استفاده ساده، قطعات کم، تمیز کردن آسان است، کار را به خوبی انجام می دهد و گران قیمت نیست (در حالی که فوق العاده زشت نیست که خوب است).

خردکن دستی

خریدم این خردکن سیر و آجیل را آزمایش کنید و همچنین بچه ها بتوانند در برخی از میان وعده هایشان (بیشتر میوه های خرد شده) کمک بیشتری کنند. این ابزاری است که من کمتر از این سه مورد استفاده می‌کنم (در حالی که برای سیر خرد شده روستایی کار می‌کند، من دوست دارم سیر ریز شده خودم باشد، بنابراین از پرس استفاده می‌کنم). اما این یک خرید 10 دلاری است که کمک به بچه‌ها برای آنها سرگرم کننده است، زیرا آنها فقط باید بچرخند، ضربه بزنند، بپیچند، ضربه بزنند، بچرخانند و بتوانند میزان خرد شدن چیزی را کنترل کنند (برای رویه بستنی نیز خوب است). در حالی که ما سعی می کنیم در این مرحله به آنها اجازه دهیم از همه چاقوها استفاده کنند (آنها باید به نوعی یاد بگیرند) گاهی اوقات بعد از مدرسه که در روزهایمان 6-8 بچه اینجا داریم، من نمی خواهم یک دسته چاقو بیرون بیاورم و دوست دارم که بتوانم یک دسته توت فرنگی به آنها بدهید و آنها می توانند به نوبت توت فرنگی را برش دهند. من مطمئن هستم که اهداف دیگری برای این کار پیدا خواهم کرد، اما اگر نه کوچک است، فقط دو قسمت دارد، مقرون به صرفه است و در حال استفاده است.

READ  سالن و فروشگاه Buller and Rice ویترینی از مواد گیاهی است

همچنین اگر اهل تخته برش من هستید، بدانید که من نمی‌توانم چیزی را در بازار پیدا کنم که به این بزرگی باشد – تقریباً مانند یک سطح چوب خردکن 1 اینچی (بلوک‌های قصابی خیلی دست و پا گیر و سنگین هستند و نازک‌ها به نظر نمی رسند. خوب است که در جزیره من نشسته ام)، اما من آنها را دوست دارم چاقوهای ساخت جدید (آنها درست می کنند گلدان های القایی من که من هم خیلی دوستش دارم). بسیار زیبا، وزن بسیار خوبی در دست دارند، و در حالی که هنوز جدید هستند، مطمئنا تیز هستند.

اگر ابزار اولیه/ساده‌ای وجود دارد که گم شده‌ام، به من اطلاع دهید. احتمالاً می‌توانید احساس من را در حال حاضر بگویید، اما به نظر می‌رسد که شرکت‌ها سعی می‌کنند «زندگی را آسان‌تر کنند» اما فقط آشپزی خانگی را پیچیده‌تر می‌کنند (برخی پرس‌های سیر تقریباً 4 قسمت دارند، و خیر، ما به یک دستگاه آووکادو جدا نیازی نداریم، مگر اینکه شما بدوید. یک رستوران یا تاکو 30 نفره سه شنبه شب انجام دهید). اگر خانواده پرجمعیتی دارید، ممکن است نظری کاملاً متفاوت داشته باشید. فقط ظروف بیشتری برای تمیز کردن، چیزهای بیشتری برای به هم ریختن زندگی ما و در نهایت چیزهای بیشتری برای پایان دادن به زباله‌ها (IMHO). بنابراین، در حالی که من مطمئناً بی‌نقص و متخصص نیستم، این ابزارها به طور مداوم مورد استفاده قرار می‌گیرند، نگاه کردن به آن‌ها خوب است، و زندگی من را بدون به هم ریختن آن آسان‌تر می‌کنند. من هیچ ایده ای نداشتم که در مورد این ابزارها چیزهای زیادی برای گفتن داشته باشم، اما شما بروید. 🙂

ماندولین اینجا
Dicer/Chepper در اینجا
خردکن دستی در اینجا
و فراموش نکنید که سوپ مورد علاقه من یا کتاب های آشپزی سالم اینجا هستند (ها، من همچنین دوست ندارم هنگام آشپزی به آی پد نگاه کنم)

*عکس ها توسط کیتلین گرین

دیدگاهتان را بنویسید