دفتر معماری DROO چهار آپارتمان را در بالای ساختمان انبار لندن اضافه کرده است، با فضای داخلی انعطاف پذیر که برای تسهیل زندگی مشترک، آموزش در خانه یا کار از خانه طراحی شده است.


این پروژه شامل شکاف دو طبقه لعابدار در پشت پناهگاه شهر رویکرد، یک ساختمان شش طبقه آجری انبار ادواردی است که در یک منطقه حفاظت شده در Islington واقع شده است.

آپارتمان های رویکرد شهر توسط DROO
این پروژه دو طبقه به یک ساختمان انبار ادواردی اضافه می کند

این آپارتمان‌های دو و سه خوابه که در بحبوحه همه‌گیری ساخته شده‌اند، به گونه‌ای طراحی شده‌اند که سازگاری داشته باشند و با طیف وسیعی از موقعیت‌های زندگی متفاوت باشند.

آن‌ها می‌توانند توسط خانواده‌ها یا اشتراک‌گذاران مشترک زندگی کنند. آنها همچنین می توانند اجازه دهند فعالیت های مختلف به طور همزمان انجام شود و کار یا مطالعه از خانه را برای ساکنان آسان تر کند.

فضای زندگی در آپارتمان های سیتی اپروچ توسط DROO
چهار آپارتمان برای پذیرایی از فعالیت های خانه و محل کار طراحی شده اند

گفت: با توجه به ماهیت فراگیر فن آوری، تغییر عمده ای در بسیاری از خانواده ها به سمت ترتیبات کاری ترکیبی وجود دارد. DROO آمریتا ماهیندرو یکی از بنیانگذاران

“بیشتر مردم کار را به خانه می آورند و به نوعی سبک زندگی کار/زندگی را در پیش می گیرند، صرف نظر از اینکه چقدر فضایشان مناسب است.”

جدول در آپارتمان های رویکرد شهر توسط DROO
هر خانه شامل یک منطقه غذاخوری، یک فضای کاری و یک فضای ملاقات اختصاصی است

ماهیندرو به Dezeen گفت: «ما نمی‌توانیم ماهیت فناوری‌ها را تغییر دهیم، زیرا اعلان‌هایی که در سمت چپ، راست و وسط ظاهر می‌شوند، بر توانایی ما برای تعیین مرزهای زندگی کاری و خانه تأثیر می‌گذارند.

با این حال، ما می‌توانیم مرزهای فضایی متمایز طراحی کنیم، بنابراین مردم احساس می‌کنند که می‌توانند خود را از نظر فضایی از سایر بخش‌های روال خانگی خود جدا کنند.»

READ  چگونه درهای قدیمی خود را بازسازی می کنیم + برخی از درهای ویژه نجات یافته را پر می کنیم
نازک کاری درب مخفی در آپارتمان های سیتی اپروچ توسط DROO
نازک کاری شامل راه پله های مجسمه سازی و راهروهایی است که در قفسه های کتاب پنهان شده اند

آپارتمان های سیتی روش این کار را به روش های مختلفی انجام می دهند.

در مرحله اول، هر خانه به دو منطقه تقسیم می شود.

برای دو خانه چند طبقه، این خانه ها با طبقه از هم جدا شده اند، در حالی که خانه های یک طبقه به سادگی به دو نیم تقسیم می شوند.

منطقه اول شامل خصوصی ترین فضاها، یعنی اتاق خواب و حمام است، در حالی که منطقه دوم یک منطقه اجتماعی است که هم فعالیت های خانه و هم کار را تسهیل می کند.

آپارتمان های رویکرد شهر توسط DROO
پلان کف گوشه های دنج و صندلی های پنجره را ایجاد می کند

در داخل این مناطق، مناطق مختلفی با در نظر گرفتن فعالیت های خاص ایجاد شده است.

در حوزه های اجتماعی، مناطق مختلفی برای صرف غذا و کار وجود دارد که به جدا ماندن این فعالیت ها کمک می کند. هر خانه همچنین دارای یک منطقه اختصاصی برای جلسات است که با در نظر گرفتن Zoom طراحی شده است.

آپارتمان های رویکرد شهر توسط DROO
اتاق خواب ها جدا از فضاهای اجتماعی تر نگهداری می شوند

این دو آپارتمان چند سطحی همچنین دارای فضای استراحت یا مطالعه جداگانه در منطقه خصوصی هستند تا گزینه های بیشتری را به ساکنان ارائه دهند.

جزئیات دیگر ظریف‌تر هستند، به عنوان مثال، راهروهای بسیار عریض فضایی را برای میز یا صندلی‌ها فراهم می‌کنند، در حالی که طاقچه‌ها گوشه‌های دنج ایجاد می‌کنند که ساکنان درون‌گرا می‌توانند احساس راحتی بیشتری کنند.

آپارتمان های رویکرد شهر توسط DROO
هر خانه به اندازه اتاق خواب حمام دارد، بنابراین خانه ها می توانند امکان زندگی مشترک را داشته باشند

ماهیندرو گفت: ما طرح باز را بر سر آن چرخاندیم. ما مدت‌هاست احساس می‌کردیم که پلان‌های باز از نظر فضایی برای انعطاف‌پذیری مطلوب هستند، اما نتیجه فضای طراحی‌شده توسط برون‌گراها برای افراد برون‌گرا هستند.»

READ  داستان های کوتاه فوری خانه های فانتزی انتزاعی

او اظهار داشت: «طراحی برای گنجاندن به معنای تفکر در مورد انواع فضاهایی است که طیف متنوعی از مردم را احساس امنیت و بهره‌وری می‌کنند، برای صمیمیت و حریم خصوصی مقیاس‌بندی می‌شوند و نوع مناسبی از آکوستیک را ارائه می‌دهند.»

آپارتمان های رویکرد شهر توسط DROO
شیشه سه جداره به بهبود بهره وری انرژی ساختمان کمک می کند

City Approach جدیدترین از مجموعه پروژه‌های مسکونی اخیر در لندن است که توسط DROO تکمیل شده است و ساختمانی با نمای «کاغذ مچاله شده» و بلوکی با پنجره‌های منحنی چشمگیر دارد.

ساخت این پروژه چالش برانگیز بود، زیرا طبقات زیر باید در سراسر ساختمان کاربردی باقی بمانند.

از یک چارچوب چوبی چند لایه استفاده شد که به کاهش بار روی سازه فولادی موجود کمک کرد، در حالی که شیشه های سه جداره و پمپ های حرارتی منبع هوا به کاهش مصرف انرژی ساختمان کمک می کند.

آپارتمان های رویکرد شهر توسط DROO
فضاهای نشیمن به تراس های پشت بام باز می شوند که در پشت جان پناه ساختمان شکاف دارند

اگرچه این پروژه قبل از همه‌گیری طراحی شده بود، ماهیندرو معتقد است که نشان می‌دهد چگونه خانه‌های آینده با تغییرات سبک زندگی که از آن زمان به بعد رخ داده است، سازگار خواهند شد.

او گفت: «من فکر می‌کنم زندگی/کار نتیجه تغییرات اقتصادی و مراقبت از کودکان است، نه تنها بیماری همه‌گیر. “من فکر می کنم این ترتیبات ترکیبی اینجا هستند تا بمانند، زیرا آنها گامی به سوی آینده های فراگیرتر برای کار هستند.”

عکاسی توسط هنری وید.


اعتبارات پروژه

معمار داخلی: معماران DROO
نماینده پارلمان اروپا: اندرو رید
ساختار: فرهرست
مشاور برنامه ریزی: طرح اول
دیوارهای ROL و مهمانی: Fidler Associates
CDM: Fidler Associates
آکوستیک: سینتگرا
آتش: قرابت

دیدگاهتان را بنویسید