آیریس آپفل، طراح داخلی، اینفلوئنسر مد و ستاره سالمندان آمریکایی در سن 102 سالگی درگذشت.

مرگ خلاق چند رشته ای که به خاطر سبک شخصی پر زرق و برقش شناخته شده بود، بود در حساب اینستاگرام خود اعلام کرد با تصویری از آپفل در عینک بزرگ علامت تجاری اش.

آپفل که در تمام دوران حرفه‌ای خود در صنایع داخلی و مد کار می‌کرد، در دهه‌های 80 و 90 زندگی‌اش پس از به نمایش گذاشتن لباس‌ها و اکسسوری‌های متنوع در موزه متروپولیتن نیویورک در سال 2005 به شهرت بین‌المللی دست یافت.

عنوان شده است Rara Avis: انتخاب هایی از مجموعه Iris Apfel، اولین بار بود که موزه نمایشگاهی را به کمد لباس شخصی اختصاص می داد.

آپفل که در سال 1921 در کوئینز به دنیا آمد آیریس بارل، تاریخ هنر را در دانشگاه نیویورک و هنر را در دانشگاه ویسکانسین خواند.

او پس از فارغ التحصیلی برای مجله مد مشغول به کار شد لباس روزانه زنانه قبل از کارآموزی برای طراح داخلی الینور جانسون.

او به همراه همسر فقیدش کارل آپفل، که در سال 1948 با او ازدواج کرد، برند Old World Weavers را راه‌اندازی کرد – شرکتی که در تولید منسوجات برجسته که از چیزهایی که در سفرهای Apfels یافت می‌شود، تخصص داشت.

تحت رهبری بافندگان دنیای قدیمی، این دو پروژه‌های برجسته‌ای مانند بازسازی فضای داخلی کاخ سفید را برای ۹ رئیس‌جمهور از جمله هری ترومن و بیل کلینتون به پایان رساندند.

این طراح در سال 2011 به عنوان یک مدرس مدعو در دانشگاه تگزاس درآمد، جایی که به دانشجویان مد در مورد منسوجات و صنایع دستی آموزش داد.

READ  The Link Up: Em's Pantry Org Dupe، ایده هدیه تعطیلات بدون شکست جس، و سرگرمی مورد علاقه جدید ما با ورق بازی سریع

در اواخر زندگی، آپفل یکی از اصلی ترین بخش های صنعت مد شد. در سال 2018، سازنده اسباب‌بازی Mattel عروسک باربی را به تصویر طراح خود ساخت، اگرچه برای فروش نبود. در 97 سالگی با او قرارداد مدلینگ امضا کرد مدل های IMG.

آپفل با بازیگوشی خود را “ستاره سالخورده” نامید و احتمال بازنشستگی را اینگونه توصیف کرد. “سرنوشتی بدتر از مرگ” اندکی پس از 100 سالگی

پس از خبر درگذشت او، طراحان در سراسر جهان به میراث آپفل ادای احترام کردند. تامی هیلفیگر، طراح مد، گفت: «آیریس آپفل به دلیل استعداد باورنکردنی نه تنها به عنوان یک هنرمند، بلکه به عنوان یک تأثیرگذار، به یک نماد مد در جهان تبدیل شده است.

عکاسی توسط ران آدار توسط Shutterstock انجام شده است.

دیدگاهتان را بنویسید